Czytaj na zdrowie – książki z witaminami

Obrazek artykułu
Wiadomo już, że czytanie ma prozdrowotny wpływ na zdrowie. Apetyczne książki to smaczna literatura. Sięgając po nie, zadbamy o ciało i dusze.

Lubiący obcować z literaturą przyznają, że czytanie to przyjemna forma relaksu i spędzania czasu wolnego. Najpewniej także jedna z najłatwiej dostępnych. Czytać można praktycznie zawsze i wszędzie. Nie potrzebne są duże nakłady finansowe, specjalistyczne sprzęty, czy szczególne warunki. W dowolnym miejscu, pozycji, czy czasie możemy do woli oddawać się tej aktywności.


Nikogo nie trzeba przekonywać, że czas spędzony z książkami ma wiele zalet. Czytając, doskonalimy zdolności językowe, ponieważ obcujemy z poprawną polszczyzną. Kontakt z jeżykiem pisanym niesie ze sobą o wiele więcej korzyści. Ćwiczenie ortografii, gramatyki, czy tworzenia pięknych wypowiedzi nie jest przecież najważniejsze. Czytanie poszerza horyzonty, rozbudza wyobraźnie, relaksuje i poprawia nastrój. Właśnie te zalety wielu zachęcają do lektury.


Badania potwierdzają. Czytanie ma prozdrowotny wpływ na zdrowie. Naukowcy przeprowadzili szereg specjalistycznych testów i analiz. Obserwowali, jak pracuje ludzki mózg w trakcie czytania, i okazało się, że bardzo to lubi. Maksymalizuje wówczas swą pracę, a w efekcie zwiększa się ilość połączeń nerwowych. Jest więc pewne. Czytanie poprawia kondycję umysłu, a nawet obniża prawdopodobieństwo zachorowania na Alzheimera.


Czytaj my więc na zdrowie! Książki z witaminami i apetyczne tytuły pozwalają zadbać o ciało i duszę.Umysł na siłowni. Co nam daje czytanie książek?
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/umysl-silowni-nam-daje-czytanie-ksiazek


Owoce zawierają witaminy i mikroelementy. Wszyscy wiemy, że warto je spożywać w każdej ilości.  Z owocami mamy też wiele skojarzeń. Motyw jabłka w naszej kulturze zdaje się najlepszym przykładem.


„Cząstka pomarańczy” to piękna, delikatna opowieść o miłości. Mawia się przecież, że dobrana para jest jak dwie połówki owocu. Jest w tym wiele prawdy, jeśli razem tworzą zgrana całość. Ta książka jest niczym emocjonalna podróż. Będziemy mogli towarzyszyć Mai we wkraczaniu w dorosłe życie. Bohaterka  gromadzi pierwsze, ważne doświadczenia. Przed nią wiele decyzji i mierzenie się z niespodziewanymi sytuacjami. Rozstrzygniecie, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera, nie sprawi jej problemu. Zresztą spraw będzie różnie. Jak w prawdziwym życiu nie ominą jej zdarzenia trudne i dramatyczne.http://www.psychoskok.pl/produkt/czastka-pomaranczy


Mawia się, że ryby to samo zdrowie. Zawarte w nich kwasy omega 3 i 6 mą znaczący wpływ na naszą odporność, czy pracę mózgu. Tym razem możemy „spożyć” je na poprawę humoru.


„Łosoś norwesko-chiński” to wyśmienita komedia absurdu. Fabuła rozbawi i zaskoczy nas dosłownie wszystkim. Bohaterzy, których przyjdzie nam poznać, są naprawdę charakterystyczni. Maciej ma kłopot, ponieważ trudno mu napisać książkę o swym życiu. Agata chce zbiec z dokumentami o wadze międzynarodowej. Norwegowie podobnie jak Chińczycy pragną je odzyskać. Kapitan Lisiecki chce jedynie spokojnie żyć, a Jakub zasłużyć na jego uznanie. Z czasem pojawi się także Major Karol, grupa do zadań specjalnych i Rodriguez. Każda z tych osób czegoś chce. Osiąganie celi uruchomi jednak nieprzewidywalna serie zdarzeń.http://www.psychoskok.pl/produkt/losos-norwesko-chinski


„Łosoś a la Africa” to szalona komedia z zawrotnym tępemu akcji. Jak łatwo się domyślić jest to kontynuacja powieści “Łosoś norwesko-chiński”. Ponownie spotkamy nietuzinkowych bohaterów i kilka nowych postaci. Będzie dynamicznie i przebojowo. Akcja związana z operacjami wojskowymi naszpikowana jest wątkami militarnymi i sensacyjnymi zdarzeniami. W trakcie czytania nie trzeba jednak uważać, jedyne co nam grozi to częste wybuchy śmiechu.http://www.psychoskok.pl/produkt/losos-a-la-africa


Książki, które GWARANTUJĄ częste wybuchy ŚMIECHU
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-ktore-gwarantuja-czeste-wybuchy-smiechu


Czasem, warto też umilić sobie życie słodkościami. W takim wypadku możemy przygotować pyszne ciasto, przy którym każda książka będzie smakować jeszcze lepiej.


 „Serniki Słodkie i wytrawne” to książka z najlepszymi i sprawdzonymi przepisami, a zarazem ciepła opowieść o dzieciństwie i słabości do sernika. Autorka obdarzyła uczuciem ciasto pieczone przez własną babcię. Z czasem zaczęła sama piec i modyfikować przepis. W efekcie na wyspecjalizowała się w przygotowywaniu serników w różnych smakach i odsłonach. Tych tradycyjnych, owocowych, kawowych, czy wytrawnych. Okazuje się, że sernik można przygotować nawet z łososiem i kalafiorem. Książka dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.


   

         http://www.psychoskok.pl/produkt/serniki-slodkie-wytrawne   http://www.psychoskok.pl/produkt/cheesecakes-sweet-and-dry 


Gdy nasz czytelniczy apetyt zostanie rozbudzony, na pewno będziemy szukać kolejnych książek. To pozytywne i zalecane „uzależnienie”. Czytajmy na zdrowie i czerpmy korzyści dla ciała i umysłu. By nie szukać lektur zbyt długo, sprawdźmy:


Książki, które trzeba znać!
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-ktore-trzeba-znac


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl