Książki na prezent

Obrazek artykułu
Właściwe wybrana lektura może stać się podarkiem na każdą okazję. Wielu z nas zadaje sobie jednak pytanie. Jakie książki na prezent? Wybór nie jest prosty, dlatego warto poznać kilka propozycji.

Większość z nas lubi obdarowywać innych oraz otrzymywać podarki. W ciągu roku nadarza się wiele okazji sprzyjających przygotowywaniu niespodzianek. Niestety często narzekamy, że wybór prezentu to karkołomne zadnie. Nie chcąc marnować cennego czasu, decydujemy się na sztampowe rozwiązania. Słodkości, kosmetyki, czy pieniądze najczęściej cieszą wszystkich. Przewidywalny podarek na pewno nie rozczarowuje. Niestety nie jest też w stanie na długo zapaść w pamięci.


Przygotowywanie prezentów wymaga zaangażowania. Chcąc wiedzieć, co uraduje konkretną osobę, musimy o niej pomyśleć. Zastanowić się co lubi, czym się interesuje, czego unika.  Znając preferencje obdarowywanego, z łatwością wybierzemy atrakcyjny drobiazg. Pamiętajmy przy tym, że kupowanie podarków to nie cenowe wyścigi. Liczy się pamięć nie cena.


Oczywiście pojawiają się dodatkowe pytania. Jaki prezent będzie właściwy na konkretną okazję. Co kupić mamie? Jaki prezent dla taty? Co kupić dziadkowi? Czego nie kupować na prezent? Itp. Podobne zapytania możemy mnożyć bez końca. Zamiast tego warto zapamiętać jedną prawdę. Najlepszy prezent na każdą okazję to książka.


„Kiedy ci na kimś zależy, dajesz mu coś wyjątkowego. Coś, co sobie ceni. To jest właśnie prezent. Więcej”. Lois LowryKsiążka – najlepszy prezent pod choinkę
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-najlepszy-prezent-choinkeMnogość gatunków literackich to gwarancja zadowolenia. Dokonując wyboru, możemy kierować się wiekiem, płcią, czy zainteresowaniami obdarowywanego. Gdy jedni zachwycą się sensacją, inni będą przecież woleli odpoczywać przy poezji. Na zadowalające poszukiwania potrzeba wiele czasu. Na dobry początek warto jednak spojrzeć na kilka propozycji. Może właśnie te książki sprawdzą się jako prezent.


„Mroczny spadek” ucieszy każdego, kto choć raz pomyślał, że fajnie byłoby odziedziczyć spadek. Niespodziewany dar od losu nie może przecież nie cieszyć. Niestety główna bohaterka tej książki zostanie bardzo zaskoczona. Nie mogła przecież przewidzieć, że w odziedziczonym mieszkaniu kryje się tajemniczy skarb. Lista chcących przejąć majątek jest długa. Komu uda się po niego sięgnąć? Emocjonujących zwrotów akcji nie zabraknie. Warto wytrwać do końca, by poznać prawdę o tytułowym, mrocznym spadku.http://www.psychoskok.pl/produkt/mroczny-spadek

 

Niebanalną propozycją jest także „Czarny kot w walizce”. Podobno zwierząt nie powinno dawać się na prezent, ale w tym przypadku zasada ta nie obowiązuje. Wewnątrz znajdziemy trzydzieści cztery krótkie opowiadania. Właśnie dzięki nim z uśmiechem na twarzy będziemy wędrować po Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii, czy Włoszech.


http://www.psychoskok.pl/produkt/czarny-kot-walizce


Rzadko kto oprze się książce „Miłość do trzech zuckerbriów.  To uczucie jest jednak niebezpieczne. W haśle „Zuckerbring” odnajdziemy imiona założycieli dwóch gigantów internetowego świata – Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). O kogo jeszcze chodzi? Przekonamy się w trakcie czytania. Warto uważać, bo „zeckernriny” są jak niebezpieczny wirus…

 


http://www.psychoskok.pl/produkt/milosc-trzech-zuckerbrinow


Książki na prezent pod choinkę i nie tylko znajdziemy na stronie:

http://www.psychoskok.pl


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl