Co czytać jesienią? – książkowe zapowiedzi

Obrazek artykułu
Corocznie, gdy kończy się lato i zaczynają nadchodzić chłodne dni, przypominamy sobie, że najlepszy sposób na niepogodę to dobra książka. A co czytać jesienią? Polecane są książkowe zapowiedzi.

Każdego roku 23 września nadchodzi Astronomiczna Jesień. Pogoda stopniowo zaczyna nam dokuczać. Zamiast ciepłego wietrzyku i słonecznych dni nadchodzą zimne wiatry i ponure chmury. Wówczas coraz więcej czasu spędzamy w domu i niestety, zaczynamy narzekać na chandrę. Jesienią przypominamy sobie również o zbawiennej mocy książek, które są doskonałym remedium na nudę, zły nastrój, czy smutek. Z dobrymi lekturami nie zabraknie nam przecież rozrywek.


Co czytać jesienią? To pytanie, które warto sobie zadać, skoro wiadomo. że jesień jest porą roku sprzyjającą czytelnictwu. W domowym zaciszu możemy stworzyć sobie wymarzone dla rozkoszowania się literaturą warunki. Wystarcza wyposażyć się w ciepły, aromatyczny napój, miękki koc, i zasiąść w ulubionym fotelu z dobrą książką. W tym miejscu należę pomyśleć, co warto przeczytać?


Co czytać jesienią – książkowe zapowiedzi           


Bliżej poznając te propozycje, na pewno zechcemy po nie sięgnąć. Oczywiście, jak na jesienne lektury przystało, w trakcie czytania nie zabraknie wzruszeń i refleksyjnych momentów.


Gdyby ocean milczał, Anna Wysocka-Kalkowska

PREMIERA: 24.10.2019

Kategorie: obyczajowe, powieści, romans i erotyka                                                                     

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/gdyby-ocean-milczal


„Gdyby ocean milczał” to  poruszająca powieść obyczajowa z elementem romansu i erotyku. Autorka powieści to doceniona przez czytelników Anna Wysocka-Kalkowska. Możemy więc być pewni, że obrazowych opisów emocji, zdarzeń, miejsc, dźwięków, czy zapachów, nie zabraknie.


Przyjdzie nam poznać wyjątkową historię. Bohaterów, których napotkamy, bardzo boleśnie doświadczył los. Ich bliscy zginęli w ataku terrorystycznym przeprowadzonym nad paryską Sekwaną przez Islamskiego zamachowca. Od tego momentu w ich życiu zmieniło się wszystko. Żałoba to trudny czas, ale świat nie zamierza zatrzymać się nawet na moment.


Książka w ofercie przedsprzedaży: http://tylkorelaks.pl/840-gdyby-ocean-milczał.html


„Póki szumi ocean, póki wieje wiatr, póki świeci słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień... wszystko może się zdarzyć”. – Anna Wysocka-Kalkowska


To wzruszająca opowieść o bólu po stracie, nieukojonej tęsknocie, tolerancji, a także o marzeniach, radości płynącej z wewnętrznej odnowy oraz „rozkładaniu skrzydeł”.


Żywe Cienie, Barbara Wrzesińska

PREMIERA: 23.09.2019

Kategoria: poezja

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/zywe-cienie

 

Nostalgiczny tomik poetycki, który wielokrotnie skłoni nas do zadumy. W trakcie poznawania kolejnych utworów będziemy zastanawiać się nad kondycją współczesnego świata. Pomimo iż ludzkie życie, dzięki nowym technologiom, zdaje się łatwiejsze, gdzieś zatraciliśmy sens.


Pęd codzienności odwraca naszą uwagę od najważniejszych wartości. Ludzkie istnienie coraz częściej przypomina gonitwę za materialnymi wygodami. Liczy się „mieć”, bo możliwość posiadania, pozwala odczuwać złudne szczęście i spełnienie. A gdzie podziała się potrzeba obcowania z drugim człowiekiem?


W tomiku tym znajdziemy wiele skłaniających do refleksji utworów. Większość przepełnia nostalgia, smutek i poczucie bezsilności. Na całe szczęście poetka nie zapomniała o odrobinie nadziei.


Wskazane zapowiedzi to idealne książki na jesień. Emocje, które odczuwać będziemy w trakcie czytania, doskonale wpisują się w jesienny klimat.

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl