Adler. Tajemnica zamku Bazina

| Dodano: 10 wrzesień 2018 | Dodana przez: Jowita Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

W małym miasteczku na południu Anglii dochodzi do krwawych incydentów. Początkowo ofiarami tajemniczych napadów są lokalne zwierzęta, jednak z biegiem czasu ataki nasilają się, aż wreszcie w noc Halloween, podczas obłędnej imprezy w ruinach klasztoru, dochodzi do prawdziwej tragedii. Policja uchyla się od rzucenia światła na sprawę, więc mieszkańcy osady sami zaczynają szukać winnych. Na zaproszenie jednego z nich, do miasteczka przybywa młody zoolog Adler, syn legendarnego szkockiego biologa i łowcy. Adler rozpoczyna prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa mroczne sekrety okolicznych lasów. Historia szybko zmierza do zaskakującego i zgubnego końca.

Mistrzowsko stworzona atrakcyjna rzeczywistość, w której przyroda łączy się ze światem zbudowanym przez człowieka.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/adler-tajemnica-zamku-bazina/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Adler. Tajemnica zamku Bazina"

Opinia

Angielska prowincja z mroczną historią...

Awatar użytkownika

Czytając tą książkę czasami zatapiałam myśli tylko w stylu jakim autorka pisze. Bo jest płynny, lekki, zrozumiały. Bardzo mi się podobał.
   Ciekawym zabiegiem autorki było dawanie cytatu z danego rozdziału na sam początek.  Czytając sam cytat można było zastanowić się o co może chodzić, co znajdziemy w tym dziale, jak wpłynie to na bohaterów oraz śledztwo. A podczas czytania się tego dowiadywaliśmy. Autorka stworzyła także dużo przypisów, z których ja zawsze korzystałam bo po prosto więcej dzięki temu się wie i lepiej rozumie powieść.
   A jak jesteśmy już przy szacie graficznej. Ta książka jest wydana cu-do-wnie ♥ Twarda oprawa oraz ten grzbiet wyglądają epicko. Nie mogę się doczekać aż postawie koło siebie kolejne tomy

Zakończenie. Pisałam wam wyżej, że autorka cały czas zaskakuje, akcja pędzi przed siebie. Ale to zakończenie to jedna wielka petarda. Emocjonujące oraz całkowicie niespodziewane. Poznajemy sporo odpowiedzi, jednak wiele jeszcze zostaje do wyjaśnienia. Mam nadzieję, że na rynek już niedługo trafią kolejne tomy. 
Cała recenzja na stronie:https://zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com/2019/01/39-adler-tajemnica-zamku-bazina-marta.html

15 styczeń 2019 09:39

Opinia

Awatar użytkownika


Przyznam szczerze, że bardzo rzadko sięgam po książki z gatunku fantastyki. Do tej pory przeczytałam ich zaledwie kilka w swoim życiu. Kiedy jednak premierę miała książka Marty Merriday „Adler. Tajemnice Zamku Bazina” już wiedziałam, że obok tej książki nie będę mogła przejść obojętnie. Po pierwsze dlatego, że zoologia to był jeden z niewielu przedmiotów, które tak uwielbiałam na studiach. Dodatkowo, kiedy dodamy elementy kryminału czy nawet horroru, to zdecydowanie książka dla mnie!
Muszę przyznać, że już od początku książka totalnie mnie wciągnęła w swoją fabułę. Niech nie przeraża was opasłość książki, bo choć z pewnością książka wymaga skupienia czytelnika, to styl pisania autorki, opisy fauny i flory okolicznych lasów sprawiają, że oczyma wyobraźni ten fantastyczny świat możemy zobaczyć w całej okazałości. Dodatkowo mnóstwo humoru na kolejnych kartkach, a także wiele tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji powodują, że jesteśmy wciągani w historię coraz bardziej i strony lecą jedna za drugą. Znajdziemy tutaj trochę specjalistycznej terminologii oraz rożnego rodzaju ciekawostki, ale nawet dla osób nie obeznanych w temacie nie powinno to być problemem, ponieważ na dole każdej strony znajdują się wyjaśnienia w postaci krótkich przypisów.
Zakończenie natomiast pozostawia nas z kolejnymi pytaniami, na które mam nadzieję, znajdziemy odpowiedzi w kolejnym tomie. Nie mogę się już doczekać!

https://www.instagram.com/p/Br5wKMVBOKd/

2 styczeń 2019 10:46

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy