Zaczytana jesień – październikowe zapowiedzi

Obrazek artykułu
Jak wiadomo, jesień sprzyja czytelnictwu. W zimne, deszczowe dni, najprzyjemniej przecież zaszyć się w domu z ciekawą książką. Październikowe zapowiedzi mogą sprawić, że w tym roku czeka nas zaczytana jesień.

 Gdy tylko nadchodzą jesienne, chłodne dni, zwykliśmy narzekać na złe samopoczucie. Mówimy, że brakuje nam chęci do działania, jesteśmy osowiali i nie wiedzieć czemu smutni. Wówczas należy zacząć przeciwdziałać chandrze. Sprawdzony sposób na złe samopoczucie jest jeden – czytanie książek. Dobra lektura nie pozwoli nam popadać w zły nastrój.


Październikowe zapowiedzi mogą sprawić, że w tym roku czeka nas zaczytana jesień. Zróżnicowanie gatunkowe to gwarancja, że każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Zarówno panie, jak i panowie, nie poczują się zawiedzeni. To świetna proza polskich, doceniony przez czytelników autorów. Aby zagwarantować sobie sporo ekscytujących wrażeń, wystarczy wybrać jedną spośród zaprezentowanych książek.


Zaczytana jesień – październikowe zapowiedzi


Za moje krzywdy, Ewa Lenarczyk

PREMIERA: 16.10.2019

Kategorie: kryminalne, romans i erotyka thriller

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/za-moje-krzywdy


Powieść prezentuje historię o najciemniejszych stronach ludzkiego umysłu. Motywem przewodnim staje się pragnienie zemsty.


Jest to pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść, która przypadnie do gustu czytelnikom poszukujących silnych wrażeń. Akcja rozgrywa się na polskim Wybrzeżu. W ostatnim czasie dochodzi tam do okrutnych mordów. Nieznany sprawca pozbawia życia przypadkowych, przeciętnych obywateli. W trakcie prowadzonego śledztwa okaże się jednak, że ofiary łączy wspólna cecha – dewiacja seksualna. Ujawnienie ekstremalnych, erotycznych upodobań denatów, będzie szokiem dla ich rodzin. Policja stanie natomiast przed trudnym zadaniem. Trzeba pojmać kogoś, kto najprawdopodobniej próbuję wyrównać rachunki.


Książka w ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/844-za-moje-krzywdy.html


W rozwikłaniu sprawy policjantów wspomoże psycholog policyjna Bożena Kalinowska. Jest to zdecydowana, inteligentna singielka i matka dorosłej córki. Badanie okoliczności poszczególnych zbrodni nieoczekiwanie zacznie wpływać na jej życie. W trakcie prowadzenia poszczególnych czynności, na drodze Bożeny staną bowiem dawno zapomniani znajomi. Pośród nich znajdzie się ktoś, kto być może będzie w stanie rozbudzić jej serce.


Patronat nad książką objęli: Portal dlaLejdis.pl, Oaza recenzji, Bookendorfina, MrsBookBook, Julia Chmielewska - dzuliareads


Przetrwać próbę czasu, Halina Strzelecka

PREMIERA 28.10.2019

Kategorie: obyczajowe, powieści

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/przetrwac-probe-czasu


Poruszająca powieść o żywiołowej namiętności poddanej próbie czasu. Nie zabraknie wzruszeń, ale również radosnych momentów.


Główna bohaterka to inteligentna pani architekt Antonina. Jej największe marzenie to założenie szczęśliwej rodziny. Jak dotąd los jej jednak nie sprzyja. W wieku 19 lat została uwiedziona przez starszego mężczyznę i wbrew woli rodziców poślubiła go, wierząc, że będzie to miłość na całe życie. Niestety, rozczarowanie przyszło szybciej, niż mogła się spodziewać. Zaborczy mąż robił wszystko, żeby przestała kontaktować się z najbliższymi i przyjaciółmi.


Antonina zdecydowała się odejść od męża w momencie, gdy kazał jej usunąć ciążę. Podjęcie decyzji nie było dla niej łatwe, ale wsparły ją przyjaciółki. Z ich pomocą postara się odzyskać równowagę.


Bohaterka zamierza czerpać z życia garściami. Chce nadrobić stracone lata i nareszcie znaleźć godnego zaufania partnera. Po serii nieudanych spotkań na jej drodze stanie zabójczo przystojny Borys. Może to właśnie ten jedyny?


Patrona nad książką objęli: Oaza recenzji, Portal dlaLejdis.pl, Littlebooklover


Jesień to pora roku skłaniająca do refleksji. Pośród proponowanych książek nie mogło więc zabraknąć wspomnieniowej lektury.


Czas dorosłości, Zdzisław Brałkowski

PREMIERA 23.10.2010

Kategoria: biografia i autobiografia

Książka do nabycia na stronie:http://www.psychoskok.pl/produkt/czas-doroslosci


Jest to kolejna książka z cyklu „Zza zasłony czas”. Tym razem Zdzisław Brałkowski przygotował dla czytelników zbiór opowiadań obejmujących najważniejsze wspomnienia z lat 70. i początku lat 80. XX wieku.


Był to szczególny czas. Nie brakowało przemian ekonomicznych i politycznych. Gospodarką natomiast rządziły specyficzne mechanizmy. Niepewność nie mogła jednak przeszkodzić młodym ludziom w kształtowaniu swojej przyszłości.


Książka w ofercie przedsprzedaży –http://tylkorelaks.pl/842-czas-doroslosci.html


Zdzisław Brałkowski opisał najciekawsze momenty ze swojej przeszłości. Dzięki temu zrozumiemy,. z jakimi wyzwaniami w ówczesnym czasie musiał radzić sobie młody mężczyzna. Początkowe, wspólne życie z rodzicami i rodzeństwem musiało ustąpić miejsca przyjętej roli męża i głowy własnej rodziny.


Starsi czytelnicy z całą pewnością w trakcie lektury będą mogli powspominać własną młodość. Natomiast przedstawiciele młodego pokolenia z zaciekawieniem porównać wczoraj z dziś.


Patronat nad książką objęli: Grudziądz 365.pl – Portal Informacyjny – Portal Miasta Grudziądz, Oaza recenzji


Tej jesieni możemy się również przygotować na masę przygód. Będzie niebezpiecznie i ekscytująco, ponieważ przeniesiemy się do czasów, gdy na wodach rządzili piraci.


Pieśń Awanturnikach. Tom II, Mateusz Juszczyk

PREMIERA 23.10.2019

Kategorie: historyczne, powieści, przygodowe

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/piesn-o-awanturnikach-tom-ii


Kontynuacja pasjonującej powieści historyczno-przygodowej „Awanturnicy”. Podążając za bohaterami, przeniesiemy się do siedemnastowiecznej rzeczywistości. To trudny czas, w którym bezustannie toczą się w wojny, a niewolnictwo i pirackie kradzieże nikogo nie dziwią.


Od codzienności nie sposób uciec, więc niepokój towarzyszy wszystkim. Chwilowe wytchnienie i poczucie zadowolenia niosą ze sobą pieśni. Radośnie przyjmowani śpiewacy, wnoszą do życia pospólstwa odrobinę radości. O tym, jak wiele do życia może wnieść muzyka, przekona się Marcin Seradzki i jego przyjaciele. To oni, zupełnie przypadkowo, staną się częścią muzycznego świata. Niestety, po czasie zachwytu przyjdźcie im zrozumieć, że sława może dużo kosztować.


Pierwsza część powieści dowiodła, że Awanturnicy niezwykli stronić nawet od najniebezpieczniejszych przygód. W końcu marzą, by zapisać się w historii świata. Przed nimi masa wyzwań, ale czy będą umieli dokonać wyboru pomiędzy dobrem a złem? Przekonamy się w trakcie lektury, która postawi na naszej drodze również tak charakterystyczne postacie, jak gubernator Jamajki, szkutnik z Gdańska, czy pirat z Tortugi.


Zaprezentowane, październikowe zapowiedzi dowodzą, że tegoroczna jesień zapowiada się ekscytująco. Z tymi książkami nikomu nie zagrozi nuda, czy chandra. To doskonałe książki na jesienne wieczory.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl