Lekkie książki na poprawę humoru
Od dawna wiadomo, że stres wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Pesymistyczny nastrój, depresyjne myśli, przewlekła chandra, czy najzwyklejszy smutek, może odebrać nam radość życia. W takiej sytuacji trudno nam będzie pokonywać jakiekolwiek trudności. Nie dostrzeżemy także szans, jakie codzienne stawia przed nami życie.
By przerwać złą passę, pora zrobić wszystko, aby towarzyszył nam radosny nastrój. Wszystkich kłopotów na pewno nie rozwiążemy od razu. Zapewniając sobie codzienną porcję uśmiechu, łatwiej pokonamy jednak wszelkie trudności. i podejmiemy nowe wyzwania. Nudnawa, pełna rutyny codzienność nie ułatwia sprawy. Przytłoczeni obowiązkami i problemami możemy nie mieć pomysłu i chęci na poprawianie sobie, czy komukolwiek nastroju. Sięgnijmy więc po książki na poprawę humoru. To one zapewnia nam wyśmienitą rozrywkę.
Optymistyczne myślenie jest naturalną konsekwencją czytania pełnych humoru książek. Co najważniejsze. Po książki na poprawę nastroju można sięgać bez ograniczeń. Czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Bez jakiegokolwiek wysiłku oddajmy się więc relaksacji. Książki lekkie, łatwe i przyjemne umilą nam każdą chwilę.
„Śmiech to zdolność człowieka do obrony przed światem, przed sobą. Pozbawić go tej zdolności to uczynić go bezbronnym”. Wiesław Myśliwski
Książki
na poprawę humoru
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-poprawe-humoru
Dobry humor na pewno zapewnią nam „(Nie)święci”. Dzięki książce zrozumiemy, że świat zwykłych grzeszników jest bardzo podobny do tego, w którym bytują święci. Lekki żart, wyśmienite aforyzmy, przeplatanie sacrum z profanum nie pozwoli nam się nudzić. Całkiem zwyczajnego dnia do kameralnej kawiarenki wstąpi: Sara (feministka), Tomasz (polityk) i Filip (homoseksualista). Miłe spotkanie ma stać się odskocznia od codzienności. W tym samym czasie w lokalu pojawi się siódemka świętych i błogosławionych. Bez konfliktów się nie obejdzie. Ostatecznie dojdziemy jednak, do zaskakującego wniosku. Zrozumiemy, że świat świętych i błogosławionych jest podobny do człowieczego.
http://www.psychoskok.pl/produkt/nieswieci
By uśmiech pojawił się na naszej twarzy, często wystarczy jedno zdanie, czy słowo. Wiedziano o tym od dawna. Stąd niemalejąca popularność fraszek, limeryków czy satyr. Te lekkie utwory na pewno nas nie rozczarują. Będziemy je mogli wykorzystać także podczas spotkań towarzyskich. Jak mawiają „dobry żart, tymfa wart”. Warto, choć kilka mieć więc w zanadrzu.
Znany twórca fraszek to Witold Oleszkiewicz. Autor do perfekcji operuje tą formą. Dowiódł tego, tworząc kolejne zbiory. Króciutkie utwory potrafią rozbawić do łez każdego. Odnoszą się bowiem do znanej nam rzeczywistości. Z łatwością zrozumiemy zawartą w nich satyrę i groteskę. Autor napisał wiele obszernych tomów. Warto sięgnąć, choć po dwa najnowsze. Wiele spośród setek utworów staje się cenionymi cytatami. Dla przykładu można podać symboliczne kilka z tomu 7:
„Wielu ludzi spotyka to nieszczęście. Czyli poczucie samotności w małżeństwie”
„W życiu kompletnie beznadziejnym, Nawet maleńka pasja jest ratunkiem bezcennym”.
„Poziom szkoły tworzą nauczyciele. Bez dobrych nie zdziała się wiele”.
„Ekshibicjonizm jest cechą twórcy każdego. I żaden z nich nie wyprze się tego. W każdym dziele jest cząstka jego samego”.
http://www.psychoskok.pl/autorzy/witold-oleszkiewicz
Do tworzenia krótkich, humorystycznych utworów przymierza się wielu. To dlatego napotykamy dziesiątki pozycji tego rodzaju. Niektóre koncentrują się na konkretnym obszarze, dlatego wszystkie gusta zostaną zaspokojone. „Limeryki niepobożne i inne” zasługują na naszą uwagę. Poszczególne utwory bawią grą słów i absurdem. W całości znajdziemy nieco świntuszące, niepobożne limeryki. Obok nich natomiast te całkiem poważne. Warto zaznaczyć, że autor nie oszczędził nikogo.
http://www.psychoskok.pl/produkt/limeryki-niepobozne-inne
W książce "Od niechcenia" Leszek Mierzejewski świetnie opisał biografię swojego przyjaciela, od końca lat sześćdziesiątych do dzisiejszych dni. Książka
sama w sobie stała się humorystycznym początkiem życia wiejskiego chłopaka,
który zamieszkując w Warszawie od lat studenckich do późnego wieku, przeżył
przeróżne figle i zdarzenia, nie zawsze przyjazne i wesołe, ale dzięki swojej
zaradności i uporowi przeważnie spadał na sztywne nogi. Podczas śledzenia losów
głównego bohatera nie może się nudzić.
Książka tylko dla dorosłych to „Fraszki erotyczne z życia wzięte i komiczne. Cz. I”. Jak łatwo się domyślić, będziemy wyśmiewać się z życia intymnego. Zagadnienie dotyczące prawie wszystkich, jednak unikane. Tabu nakazuje milczeć w niewygodnych kwestiach. Niepotrzebnie. Na relacje damsko–męskie również warto spojrzeć z „przymrużonymi oczami”.
http://www.psychoskok.pl/produkt/fraszki-erotyczne-zycia-wziete-komiczne-cz