Książka z zaskakującym zakończeniem

Obrazek artykułu
Dobre książki trzymają w napięciu do ostatniej strony. Nie sposób przewidzieć, jak potoczą się losy bohaterów i rozwinie akcja. Właśnie dlatego czytelnicy tak bardzo je cenią. Książki z zaskakującym zakończeniem, są na tyle emocjonujące, że po prostu chce się je czytać.

Lektury wybieramy pod kątem indywidualnych preferencji. Poszukujemy konkretnych wątków, fabuły, czy gatunków. Nie chcemy się rozczarować i marnować czasu na dzieła, które absolutnie nie przypadną nam do gustu. To dlatego wskazówki udzielane przez innych są dla nas tak istotne. Wszyscy lubimy czytać ciekawe, polecane książki. Właśnie takich najczęściej poszukujemy. Okazuje się, że nawet ulubiony przez nas gatunek potrafi zejść na dalszy plan pod warunkiem, że zyskamy pewność, że przeżyjemy z książką naprawdę niezapomniane chwile.


Lubimy czytać polecane książki

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/lubimy-czytac-polecane-ksiazki


Każdy czytelnik chce czytać dobre, emocjonujące książki. W naszym życiu nie brakuje rutyny i przewidywalnych sytuacji, więc chcemy być zaskakiwani. Marzymy, by choć na moment oderwać się od codziennych obowiązków i kłopotów. Chcemy być uczestnikami ekscytujących zdarzeń, mieć okazję poznać charakterystycznych bohaterów, czy nawet móc się z nimi utożsamić. Z dobrą książką nie zabraknie nam wrażeń. Czytanie stanie się przyjemną i pełną ekscytacji chwilą.


Epicka książka – co czytać?

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/epicka-ksiazka-co-czytac


Dobre książki trzymają w napięciu do ostatniej strony. Właśnie dlatego czytelnicy tak bardzo je cenią. Nie chcemy przecież od początku lektury wiedzieć, co za moment nas czeka. Przewidywalność akcji to jej największy wróg. Poznajmy więc książkę z zaskakującym zakończeniem. Z nimi nawet ekstremalnych doznań wam nie zabraknie.


Książka, która zaskakuje dosłownie wszystkim to brutalny i mroczny thriller „Uśpiona”. Wnikając w pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji fabułę, nie będziemy w stanie oderwać się od lektury. Bohaterowie, których przyjdzie nam poznać, są naprawdę niejednoznaczni. Andrzej na oczach młodszego rodzeństwa zabije swego ojca. Może jednak jego postępek powinien tłumaczyć fakt, że jego ojciec był latami jego katem. Trudniej będzie nam usprawiedliwić psychopatycznego pedofila, choć okaże się, że nie krzywdzi dzieci bez przyczyny. Podobnie postać prokuratora PRL, który ściga pewną dziewczynę, bardzo nas zaintryguje.


Ta książka zaskakuje nie tylko zakończeniem. Do ostatniej strony nie będziemy mieć pewności, która z przedstawianych nam wersji zdarzeń jest prawdziwa.

„Nie mogła wyrwać dłoni z jego uścisku. Przycisnął ostrze do jej skóry i rozciął ją szybkim ruchem. Rana zaczęła podchodzić krwią, a po chwili się rozeszła i czerwona strużka płynęła na ziemię. Znów docisnął ostrze do nadgarstka z dużą siłą. Teraz jednak przesuwał je bardzo powoli. Majka krzyczała z bólu.


– Chcesz, żebym przestał? – Zapytał nagle, zatrzymując szkło i kręcąc nim w ranie, by sprawić jej jak najwięcej cierpienia.

– Bła… błagam… – wydusiła przez łzy.

– Skup się na tym bólu – mówił jak sadysta, znęcając się nad nią. – Zapamiętasz ten ból?

– Tak… – szepnęła.

– Nie słyszę! – Skarcił ją i wykonał dodatkowe, szybkie cięcie, głębsze od dwóch pozostałych, po czym wrócił do pogłębiania poprzedniej rany.

– Tak! Tak! Błagam, przestań! – Płakała i krzyczała wniebogłosy”. –„uśpiona”, Anka Mrówczyńska

Książka do nabycia na stronie:http://www.psychoskok.pl/produkt/uspiona


Mocna, polecana książka to thriller psychologiczny „Bez wyjścia”. Jest to kontynuacja powieści „Nić Ariadny”. Przedstawia ona historię Agaty, która pewnego dnia budzi się w szpitalu, nie wiedząc, kim jest. Bohaterka odzyskała pamięć, co nie oznacza, że jej życie wróciło na dawne tory. Znów zaczną dziać się dziwne i niebezpieczne rzeczy. Agata będzie brała udział w kolejnej niebezpiecznej akcji. Zagrożeniem okaże się też konieczność walki z grupą terrorystyczną, a mierzenie się z własnymi słabościami okaże się dla niej naprawdę karkołomnym zdaniem. Z czasem wyłonią się informacje na temat Organizacji X Przezroczyści. Wpierw Agata powinna jednak zastanowić się, kto wydzwania do niej po nocach, podając się za brata jej zmarłego ojca. Trzeba się śpieszyć, bo niedługo Agata zostanie porwana.

– Auć… – syknęłam z bólu i bezwiednie potarłam łokieć.

– Spokojnie – mężczyzna odezwał się niskim głosem, od którego aż ciarki przeszły mi po plecach. – Nie musisz się bać, nic ci tutaj nie grozi. Musimy tylko porozmawiać i wyjaśnić sobie kilka rzeczy. Siadaj.

– Nie boję się – wychrypiałam takim głosem, że choćbym nie wiem jak chciała, absolutnie nie zabrzmiało to przekonująco.


Mężczyzna pokazał mi krzesło, a ja, patrząc na niego jak zahipnotyzowana, posłusznie szybko usiadłam. Byłam tak spięta i zestresowana, że siedząc przy niewielkim stoliku, tuż przy oknie, nie wiedziałam, jak mam się zachować. Czułam, że zaczynam cała dygotać. Trzęsły mi się ręce, które, żeby to ukryć, skrzyżowałam na piersiach, chowając dłonie pod pachy. Wszystko wewnątrz mnie dygotało i w żaden sposób nie mogłam tego opanować. Gdybym miała w tym momencie wstać, moje nogi nie utrzymałyby mnie i na pewno bym upadła. W gardle mi zaschło, ale sparaliżowana strachem bałam się nawet odchrząknąć. Chyba dopiero teraz zaczynała do mnie docierać powaga całej tej sytuacji, w której się znalazłam”.-„Bez wyjścia”. Lidia Tasarz

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/bez-wyjscia


 „Fatalny turnus” to książka, która zapewni nam niecodzienne wrażenia. Fabuła pozwoli nam wyruszyć na wakacje nad morzem. Nie miejmy jednak złudzeń. Nie będzie to zwyczajny przewidywalny wypoczynek. Gdy poznamy Włodzimierz i Katarzynę, uznamy, że choć para ostatnio przeżywa niewielki kryzys, w zasadzie nic nie powinno zagrozić ich relacji. Wszystko się zmieni, gdy Katarzyna, wieczorową porą, sama będzie spacerować po plaży. To ostatnia przyjemność, jaka czeka ją przed nieprzyjemnym, dość dramatycznym zajściem. Jej oprawcy długo pozostaną nieuchwytni i do końca nie będziemy mieć pewności, czy uda się ich ująć.

„Inni zgłaszani też się nie zgadzali, wymyślając wprost nieprawdopodobne powody. Jednak po dłuższej wymianie zdań zdołano wybrać trzy osoby, które udało się przekonać, że to tylko dwa tygodnie, a przecież jest też kierownik z obsługą i wszyscy będą chętnie pomagać, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.


Zatem wszystko zostało uzgodnione. Rada turnusu została z kierownikiem w celu omówienia zakresu współpracy, a reszta zadowolona, że nie ma żadnych obowiązków, ruszyła, każdy w swoją stronę.


Włodek z Katarzyną, wyglądającą już na udobruchaną, poszli najkrótszą drogą przez las nad morze. Wrócili w dobrym nastroju, odprężeni i uśmiechnięci. Włodek zatrzymał się przy stole pingpongowym, gdzie już czekali na niego koledzy i rywale, znając jego wprost narkotyczne zacięcie do tej gry, a Katarzyna skierowała się do domku”.- „Fatalny turnus”, Jan Melerski

Książka do nabycia na stronie:http://www.psychoskok.pl/produkt/fatalny-turnus


Skoro wiadomo, że wszyscy lubimy emocjonujące książki, właśnie po takie powinniśmy sięgać. Z właściwie dobraną lekturą nie zagrozi nam nuda  brak atrakcji. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się kryminały. Na ten gatunek warto więc zwrócić szczególną uwagę. Dobre kryminały zaskoczą nas nie tylko zakończeniem.


Polecane kryminały znajdziemy na stronie:

http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/powiesci/kryminalne

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl