Książki polecane kobietom

Obrazek artykułu
Literatura kobieca to dział stworzony z myślą o przedstawicielkach płci pięknej. Znajdziemy w nim romanse, powieści obyczajowe, czy poradniki. Pamiętajmy jednak, że panie cienią także kryminały, thrillery i sensację.

Literatura kobieca to dział stworzony z myślą o przedstawicielkach płci pięknej. Znajdziemy w nim romanse, powieści obyczajowe, czy poradniki. Pamiętajmy jednak, że panie cienią także kryminały, thrillery i sensacje.


Domena kobiet to subtelność, wrażliwość i rozwinięta inteligencja emocjonalna. Panie doskonale odczytują emocje innych, rozumieją mowę ciała, chcą i potrafią słuchać. Fizjonomia kobiety czyni ją potencjalną matką, dlatego nie może dziwić wyczulenie na potrzeby innych. Delikatne ciało i odmienne od męskiej budowa nie powinna jednak zwodzić.


Kobiety to nie słaba, lecz bardzo silna płeć. Panie potrafią przecież wypełniać dziesiątki zadań. Podzielna uwaga pozwala wykonywać w jednym momencie kilka czynności i nigdy nie przestawać myśleć o tym, co najważniejsze. Nie możemy więc dziwić się, że panie nie lubią się nudzić. W wolnej chwili próbują nadrobić domowe zaległości lub aktywnie spędzić czas. Okazuje się, że kobiety lubią relaks z książką. Potrafią docenić zalety czytania i wybrać znakomitą lekturę.



Książki polecane kobietom 

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-polecane-kobietom-jesien-2017


Oczywiście gusta bywają różne. Właśnie dlatego, choć wiele pań wybiera romanse, popularnością cieszą się także inne gatunki. Literatura kobieca to obszerny działa, w którym znajdziemy  kryminały, thrillery i sensacje.  Poszukiwanie porad i mentalnego wsparcia nakazuje wybierać poradniki. Pragnienie przeżywania niezapomnianych emocji podpowiada natomiast wybór historii „napisanych przez życie”. Książek, w których opisane są historie prawdziwych ludzi. W tym miejscu warto wymienić kilka z nich.


Rzadko, która przedstawicielka płci pięknej oprze się lekturze dostarczającej silnych, sercowych wrażeń. „Origami dwojga istnień i psa” to poruszająca opowieść o miłości dojrzałej, która rozkwitła pomimo zbrodni, traum i lęków. Przyjdzie nam poznać doświadczonych życiowo bohaterów. Ona to emerytowana policjantka, która doświadczyła dwukrotnej próby gwałtu i była zmuszona zabić człowieka. On natomiast to były bankowiec Maciej Rawicz, który odchodząc z pracy, zabrał ze sobą kopie dokumentów mogących skompromitować posłuszny partii zarząd banku. Los, który przez lata kształtował ich losy niczym artysta origami, połączy ich ścieżki. Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. W ten sposób nawiąże się między nimi więź. Nie od razu będzie to jednak płomienne uczucie. Przez lata byli sami, dlatego niełatwo im pokonać lęk przed bliskością. Narodziny miłości wspomoże przyjaciółka Bożeny i maleńki piesek. To scena, którą trudno zapomnieć.


http://www.psychoskok.pl/produkt/origami-dwojga-istnien-i-psa/


Obdarzone niezwykłą wrażliwością panie potrafią również docenić obyczajową tematykę. To dlatego nie zawiedzie ich kolejna propozycja. „Po szczeblach drabiny” to historia młodej kobiety, która z głębokiej prowincji dotrze na sam szczyt. Wspomniana bohaterka to skromna Stefa. Przez wiele lat wierzyła ono, że już zawsze będzie zajmować się gospodarstwem. Niestety, przewrotny los zadecydował inaczej. W rodzinnym domu Stefy doszło do tragedii, która zmusiła ją do ucieczki. Przerażona, niepewna swojej przyszłości, za namową przyjaciółki postanowiła wyjechać do Warszawy. Wielkomiejski zgiełk postawi przed nią wiele wyzwań. Będzie musiała znaleźć nowe miejsce zamieszkania oraz dobrze płatną pracę. Przydarzy jej się sporo zawodowych perturbacji, przedziwnych zdarzeń, miłosnych niuansów oraz społecznych nieporozumień. Na całe szczęście życzliwi ludzie zawsze znajdą się w pobliżu bohaterki. Przyjdzie moment, gdy dotrze ona do Krakowa oraz Gdańska. Na jej drodze stanie również mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Ostatecznie skromna Stefa przeobrazi się w pewną siebie Stefanię. Jako zupełnie nowa kobieta, będzie ona gotowa, by stać się właścicielką pałacu.



http://www.psychoskok.pl/produkt/po-szczeblach-drabiny/

 

Ważna życiowa tematyka także interesuje kobiety. Poruszają je bowiem aktualne problemy społeczne. „Uzależniony. Droga do trzeźwości”. To książka napisana na podstawie życia Adama Gałęskiego. Skupia się ona na zjawisku nałogowego sięgania po narkotyki. W obecnych czasach w pułapkę narkomanii popada coraz więcej osób, dlatego warto bliżej poznać to zagrożenie. Adam będący bohaterem i jednocześnie narratorem tej opowieści szczerze opowiedział swoją historię. Początkowo wierząc, że w każdej chwili będzie mógł odstawić psychoaktywne środki, sięgał jedynie po skręty. Jego organizm szybko jednak zaczął dopominać się silniej działających substancji. By zdobyć na nie środki, Adam dopuszczał się nagannych czynów i zachowań. Ostatecznie postanowił spróbować dużo tańszych, ale bardziej niebezpiecznych dopalaczy. Ta książka jest przestrogą przed życiem na haju. W uzależnienie łatwo popaść, ale bardzo trudno się z niego uwolnić. Niektórym się nie udaje. Na szczęście bohater w porę zdołał się opamiętać i udać po pomoc. Poznając jego zmagania, zrozumiemy, jak ciężką chorobą jest narkomania. W tle Adama pojawią się również inni bohaterowie. Ich losy także skłonią nas do refleksji. Zrozumiemy, że droga do trzeźwości przede wszystkim wymaga szczerości z samym sobą. Jest to trudny proces, ponieważ oznacza konieczność zmierzenia się z własnymi myślami. W książce tej opisano także sposób, w jaki funkcjonują ośrodki dla osób uzależnionych w Polsce. Tej lektury długo nie da się zapomnieć.



http://www.psychoskok.pl/produkt/uzalezniony-droga-do-trzezwosci/


Żadna kobieta nie przejdzie obojętnie obok książki „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”. Jak sam tytuł wskazuje, przyjdzie nam zmierzyć się z bezdomnością. Problemem społecznym, którego często staramy się nie dostrzegać. Zabiegani wielokrotnie mijamy na swojej drodze ludzi, którzy nie posiadają niczego. Niechlujny wygląd i obawa przed nieznanym sprawia, że przechodzimy obojętnie. Staramy się nie zastanawiać, dlaczego tak przykry los spotkał tych ludzi.


Musimy zrozumieć, że bezdomność nie jest wyborem. Na margines społeczny spychają znane nam problemy. Brak pracy, przemoc domowa, nałogi, czy brak sił, by walczyć. Skomplikowane sytuacje, które pomimo prób nie dają się rozwiązać. „Niczyj” to wyjątkowa, prawdziwa w każdym calu książka. Przejmujący reportaż ukazujący prawdziwe oblicza bezdomności. Wewnątrz znajdziemy zbiór rozmów, które autorka przeprowadziła z bezdomnymi. Osobami, które nie wstydziły się mówić, o tym, co przeżyły, co czują, o czym marzą.



http://www.psychoskok.pl/produkt/niczyj-prawdziwe-oblicza-bezdomnosci


Kolejna przejmująca książka to „Balans”. Inspiracją stał się dla autorki Sönke Petersen. Młody żużlowiec, który po wypadku walczy o powrót do zdrowia. Poznając historię tego niezwykłego człowieka, zrozumiemy, że jedynie walcząc, zdołamy pokonać własną niesprawność.


W 2009 roku Sönke startował w półfinale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Abensbergu. Udział w prestiżowych zmaganiach był szansą na świetlaną przyszłość. Niestety wrota do kariery bardzo szybko się zamknęły. Podczas walki z Joshem Grajczonkiem, Sönke Petersen zaliczył groźny upadek. Uderzenie w drewnianą bandę spowodowało złamanie pierwszego kręgu lędźwiowego z przerwaniem rdzenia. Jak wiemy, podobne urazy kończą się tragicznie. Skazują na wózek inwalidzki i niemożność samodzielnego poruszania. Pomimo fatalnych rokowań Sönke się nie poddał. Postanowił walczyć i nigdy nie przestał wierzyć, że znów wsiądzie na motor. Silna motywacja okazała się kluczem do sukcesu. Już dwa lata po wypadku Petersen zaczął stawiać pierwsze kroki.



http://www.psychoskok.pl/produkt/balans


 

Książką, która porusza emocje, są także „Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1”. Dzięki niej zrozumiemy, że przestępcy zawsze żyli wśród nas. Autorzy, korzystając ze źródeł historycznych, przytaczają arkana zbrodni. Czynów, które swego czasu poruszały opinię publiczną. Przyjrzymy się przestępcą, poznamy kierujące nimi pobudki, zapoznamy się z wyrokami.


Obok przestępstw o niskiej szkodliwości społecznej autorzy przedstawili brutalne zbrodnie. Niektóre z nich na zawsze zapadną nam w pamięci. Za przykład można podać zdarzenie, które miało miejsce w całkiem przeciętnej rodzinie. Czternastoletni chłopiec poderznął gardło swojej dwumiesięcznej siostrzyczce. Dlaczego? By znaleźć odpowiedź, musimy sięgnąć po książkę. 



http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-1

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl