Książkowe zapowiedzi na październik

Obrazek artykułu
W tym roku październik zapowiada się fenomenalnie. Książkowe zapowiedzi i prognozy prezentują się obiecująco. Z nimi jesienny chłód i chandra nam nie grozi.

Książkowe zapowiedzi  na jesienne dni są jednymi z najbardziej wyczekiwanych. Zagorzali czytelnicy czytają co prawda przez cały rok. Pewne miesiące zdają się jednak sprzyjać bardziej niż inne czytelnictwu.


Jesienią najchętniej sięgamy po książki. Coraz krótsze dni, obniżająca się temperatura, chłodne wiatry, czy częste opady nakłaniają nas, by zostać w domu. O wakacyjnej aktywności na świeżym powietrzu trzeba zapomnieć do następnego roku. Na planowanie zimowych świąt zdaje się nieco za wcześnie. Nadchodzi czas na nadrabianie czytelniczych braków i relaks z książką.


Z kubkiem aromatycznej kawy czy herbaty i kocem w zasięgu ręki możemy oddać się lekturze. Dzięki niej czas zda się płynąć szybciej i o wiele bardziej atrakcyjnie. Książkowe zapowiedzi na październik prezentują się obiecująco. Warto zerknąć, choć na kilka i osobiście się przekonać. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Z nimi tegoroczna jesień może być bardzo gorąca.Jesienne książkobranie, czyli relaks z książką
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jesienne-ksiazkobranie-czyli-relaks-ksiazkaKsiążkowe zapowiedzi to szansa, by z dużym wyprzedzeniem „wypatrzyć” interesującą nas lekturę. Ponieważ na runku wydawniczym bezustannie pojawiają się nowe tytuły łatwo coś przeoczyć.  Przeglądając zapowiedzi, wytypujemy swoje książki. Skorzystamy z przedsprzedaży lub będziemy cierpliwie wyczekiwać na premiery. Wyjątkowo zniecierpliwieni potrafią odnotować te dni w kalendarzu.


Najciekawsze książki października – zapowiedzi

Cisza - Alicja Masłowska – Burnos

Premiera – 15.10.2018 r.

Kategorie: Romans i erotyka, Thriller

http://www.psychoskok.pl/produkt/cisza


Ta powieść spełni oczekiwania fanów nieoczekiwanych zdarzeń i namiętnych emocji. Jest to bowiem psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału. Możemy liczyć na sporą dawkę optymizmu i treść skłaniająca do refleksji. Cała „Trylogia ciszy” podkreśla najcenniejsze wartości w życiu człowieka.


Zarówno czytelnicy, którzy mieli okazję obcować już z Trylogią, jak i ci, dla których „Cisza” będzie pierwsza, poczują się zadowoleni. Jako Love story Mai i Adama jest to kompletna, poruszająca całość. Nieopodal pary kochanków stanie postać Alberta Lenkiewicza. Jest to szef Mai zamieszany w przeprowadzanie nielegalnych przetargów. To niejedyne, niecne działania tego człowieka, ale we wszystkich zawsze wspierają go jego nieobliczalni pracownicy. Kolejne rozdziały będą dostarczać coraz silniejszych wrażeń. Z przestrzeni powieści erotycznej szybko wkroczymy w dramat psychologiczny, by otrzeć się o kryminał. 


Książka szczególnie polecana kobietom w różnym wieku, wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem – kariera czy macierzyństwo oraz osobom zbyt mocno poświęcających się pracy zawodowej.


S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin

Premiera 01-10-2018

Kategorie: Fantastyka, Fantasy i Science Fiction, Książki psychologiczne

http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html


S.N.U.F.F. czyli najlepsza książka Pelevina jest odbiciem naszej rzeczywistości. To bezkonkurencyjne science-fiction. Pielein w mistrzowski sposób nasycił fabułę wizjonerstwem. Apokaliptyczna nieuchronność skutków postępu staje się przerażająco realna.


S.N.U.F.F. jako zaskakująca antyutopia informuje o kulturze przyszłości. Wielowątkowa fabuła daje się analizować na kilku poziomach. To od czytelnika będzie zależeć, czy wyczyta z niej upolitycznioną satyrę na wojnę, ostrzeżenie przed technokracją, czy dygresję do stereotypowego postrzegania kultury rosyjskiej.


Ubóstwo staje naprzeciw i bogactwa, technologia nieopodal zastoju, a barbarzyństwo obok ładu. Przyczyny i relacje między konfliktami toczącymi się pomiędzy dwoma krajami, kulturami. 


Powieść S.N.U.F.F. analizuje konflikt toczony między cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a nieokrzesanymi Orkami/Urkami zamieszkującym kraj Urkana. Pilot Damilola Karpov  przygotowuje pozbawione cezury, bestialskie filmiki zwane jako S.N.U.F.F. Kultura Biznacjum potrzebuje ich i wielu ofiar do tworzenia obrazu obcego.


Od niechcenia - Leszek Mierzejewski

Premiera – 08.10.2018 r.

Kategorie: Obyczajowe, Powieści

http://www.psychoskok.pl/produkt/od-niechcenia


Główny bohater, Andrzej to wiejski chłopak. Zaraz po maturze postanawia udać się do stolicy. Otwierają się przed nim nowe możliwości. Po zdaniu egzaminów na Politechnikę Warszawską i zamieszkaniu w akademiku zaczyna studencie życie. Jako sportowiec AZS i bramkarza w jednej z wielu warszawskich nocnych restauracji wiedzie ekscytującą egzystencję. Sprzyja temu czas. Akcja toczy się bowiem w burzliwych latach 60. Istnieje wiele paradoksów, więc nie dziwi, że młody człowiek może zarobić grube pieniądze, choć nic nie może kupić. Kolejki zdają się nieskończone a sztuka kombinowania niebywale potrzebna.


Podążając za bohaterem, wspomnimy wiele ważnych chwil. Będą to ówczesne polityczne paroksyzmy z grudnia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego roku. Wielkie wydarzenia sportowe czy z początki pontyfikatu Jana Pawła II.

 

Cząstka pomarańczy - Lidia Tasarz

Premiera – 23.10.2018

Kategorie: Obyczajowe, Powieści

http://www.psychoskok.pl/produkt/czastka-pomaranczy


Powieść, którą z łatwością można zaliczyć do literatury dla kobiet.

Jest to piękna  opowieść o miłości. Historia uczucia delikatnego i czystego. Czytanie będzie emocjonującą podróżą w czas dorastania. Nadejdzie pora, by zacząć dokonywać życiowych wyborów.


Maja, główna bohaterka będzie musiała odnaleźć się w dorosłym życiu. Decyzja, czy , czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera, będzie jedną z łatwiejszych. Kolejne mogą zdać się jej bardziej skomplikowane. Jak w prawdziwym życiu nie zabraknie sytuacji trudnych i dramatycznych. Przed Mają i czytelnikami wachlarz niezapomnianych emocji.


Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii – Anka Mrówczyńska

Premiera – 06.10.2018 r.

Kategorie: Biografie i autobiografie, Książki psychologiczne

http://www.psychoskok.pl/produkt/borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-z-solidna-dawka-autoironii


Debiutancka powieść autorki odniosła ogromny sukces. Nie można więc dziwić się, że Mrówczyńska wraca z kolejną autobiograficzną książką. Treść celowo podzielona została na dwie partie. Zostały one przydzielone trzem głównym bohaterkom, które uczestniczą w czternastu sesjach autoterapeutycznych.


Pani Psycholog – zdrowa część osobowości Anki, mająca świadomość istoty pogranicznego zaburzenia osobowości. Prowadzi autoterapię, by pokazać Mrówczyńskiej – pacjentce, jak wiele ma problemów i jak ważne jest podjęcie przez nią leczenia.


Mrówczyńska – pacjentka – chora część osobowości Anki, kwintesencja jej zaburzeń.


Autorka – zdrowa część osobowości Anki, wyrażająca jej złość na samą siebie poprzez ironiczne komentarze i prowokacyjne odzywki do Mrówczyńskiej – pacjentki.


Ta książka obnaża całą prawdę o borderline. A wszystko to z solidną dawką autoironii.


Oczywiście czeka na nas o wiele więcej. Te kilka propozycji powinno zachęcić nas do przejrzenia szerszej oferty.


Ciekawe zapowiedzi czekają na czytelników na stronie:
http://www.psychoskok.pl/ksiegarnia-wyroznione/zapowiedzi


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl