Co warto przeczytać?

Obrazek artykułu
Czytać warto z wielu powodów. Wystarczy wybrać interesującą książkę, by przeżyć niezapomniane chwile.

Wielość i różnorodność książek, które znajdziemy na rynku wydawniczym, sprawia, że każdy może znaleźć pozycję, która przypadnie mu do gustu. Prawdą jest jednak, że nadmiar nie zawsze ułatwia wybór. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co czytać? Nie potrafiąc samodzielnie zdecydować, oczekujemy podpowiedzi.


Rankingi najlepszych książek i listy polecanych tytułów cieszą się dużym zainteresowaniem. Na tej podstawie  spora grupa czytelników dokonuje wyboru. Nie można oczywiście nie zauważyć, jak duże znaczenie mają dla nas opinie innych. Recenzje, pozytywne oraz negatywne komentarze potrafią skłonić nas, by przeczytać lub pominąć daną książkę.


O ile jednak porady i podpowiedzi potrafią wiele ułatwić. nie warto ślepo im zawierzać. Każdy powinien wybierać książki na podstawie swoich indywidualnych upodobań. Doskonale wiemy przecież, co nas interesuje i za czym nie przepadamy. Gatunkowe preferencje mają znaczenie, dlatego warto się nimi kierować. Dzięki temu unikniemy rozczarowań i zwiększymy szansę na pełne zadowolenie.Co czytać? Szukasz ciekawej książki?
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytac-szukasz-ciekawej-ksiazki


Warto czytać książki o miłości. Ten ponadczasowy temat nigdy się nie dezaktualizuje. Wszyscy potrzebujemy ciepła drugiego człowieka, dlatego na pewno poruszą nas losy bohaterów.


„Pierścionek z cyrkonią” to intrygująca powieść o poszukiwaniu miłości. Przekonamy się, że dla uczuć czas nie ma znaczenia. Cała historia rozpocznie się w Gdańsku w roku 1967. W ówczesnym czasie młodych, uczęszczających do liceum ludzi połączyło uczucie. Jak łatwo się domyślić los rozdzielił drogi zakochanych. Każde z nich podążyło własną ścieżką. Nadejdzie jednak dzień, gdy ponownie się spotkają. Paryż 2008 rok. Data jak każda inna, ale dla tej pary okaże się wyjątkowa. Bagaż doświadczeń, jakie posiada każde z nich, niczego nie ułatwi. Czy dojrzała miłość ma szanse na spełnienie?http://www.psychoskok.pl/produkt/pierscionek-z-cyrkonia


Książki o miłości, które pokochacie
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-milosci-ktore-pokochacie


Kryminały i thrillery zasługują na szczególną uwagę. Pełna napięcia i zaskoczeń fabuła dostarcza wielu wrażeń. Przeżyjemy chwile, których w prawdziwym życiu najpewniej wolelibyśmy uniknąć.


„Fatalny turnus” to książka pełna zaskakujących zwrotów akcji. Trzymająca w napięciu fabuła nie pozwala oderwać się od lektury. Wyruszymy do czasów, gdy pracownicze wakacje nad Bałtykiem były nie lada atrakcją. Skłóceni małżonkowie, Włodzimierz i Katarzyna będą mieli okazje  skorzystać tego rodzaju rozrywki, podobnie jak trójka wczasowiczów, Mariusz, Adam i Monika. Pewnego wieczora Katarzyna znajdzie się sama na plaży i zostanie napadnięta. Nieprzytomna kobieta nie będzie w stanie pomóc milicji, stąd sprawcy pozostaną na wolności. Niedługo potem Dorota razem ze swym przyjacielem Krzysztofem zacznie nagabywać Monikę w sprawie zajścia na plaży. Ponadto Krzysztof straci życie w wypadku drogowym, a Dorota w domku. Prawda na pewno nas zaskoczy.http://www.psychoskok.pl/produkt/fatalny-turnus


Książki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-trzymajace-napieciu-czyli-wciagajace-kryminaly-thrillery  


Dobre powieści obyczajowe docenią czytelnicy, którzy lubią tematykę zaczerpniętą z prawdziwego życia. Autorzy tego rodzaju pozycji czerpią bowiem natchnienie ze znanej nam codzienności.


„Tatuaże podświadomości” to poruszająca, bardzo prawdziwa opowieść. Fabuła podkreśla, że pomimo starań od przeszłości nie da się uciec. Już zawsze będzie ona elementem naszego życia.  Wyruszymy na malownicze Mazury, by poznać trzy bohaterki. Teresa to prowadząca własną knajpkę w mieście bizneswoman. Grażka, która kiedyś zajmowała się rekreacją konną, mieszka na odludziu w lesie. Gabrysia natomiast przede wszystkim musi skoncentrować się na własnym wnętrzu. Przeszłość pozostawiła w jej duszy niezmywalne piętno. Jak większość DDA, Gabrysia najpierw musi „rozłożyć” życie na elementy, by następnie móc spróbować na nowo je poskładać.http://www.psychoskok.pl/produkt/tatuaze-podswiadomosci


Mistrzynie powieści obyczajowych — poznaj najlepsze autorki
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/mistrzynie-powiesci-obyczajowych-poznaj-najlepsze-autorki


Powieści przygodowe zapewnią nam masę wrażeń. Dzięki nim w dowolnym momencie i czasie przeżyjemy niezapomniane przygody.


„Bierz plecak i lecimy” to  pozytywna książka. Dynamiczna akcja i liczne dialogi sprawiają, że czytanie jest prawdziwą przyjemnością. Wyruszymy na teren Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic. Właśnie tutaj poznamy bohaterów, którym będziemy towarzyszyć. Są to młodzi ludzie, którzy właśnie skończyli szkoły średnie. Przed nimi wiele dylematów. Dorosłość i wolność pozwala snuć dalekosiężne plany. Jolka, Malwina, Karolina, Wiktor i Przemek mają przed sobą wiele wyborów. Dzięki nim przeżyjemy niejedną, niezapomnianą przygodę. Poznamy ludzi z innego kontynentu i będziemy świetnie się bawić. Miłość, szczęście i poczucie swobody będzie mieszać się z niepewnością, wątpliwościami.http://www.psychoskok.pl/produkt/bierz-plecak-lecimy


Książki przygodowe, które warto przeczytać
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-przygodowe-ktore-warto-przeczytac


Opowiadania przypadną do gustu wszystkim, którzy liczą na krótką i przyjemną przygodę z książką. Ta niewielka forma sprawia, że w jednej pozycji częstokroć zawarte zostaje kilka różnych historii.


„Opowieści lokomocyjne” to książka dla każdego. Zbiór zawiera całkiem odmienne opowiadania. Znajdziemy w nich wątki historyczne, fantastyczne i obyczajowe. Dzięki temu bez względu na gusta możemy liczyć, że na pewno któraś historia zadowoli nasze oczekiwania. Najpewniej wielu czytelników zaskoczy opis losów znanego badacza. Inni z zaciekawieniem będą poznawać perypetie dyktatorki mody, niezwykłego fana, czy kolekcjonera starych motocykli. W przypadku wielu postaci, które przyjdzie nam poznać, podróżowanie w czasie i przestrzeni okazuje się koniecznością.http://www.psychoskok.pl/produkt/opowiesci-lokomocyjne

 

Bez względu na indywidualne upodobania warto sięgać po książki. Czytanie to prozdrowotna rozrywka i forma spędzania czasu wolnego. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, powinien poznać:

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku