Najlepsze książki na jesień

Obrazek artykułu
Jak co roku w końcu nadejdzie jesień. W chłodne, pochmurne dni warto sięgać po książki. To najlepszy sposób na spędzanie czasu wolnego i poprawę humoru.

Jak wszyscy wiemy, pogoda odżyłowuje na nasze samopoczucie. To dlatego w słoneczne, ciepłe dni jesteśmy skorzy do podejmowania wielu aktywności. Gdy nadchodzi jesienna szaruga i chłód, wolimy zaszywać się w domu. Rozleniwieni, zniechęceni, wielokrotnie ponurzy, nie mamy ochoty na wysiłek, czy wymagające wytężonego skupienia atrakcje. Nie musimy jednak skazywać się na zły nastrój.


Jak co roku jesień w końcu nadejdzie. Ni stąd, ni zowąd dni staną się krótsze i mniej słoneczne. Wiemy, że to naturalna kolej rzeczy, a pomimo tego zdajemy się nieprzygotowani. Narzekamy, że zbyt szybko „zepsuła” się pogoda. Nagle odechciewa nam się wszystkiego. Wolimy zaszyć się w domu niż przebywać na świeżym powietrzu. Przenikliwy, zimny wiatr nie służy bowiem nikomu.


Warto przygotować się na jesień. W ten sposób unikniemy chandry i miło spędzimy wolny czas. Planując małe przyjemności, które zaoferujemy sobie, gdy pogoda zmusi nas, aby zostać w domu, nic nie popsuje nam nastroju. Jesień z książką to motto, które warto przyjąć. Czytanie to przecież najlepszy sposób na spędzanie czasu wolnego i poprawę humoru.Powieści obyczajowe na jesienne dni
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/powiesci-obyczajowe-na-jesienne-dni


Ponieważ jesień skłania do głębszych refleksji, warto sięgnąć po książki z nutą tajemniczości. Nieprzewidywalna akcja, zagadki i zaskakujące zaskoczenie to nieocenione atuty dobrej lektury.


Książka na jesień to „Remedium”. Jest to piękna opowieść o obrazie, który ma niezwykła moc Wątki obyczajowo-przygodowe, historyczne i elementy fantazy sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Poznamy utalentowanego modernistycznego malarza, Franciszka Okrumży. Od jakiegoś czasu śni o pięknej kobiecie. Postanowi odtworzyć jej wizerunek i w ten sposób powstanie obraz tajemniczej Anieli. Malowidło niezwykłe tak bardzo, jak zaprezentowana na nim niewiasta


Autor poleca tę książkę na jesienne wieczory i noce.

„Opowiadanie zaliczyłem do gatunku, czyli literatury podróżniczo-kolejkowej To znaczy, jest to książka do podróży w pociągu, metrze, samolocie itp,… może też nadawać się na bezsenną, jesienną noc.” – Tomasz Kozłowski

Książka do nabycia na stroniehttp://www.psychoskok.pl/produkt/remedium


Jesienią narzekamy na złe samopoczucie i chandrę. Właśnie dlatego warto sięgnąć po lekturę, która sprawi, że uśmiech zagości na naszej twarzy.


Książka na poprawę humoru to „Poradniki oraz inne opowiadania z humorem”. Znajdziemy w niej mnóstwo lekkich i zabawnych historii. Dominuje komizm sytuacyjny i świetnie sformułowany żart. Fakt, że każda z opowiastek zaczerpnięta została z prawdziwego życia to atut lektury. Z łatwością odniesiemy przytoczone sytuacje do obserwowanej na co dzień rzeczywistości. Naprawdę warto skłonić się do czytania. Ponad pięćdziesiąt historii to pewność, że każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie.


Autor zachcą do czytania książki wszystkich.

„Przeznaczona jest dla każdego. Zawiera własne przeżycia okraszone nutką żartu. Jest adresowana dla czytelnika, który lubi humor sytuacyjny”. - Ludwik Koczjark

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/poradniki-oraz-inne-opowiadania-z-humorem


Gdy jesienna aura sprawia, że częściej niż zazwyczaj wpadamy w zadumę, pora sięgnąć po poezję. Ta pora roku zdaje się sprzyjać odkrywaniu wierszy z przesłaniem.


Książka na jesienny wieczór to „Ulotność chwil”. Przekonamy się, że poezja to magia. Przestrzeń, w której nie każdy poczuje się pewnie. Dla wielu osób będzie to jednak szansa, aby odnaleźć cząstkę siebie. W zbiorze tym znajdziemy znane nam wszystkim wątki i emocje. Przemijanie w różnorodnych ujęciach, znaczenie życia, nieszczęśliwą miłość, wagę odczuwania możliwości emocji. Nastrojowość wierszy wielokrotnie sprawi, że zastanowimy się nad znaczeniem i silą przyjaźni, potęgi matczynej miłości, uzdrowicielskim działaniu muzyki.


Autorka zwraca się do wrażliwych czytelników.

„Drogi czytelniku już samo to że sięgnąłeś po tę książkę i czytasz te słowa świadczy iż jesteś osobą wrażliwą.  Wiersze zawarte w tej książce to zbiór odczuć i spojrzeń autora ale ty możesz znaleźć w niej sytuacje które masz ukryte głęboko w duszy”. – Ilona Adamczyk

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/ulotnosc-chwili


Jesień to także pora nostalgii. Przyroda stopniowo przygotowująca się na długi odpoczynek skłania nas do refleksji. Wyjące, posępnie wiatry, czy padający często deszcz potrafią bowiem wprowadzić nas w specyficzny nastrój.


Nastrojowa, wspomnieniowa książka to „Dzieciństwo – Młodość”. Autor postanowił szczerze opowiedzieć o jednych z najważniejszych okresów w swym życiu. Dzieciństwie pozwalającym zebrać kształtujące charakter doświadczenia i młodości, czyli czasie dojrzewania. Ogromna waga została przywiązana do szkiców sylwetek osób już nieżyjących. Wszystkie one są jakby metafizycznym ŚLADEM także po nich!… Opisani… żyją dalej… To wyjątkowa, ciepła i wzruszająca lektura. Jak w prawdziwym życiu nie zabraknie sytuacji zabawnych i tych całkiem poważnych.


Autor przekonuje, że warto dbać o wspomnienia.

„Myślę, że te nawroty wspomnień są obroną wobec naturalnych objawów zmniejszania się energii, świadomości, że życie dobiega końca - i w sposób oczywisty pomagają stwierdzić - kiedyś było fajnie! "Pamiętam ... i jest mi dobrze!" Warto się cieszyć...”. – Stanisław Kuczkowski

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/dziecinstwo-mlodosc


Zdaje się, że jesienną porą rzadko komu uda się uniknąć głębszych refleksji. Zamiast negatywnie, depresyjnie się nastawiać mądrze wykorzystajmy czas. Doceńmy wartość chwil, bo nie wiemy, kiedy się odmienią.


Wyjątkowa książka na jesień to „Drugie życie rzeczy”. Przekonamy się, że ostatnie słowo zawsze ma życie. Pomimo snutych planów nie będziemy w stanie wszystkiego przewidzieć. Przekona się o tym główna bohaterka. Wracając do domu, nie będzie się spodziewać, co ja czeka. Czeka ją szok, bo przyłapie męża na zdradzie.


Autorka przekonuje:


„Życie ma zawsze ostatnie słowo. I nie należy do nas, to my należymy do niego. I choćbyśmy je sobie najstaranniej układali i tak zrobi jak zechce. Ta opowieść jest właśnie o tym. O wydarzeniach, które pojawiają się nieoczekiwanie, o rzeczach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet jak czynią zło".– Grażyna Krynicka 

Książka do nabycia w ofercie przedsprzedażyhttp://tylkorelaks.pl/756-drugie-zycie-rzeczy-9788381192538.html


Jeżeli zainspirowały nas zaprezentowane tytuły, możemy zerknąć na kolejne. Ilość wyjątkowych pozycji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pora rozpocząć Jesienne książkobranie. W tym roku, bez względu na pogodę, każda chwila będzie wyjątkowa. 


Jesienne książkobranie, czyli relaks z książką
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jesienne-ksiazkobranie-czyli-relaks-ksiazka


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl