Co czytać zimą? – grudniowe zapowiedzi

Obrazek artykułu
Zima podobnie jak jesień zachęca, by zaszyć się w domu z dobrą książką w ręku. Warto więc zawczasu poszukać odpowiedzi na ważne, książkowe pytanie. Co czytać zimą? – grudniowe zapowiedzi sprawdzą się doskonale.

 Każda pora roku ma swoje plusy i minusy. Wiosną bywamy niezadowoleni z niezdecydowanej pogody, ale zachwycamy się budzącą do życia przyrodą. Latem narzekamy na upały, chwaląc możliwość korzystania z wodnej rekreacji. Jesienią irytują nas zimne wiatry i ulewy, choć podziwiamy wielobarwne liście spadające z drzew. A zimą? Zimą często narzekamy na przejmujący chłód i brak śniegu, ale doceniamy możliwość zaszycia się w domu z dobrą książką w ręku. Właśnie dlatego, jest to sprzyjająca czytelnictwu pora roku.


Zimowa lista ciekawych książek – SPRAWDŹ


Co czytać zimą? To pytanie, które warto sobie zadać. Z dobrą książką nie będziemy bowiem narzekać na nudę, czy brak pomysłu na przyjemne spędzenie czasu wolnego. Pomysł, który warto wykorzystać to sięgnięcie po grudniowe zapowiedzi. Nowiutkie tytuły z całą pewnością umilą nam każdą chwilę.


Co czytać zimą – grudniowe zapowiedzi


Zaprezentowane książki pojawiają się już na początku grudnia. Z nim nie zabraknie nam momentów zadumy, wzruszeń oraz całej masy pozytywnych emocji.


Wrocławska Tancbuda, Barbara Rejek

PREMIERA 04.12.2019

Kategorie: opowiadania, poezja, inne

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/wroclawska-tancbuda


Wrocławska Tancbuda to książka, w której zebrano opowiadania poetyckie oraz metafizyczne i reporterskie wiersze. Akcja większości utworów rozgrywa się w tajemniczej przestrzeni Wrocławia. To piękne miasto będące historyczną stolicą całego Śląska pozostaje niezwykle bliskie autorce, której udało się za pomocą słów podkreślić jego niezwykłość.


Książka składa się z trzech łączących się ze sobą części. Jest to: „Powodzianka”, „Poczekalnia W” i „Przystań nad Odrą”. Motywem przewodnim pozostaje miłość i śmierć. Poszczególne utwory są inspirowane twórczością Edwarda Stachury.

„I inni co pomarli i co zginą z nami;

Bracia, kamraci, kumple I kompanii,

Spotka tam w raju nas się kupa luda!

Hej, od tupania zadudni niebieska tancbuda!”.

W drugiej części tej skłaniającej do refleksji pozycji wspomniana zostaje również postać aktora Zbigniewa Cybulskiego, którego Edward Stachura upamiętnił w swojej powieści zatytułowanej „Siekierezada”.


Charakterki i Zwiedzenia, Krzysztof Mudyń

PREMIERA: 02.12.2019

Kategorie: inne

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/charakterki-i-zwidzenia


Charakterki i Zwiedzenia to intrygujący zbiór aforyzmów i złotych myśli. Każda spośród wielu, niewielkich rozmiarów sentencji, skłania do refleksji. Nie sposób zaszufladkować ich w ramach jednego działu, gatunku, czy kategorii. Każdy utwór to bowiem odmienna tematyka, sposób wyrazu i forma prezentacji.


Z całą pewnością jest to pozycja dla wszystkich umiejących docenić minimalizm wypowiedzi. Kilka właściwie dobranych słów potrafi przecież wyrazić to, co najważniejsze. By zrozumieć sens aforyzmu, należy przez moment zadumać się nad jego sensem i znaczeniem.


Należy wspomnieć, że większość ze zgromadzonych w książce utworów zaprezentowana została w formie dwujęzycznej. Dla wielu czytelników będzie to okazja, by zmierzyć się z odmiennością językową. Ta niewielkich rozmiarów pozycja będzie w stanie zadowolić wielu czytelników. Jej autorem jest doświadczony pracownik naukowy, absolwent Psychologii UJ, który ma na swoim koncie wiele docenionych publikacji książkowych.


Zaprezentowane grudniowe zapowiedzi warto bliżej poznać. Z nim miło spędzimy wiele chwil. Zima jest jednak długa, więc warto zerknąć na świetne książki na zimowe wieczory


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl