Co warto przeczytać? Książkowe zapowiedzi na marzec

Obrazek artykułu
Każdy miesiąc to szansa, by poznać kolejne książki. Zmęczeni zimowymi propozycjami możemy zacząć przygotowywać się na wiosnę. Co warto przeczytać? Książkowe zapowiedzi na marzec to bogata propozycja, która zaciekawi każdego.

Na rynku wydawniczym jest tak wiele książek, że z pewnością nie zdołamy przeczytać wszystkich. Nie można jednak podłamywać się tym faktem i rezygnować z możliwości obcowania z literaturą.


Co warto przeczytać? To pytanie, które często zadają sobie czytelnicy. Podpowiedzi, wskazań i opinii znajdziemy mnóstwo, ale nie warto ślepo się nimi kierować. Musimy pamiętać, że gusta literackie bywają bardzo zróżnicowane. To dlatego opowieść, która spodoba się innym, nie musi przypaść do gustu nam. Zawsze powinniśmy sięgać po książki, które w jakiś sposób nas zaintrygują. Może to być frapujący opis, a nawet ciekawa okładka. Najważniejsze przecież, by cokolwiek skłoniło nas do czytania.

Książki warte przeczytania – top 10

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-warte-przeczytania-top-10

Chcący wiedzieć, co czytać?, powinni poznać książkowe zapowiedzi na marze. Pośród nich znajdują się ciekawe pozycje z różnych kategorii. Dzięki temu z pewnością każdy znajdzie książkę dla siebie.  

  Książkowe zapowiedzi na marzec


Warto zacząć od prezentacji reportażu. Książki opisujące prawdziwe zdarzenia zawsze bowiem cieszą zainteresowaniem, bo potrafią dostarczyć niezapomnianych wrażeń.


Moja dzika Syberia, Karolina Kozioł

PREMIERA – 01 marzec 2019 r.

Kategoria: Reportaż

http://www.psychoskok.pl/produkt/moja-dzika-syberia


Pozycja jest reportażem z transsyberyjskiej wyprawy. Podróż tamtejszą koleją liczy ponad 9000 kilometrów. Tak odległa wyprawa prowadzi przez dziesiątki miejsc, a każde z nich to zupełnie nowa przestrzeń. Autorka, która odbyła tę eskapadę, zgromadziła autentyczne, refleksyjne i pełne uwag technicznych historie, które poznamy. Kto wie, może znajdzie się choć jeden śmiałek, który zapragnie powtórzyć ten sukces?


Opisana w reportażu podróż prowadzi z Moskwy do Władywostoku. Będziemy zdziwieni, że na terenach, które Europejczykom mogą zdawać się „końcem świata”, także żyją ludzie. Ich codzienność jest zupełnie inna od naszej, ale z pewnością nie gorsza. Lektura przedstawia blaski i cienie tej wyprawy.


Każda stacja to nowa opowieść, nowi ludzie i nowe, cenne przemyślenia. Wszystkie z nich będziemy mogli poznać.        

               

Najpewniej nie uda się nam powtórzyć tego wyczynu, ale dzięki lekturze tej pozycji w pewien sposób staniemy się „uczestnikami” zmieniającej sposób postrzegania świata wyprawy. Prezentacji powieści obyczajowych na pewno także zaciekawi wiele osób, bo pozycje z tego gatunku zawsze cieszą się niemalejącym zainteresowaniem.


Kochałem Żydówkę, Jerzy Justyn

PREMIERA – 11 marzec 2019 r.

Kategorie: Obyczajowe, Powieści

http://www.psychoskok.pl/produkt/kochalem-zydowke


Powieść jest swego rodzaju studium miłości oraz zazdrości. Emocji, które uległy przemianie we współczesnym, zdominowanym przez portale społecznościowe świecie. To za ich pomocą swego szczęścia szukają osoby w wieku emerytalnym.


Poznamy Jerzego, który skończył siedemdziesiąty rok życia, ale nie zamierza być samotny. Po śmierci żony zamieszcza więc anons na portalu randkowym. Tą drogą zapoznaje młodszą o dziesięć lat Natalię. Kobieta ta mimo wcześniej doświadczonych w małżeństwie, bolesnych przeżyć, pragnie obdarzyć go miłością.


Para szybko się do siebie zbliży. Niestety Jerzy przejawia niewłaściwe potrzeby i wymagania, także te intymne. Szybko zacznie odczuwać zazdrość i przypuszczać, że Natalia jest z nim jedynie dla pieniędzy. Dojrzała miłostka w tym przypadku nie zakończy się szczęśliwie. Kochankowie rozstaną się, a Jerzy rozpocznie dalsze poszukiwania miłości. Czy jednak będzie w stanie docenić drugą osobę? Szybko zwiąże się z młodszą od siebie Gabrielą. Ta kobieta również nie zasłuży na jego zaufanie.


Pod innym niebem, Ewa Lenarczyk

PREMIERA – 06 marzec 2019 r.

Kategorie: Obyczajowe, Powieści

http://www.psychoskok.pl/produkt/pod-innym-niebem


Jest to poruszająca powieść obyczajowa o heroicznej, pełnej skomplikowanych, życiowych dylematów walce.


Jeśli umiesz, postaraj się wyobrazić sobie najtrudniejszą z sytuacji. Na tyle złożoną, że wyda ci się, że nie ma z niej wyjścia. Bohaterka, którą poznamy, znajdzie się właśnie w takim położeniu, Zaskoczy ją wiadomość o nieplanowanym dziecku, którego narodziny mogą pokrzyżować jej plany zawodowe i studenckie. Mężczyzna, który był blisko niej, teraz będzie wypierać się ojcostwa, W jej życiu nastanie więc trudny, pozbawiony miłości czas.


Zycie Doroty, na którą z pewnością spadło zbyt wiele dramatów, może jednak się odmienić.  Niespodziewanie okaże się, że w połowie jest ona Niemką i spadkobierczynią ogromnego majątku po prababce.


Jej szczęście nie będzie trwać długo, bo przyjęcie spadku oznacza przeprowadzkę na drugi koniec kuli ziemskiej. Czy Dorota zdobędzie się na odwagę, by zrobić ten krok? Fantastyka, która wciąż zdobywa nowych zwolenników, nie może zostać pominięta. Na szczęście i z tego gatunku szykuje się niezwykła publikacja.


Błękitne wstążki dróg, Katarzyna Wenta-Mielcarek

PREMIERA – 14 luty 2019 r.

Kategorie: Fantastyka, Fantasy i Science Fiction, Obyczajowe, Powieści

http://www.psychoskok.pl/produkt/blekitne-wstazki-drog


Powieść prezentuje wizję niedalekiej przyszłości Europy. Fabuła pozwoli nam przenieść się do lat pięćdziesiątych dwudziestego pierwszego wieku. Panuje pozorny ład, ale za chwilę wszystko może się zmienić.


Fabuła przeniesie nas do świata, w którym przemoc wydaje się nie istnieć, bo wszyscy posiadają „parasole ochronne”. To one sprawnie odpierają wszelkiej ataki i przejawy przemocy. W tej rzeczywistości kluczowe znaczenie ma wzmożona dbałość o ekologie. Wytyczne szczytów klimatycznych zarządziły bowiem, by wszystkie maszyny i środki transportu zasilane były prądem.


Książka dostępna w przedsprzedaży na stronie:

 http://tylkorelaks.pl/790-blekitne-wstazki-drog-9788381192781.html


Nie wszystko jest jednak tak idealne, jak pozornie się wydaje. Realnym zagrożeniem jest możliwość przeprogramowania mózgu, uzależnienia się od narkotyków, czy gier. W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi również do porwań dzieci.


W tych realiach żyje Joanna, która coraz bardziej obawia się o swoją córkę. Gdy zagrożenie stanie się realne, będzie musiała zrobić wszystko, by ją chronić.Książki z kategorii filozofia, duchowość, czy dokumenty także mają wielu zwolenników. Spójrzmy więc na tego rodzaju pozycje.


Sen na Kniaziach i inne historie osobiste, Robert Gmiterek

PREMIERA – 10 marzec 2019 r.

Kategorie: Dokument, Inne

http://www.psychoskok.pl/produkt/sen-na-kniaziach


Pozycja zawiera pięćdziesiąt dokumentów – zdjęć. Te fotografie stały się inspiracją tekstów, które znajdziemy w książce.


Bajeczne widoki rozbudzą naszą wyobraźnię i skłonią do przemyśleń. Jest bowiem miejsce, które wszyscy powinni odwiedzić. W okolicach wzgórz Roztocza mieści się wiele małych wiosek. Powstały one dawno temu i nadały nowy wymiar zamierzchłym dziejom i mieścinom. Na chwilę obecną żyją tam ludzie, którzy budując swą teraźniejszość, czerpią z przeszłości. Właśnie na te niezwykle inspirujące tereny przeniesie nas lektura pozycji.


W przestrzeni pełnej iluminacji to, co minione przenika się z tym, co teraźniejsze. Teksty zainspirowane zdjęciami pozwoliły uchwycić ulotne momenty. To za sprawą połączenia obrazów z tekstem, zyskamy okazje na przeżycie pełnych nostalgii chwil. 


Trzeba pamiętać, że każda chwila życia ma swoją wpływającą na przyszłość historię. Robert Gmiterek uchwycił i przeanalizował momenty, sięgnął do źródeł, odszukał ślady przeszłości, i zestawił je z czasem teraźniejszym.


Gra, w której żyjemy, Piotr Kelar

PREMIERA – 15 marzec 2019 r.

Kategorie: Filozofia, Inne

http://www.psychoskok.pl/produkt/gra-w-ktorej-zyjemy


Ta pozycja odpowiada na pytanie, czy świat, który dostrzegamy, został wygenerowany przez system komputerowy? Nie wszystko, co przyjmujemy za pewnik, musi być przecież prawdziwe.


Wielu osobom zadanie podobnego pytania może wydawać się niedorzeczne. Okazuje się jednak, że udzielona odpowiedź może bardzo nas zadziwić. 


W książce odnajdziemy dowody potwierdzające tę śmiałą teorię. Świadomość, że nic, co znamy, nie jest takie, jak nam się wydawało, może budzić niepokój, ale w rzeczywistości komputerowa kontrola nie musi być dla ludzkości niczym złym. Wskazane zostały dwie ważne postacie, które na potrzeby publikacji odgrywają rolę przewodników w wędrówce po tym labiryncie. Jest to Kartezjusz i Tolkien.


Hipoteza zakładająca, że świat jest symulacją komputerową, ma wielu zwolenników w środowisku naukowym i paranaukowym. Niniejsza książka porusza istotne kwestie związane z teoriami spiskowymi oraz omawia wizję świata spoza „gry”.


Lektura postawi przed nami ważne, filozoficzne pytanie. Co jest rzeczywiste (realne), a co nie (wirtualne)? Rozważymy też, czy ktokolwiek ma wpływ na to, po której stronie przebywa.


Przekazy Wszechświata, Małgorzata Król

PREMIERA – 06 marzec 2019 r.

Kategoria: Duchowość

http://www.psychoskok.pl/produkt/przekazy-wszechswiata


To pozycja, która przekona nas, że kontakt z innymi wymiarami jest możliwy. Świat duchowy istnieje bliżej, niż nam się wydaje. Najpewniej nie wiedziałeś, że można poczuć energię płynącą z Wszechświata. Jest to jednak możliwe, Czy wobec tego chciałbyś wiedzieć, jakie informacje docierają z Kosmosu? Czy jesteś gotowy, by spotkać się z innymi wymiarami?


Każdy powinien pamiętać o swej wyjątkowości. Wszyscy jesteśmy niepowtarzalni, ale w głębi serca pragniemy jednego. Chcemy przekonać się, jaki jest sens naszego istnienia. Zrozumieć cel swego bytu, zyskać pewność, że dusza istnieje i pozostaje wieczna.

Dzięki tej książce zyskamy odpowiedzi na pytania, które od zawsze zadaje sobie ludzkość. Odwiedź Przekazy Wszechświata na Facebooku: https://www.facebook.com/PrzekazyWszechswiata


Wiedza, z którą się zapoznamy, autorka nabyła dzięki praktykowanym od dłuższego czasu seansom hipnotycznym. Spływające do niej energie i niezwykłe informacje teraz dotrą do nas.


Ciekawe historie do czytania

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ciekawe-historie-do-czytania 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl