Książki na jesień

Obrazek artykułu
23 września zaczyna się Astronomiczna Jesień, czyli najlepsza pora na czytanie książek. Książki na jesień to lektury polecane na długie jesienne wieczory. Sprawdźmy, co warto przeczytać?

Jak wiadomo, czytanie książek to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Fakt, że obcowanie z literaturą nie wymaga nadmiernych nakładów finansowych i jest dostępne dla każdego, sprawia, że czytanie książek okazuje się bezkonkurencyjną rozrywką. Oczywiście na atrakcyjność czytania wpływa świadomość, że sięgając po książki, możemy liczyć na szereg korzyści zdrowotnych. Czytanie książek przyczynia się do powstania długotrwałych, korzystnych zmian w mózgu, poprawia pamięć, poszerza horyzonty i wiedzę, świetnie odstresowuje i oczywiście zapewnia dobry nastrój. Żadna inna rozrywka nie będzie w stanie zagwarantować nam tak wiele. Warto więc korzystać.


Książki na jesień to pozycje polecane na długie jesienne wieczory. Nie można zaprzeczyć, że choć czytać można zawsze i wszędzie, jesień zdaje się porą sprzyjającą czytelnictwu. Gdy aura nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, najlepiej zaszyć się w domu i sięgnąć po dobrą książkę. Dzięki niej przeniesiemy się w dowolne miejsce i czas. Będziemy poznawać emocjonujące historie i głęboko przeżywać losy bohaterów. Dzięki temu z całą pewnością nie zagrozi nam nuda.


Książki na jesień


Zamiast wymieniać setki pozycji, których nikt nie zdołałby przeczytać, skoncentrowano się na tych najbardziej interesujących. Pośród nich każdy znajdzie coś dla siebie.
Książki na jesień nie powinny już zaprzątać nam głowy koniecznością przeszukiwania bibliotecznych i księgarskich zbiorów. Wskazane lektury przyjemnie wypełnią coraz chłodniejsze dni. Wystarczy wybrać choć jedną, zasiąść w ulubionym miejscu, zaopatrzyć się w aromatyczny, ciepły napój, jeśli to konieczne koc i oddać się czytaniu.

Oczywiście nie zapomniano o zróżnicowanych upodobaniach czytelników. To dlatego zaprezentowano książki należące do różnych gatunków literackich. Warto jednak sprawdzić, po jakie z nich jesienną porą zwykliśmy sięgać  najczęściej.


Polecane książki na jesień to na pewno powieści obyczajowe. Historie przeżywane przez bohaterów z łatwością odniesiemy do prawdziwego życia. Dzięki temu łatwiej będzie nam utożsamić się z poznanymi postaciami ,czy emocjonować ich losem. Pozycje z tego gatunku potrafią wzruszać i na długo pozostają w pamięci.


Jesienią warto czytać thrillery oraz dobre kryminały. Szybko zapadający zmrok tworzy sprzyjający czytaniu grozy klimat. Fabuła zorganizowana wokół zbrodni dostarczy nam silnych wrażeń. Będziemy tropić przestępców i żałować ich ofiar. Tego rodzaju emocje rozgrzeją bardziej niż parująca herbata.


Pamiętajmy także, że jesienią nie można zapomnieć o czytaniu poezji. Nawet najkrótsze utwory poetyckie potrafią wyrazić wszystko, co najważniejsze. Zaczytując się w wierszach, zostaniemy skłonieni do  zastanowienia się nad szczegółami, które tak często umykają nam w codziennym życiu.Poznaj co czytać i kup na stronie - http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki  - dobre książki w niskich cenach.Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl