Książki polecane kobietom

Obrazek artykułu
Literatura kobieca to dział stworzony z myślą o przedstawicielkach płci pięknej. Znajdziemy w nim romanse, powieści obyczajowe, czy poradniki. Pamiętajmy jednak, że panie cienią także kryminały, thrillery i sensację.

Literatura kobieca to dział stworzony z myślą o przedstawicielkach płci pięknej. Znajdziemy w nim romanse, powieści obyczajowe, czy poradniki. Pamiętajmy jednak, że panie cienią także kryminały, thrillery i sensacje.


Domena kobiet to subtelność, wrażliwość i rozwinięta inteligencja emocjonalna. Panie doskonale odczytują emocje innych, rozumieją mowę ciała, chcą i potrafią słuchać. Fizjonomia kobiety czyni ją potencjalną matką, dlatego nie może dziwić wyczulenie na potrzeby innych. Delikatne ciało i odmienne od męskiej budowa nie powinna jednak zwodzić.


Kobiety to nie słaba, lecz bardzo silna płeć. Panie potrafią przecież wypełniać dziesiątki zadań. Podzielna uwaga pozwala wykonywać w jednym momencie kilka czynności i nigdy nie przestawać myśleć o tym, co najważniejsze. Nie możemy więc dziwić się, że panie nie lubią się nudzić. W wolnej chwili próbują nadrobić domowe zaległości lub aktywnie spędzić czas. Okazuje się, że kobiety lubią relaks z książką. Potrafią docenić zalety czytania i wybrać znakomitą lekturę.Książki polecane kobietom – jesień 2017

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-polecane-kobietom-jesien-2017


Oczywiście gusta bywają różne. Właśnie dlatego, choć wiele pań wybiera romanse, popularnością cieszą się także inne gatunki. Literatura kobieca to obszerny działa, w którym znajdziemy  kryminały, thrillery i sensacje.  Poszukiwanie porad i mentalnego wsparcia nakazuje wybierać poradniki. Pragnienie przeżywania niezapomnianych emocji podpowiada natomiast wybór historii „napisanych przez życie”. Książek, w których opisane są historie prawdziwych ludzi. W tym miejscu warto wymienić kilka z nich.


Żadna kobieta nie przejdzie obojętnie obok książki „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”. Jak sam tytuł wskazuje, przyjdzie nam zmierzyć się z bezdomnością. Problemem społecznym, którego często staramy się nie dostrzegać. Zabiegani wielokrotnie mijamy na swojej drodze ludzi, którzy nie posiadają niczego. Niechlujny wygląd i obawa przed nieznanym sprawia, że przechodzimy obojętnie. Staramy się nie zastanawiać, dlaczego tak przykry los spotkał tych ludzi.


Musimy zrozumieć, że bezdomność nie jest wyborem. Na margines społeczny spychają znane nam problemy. Brak pracy, przemoc domowa, nałogi, czy brak sił, by walczyć. Skomplikowane sytuacje, które pomimo prób nie dają się rozwiązać. „Niczyj” to wyjątkowa, prawdziwa w każdym calu książka. Przejmujący reportaż ukazujący prawdziwe oblicza bezdomności. Wewnątrz znajdziemy zbiór rozmów, które autorka przeprowadziła z bezdomnymi. Osobami, które nie wstydziły się mówić, o tym, co przeżyły, co czują, o czym marzą.http://www.psychoskok.pl/produkt/niczyj-prawdziwe-oblicza-bezdomnosciKolejna przejmująca książka to „Balans”. Inspiracją stał się dla autorki Sönke Petersen. Młody żużlowiec, który po wypadku walczy o powrót do zdrowia. Poznając historię tego niezwykłego człowieka, zrozumiemy, że jedynie walcząc, zdołamy pokonać własną niesprawność.


W 2009 roku Sönke startował w półfinale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Abensbergu. Udział w prestiżowych zmaganiach był szansą na świetlaną przyszłość. Niestety wrota do kariery bardzo szybko się zamknęły. Podczas walki z Joshem Grajczonkiem, Sönke Petersen zaliczył groźny upadek. Uderzenie w drewnianą bandę spowodowało złamanie pierwszego kręgu lędźwiowego z przerwaniem rdzenia. Jak wiemy, podobne urazy kończą się tragicznie. Skazują na wózek inwalidzki i niemożność samodzielnego poruszania. Pomimo fatalnych rokowań Sönke się nie poddał. Postanowił walczyć i nigdy nie przestał wierzyć, że znów wsiądzie na motor. Silna motywacja okazała się kluczem do sukcesu. Już dwa lata po wypadku Petersen zaczął stawiać pierwsze kroki.http://www.psychoskok.pl/produkt/balans


 

Książką, która porusza emocje, są także „Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1”. Dzięki niej zrozumiemy, że przestępcy zawsze żyli wśród nas. Autorzy, korzystając ze źródeł historycznych, przytaczają arkana zbrodni. Czynów, które swego czasu poruszały opinię publiczną. Przyjrzymy się przestępcą, poznamy kierujące nimi pobudki, zapoznamy się z wyrokami.


Obok przestępstw o niskiej szkodliwości społecznej autorzy przedstawili brutalne zbrodnie. Niektóre z nich na zawsze zapadną nam w pamięci. Za przykład można podać zdarzenie, które miało miejsce w całkiem przeciętnej rodzinie. Czternastoletni chłopiec poderznął gardło swojej dwumiesięcznej siostrzyczce. Dlaczego? By znaleźć odpowiedź, musimy sięgnąć po książkę. http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-1

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy