Literatura z rekomendacją!

Obrazek artykułu
Na rynku wydawniczym jest tak wiele książek, że czasem trudno zdecydować, po którą sięgnąć. Literatura z rekomendacją na pewno nas nie rozczaruje.

Podobno od nadmiaru głowa nie boli, ale niestety, wielu Czytelników ma problem, by z poród setek, tysięcy książek wybrać tę jedyną. Ostatecznie wiele osób sięga po przypadkową pozycję albo taką, która przykuwa uwagę opisem lub okładką. Jak rozwiązać ten problem?


By nie marnować czasu na poszukiwania, które mogą nas rozczarować, warto sięgnąć po literaturę z rekomendacją. Opinie krytyków i zadowolonych czytelników wskażą nam drogę do fantastycznych książek.


Na szczególną uwagę zasługuje doceniony przez krytyków i czytelników w wielu krajach „Wykop” Andrieja Płatonowa. Książka to ponadczasowa proza, która nie mieści się w znanych nam ramach. Autor, posługując się sarkazmem i ironią, zdołał obejść cenzurę i wskazać okrucieństwo sowieckiego socjalizmu. Fabuła pozwoli nam przyjrzeć się pracy robotników, którzy przygotowują tytułowy wykop. Pozornie banalna scena z codziennego życia pozwoliła Płatonowi podkreślić ciężar ludzkiej egzystencji uwikłanej w sowiecką rzeczywistość.

 


Książka dostępna na stronie: http://bonito.pl/k-1395326-wykop


Kolejna zachwalana przez krytyków książka to „Światło i mrok” Natsume Sōsekiego. Ten japoński pisarz okresu Meiji, został uznany za jednego z najwybitniejszych pisarzy japońskich XX wieku. Jako twórca nowoczesnej powieści japońskiej, Sōseki zasłynął za sprawą mistrzowskiej analizy ludzkich charakterów. Powieść „Światło i mrok” bezspornie tego dowodzi. Akcja pozwoli nam wyruszyć do Tokio, by poznać młodych małżonków, którzy tylko pozornie wiodą szczęśliwe życie. Okazuje się bowiem, że zmienili wspólny byt w wojnę o miłość, szczerość i dominację.


Książka do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1228056-swiatlo-i-mrok

Bardzo współczesna książka, którą należy polecić to „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii” Karoliny Kozioł. Ten poruszający reportaż porusza wszystkich, którzy decydują się sięgnąć po lekturę. Autorka ukazała prawdę na temat brazylijskich faveli, czyli najbardziej niebezpiecznego miejsca na świecie. Do tego naznaczonego ludzkimi dramatami miejsca wyruszyła pięcioosobowa grupa 22 latków, ale niestety tylko dwie osoby zdołały wytrwać do końca. „Poszukiwacz marzeń…” to połączenie reportażu z brazylijskich slumsów z motywacją i zachętą do tego by żyć.




Książka dostępna na stronie: http://bonito.pl/k-1665660-poszukiwacz-marzen-z-kamera-na-wojnie-w-brazylii


Niebywale wyjątkową propozycją jest „Miłość do trzech Zuckerbrinów” Wiktora Pielewina. Ta pasjonująca, postmodernistyczna powieść, pozwoli nam rozszyfrowywać zmyślnie poczynione przez autora aluzje. Bezpośrednie odniesienia do częściowo znanych nam realiów, że zaczniemy zastanawiać się, czy świat, jest takim, jak nam się wydaje. Należy podkreślić, że w terminie „Zuckerbrin” odnajdziemy imiona założycieli dwóch gigantów internetowego świata - Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook).



"Miłość do trzech Zuckerbrinów” ukaże się jeszcze tej jesieni!




Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl