Książki na zimę

Obrazek artykułu
Większość zimowych wieczorów spędzamy w domu. Dzięki książkom chwile te mogą okazać się wyjątkowe.

Choć wszystkie pory roku trwają prawie tak samo długo, jest jedna, która zdaje się ciągnąć bez końca. Chodzi oczywiście o zimę. Gdy spadnie pierwszy śnieg, popadamy w zachwyt nad pięknem otulonej „kołderką’” natury. Nie możemy również doczekać się świąt, początku nowego roku, czy karnawału. Niestety, chłód, brak światła i lodowaty wiatr szybko ostudza nasz zapał. To dlatego zaszywamy się w domu, wyczekując na nadejście wiosny.


Długie, zimowe wieczory mogą stać się niezwykle relaksujące. Wystarczy sięgnąć po książkę. Dzięki właściwie dobranej lekturze nuda nam nie zagrozi. Co więcej. Możemy liczyć na niezapomniane wrażenia.


„Książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie stają się twoimi i po skończonej lekturze nie jesteś już tym samym człowiekiem, jakim byłeś, kiedy ją zaczynałeś. Bardzo inteligentni ludzie napisali niektóre z tych stron; i jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w jakimś zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne”.  Arturo Pérez-Reverte, Królowa Południa



Zimowa lista ciekawych książek
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/zimowa-lista-ciekawych-ksiazek


 

Ilość pozycji, po które możemy sięgnąć, jest przeogromna. Nie powinniśmy jednak się smucić, wiedząc, że nie zdołamy ich przeczytać. Wystarczy bowiem, że skoncentrujemy się na kilku. Wybierzmy książki, które na długo zapadną nam w pamięci. Pozycje, które poruszą emocje i miło zaskoczą. Dzięki temu na nowo docenimy zalety czytania. Poczujemy się także zachęceni, by cyklicznie sięgać po kolejne lektury.


Z książką „Mroczny spadek” czekają nas wielkie emocje. Fabuła pełna jest dramatycznych zwrotów akcji i tajemnic. Główna bohaterka, Majka Zalewska odziedziczy mieszkanie. Nie będzie to zwykły majątek, bo szybko okaże się, że w lokalu został ukryty skarb. Majka spróbuje sięgnąć po ten tajemniczy dobytek, Niestety, lista spadkobierców jest bardzo długa. Na domiar złego pojawiają się kolejne niespłacone kredyty i długi. Majka będzie więc musiała walczyć z wierzycielami oraz demonami z dzieciństwa. Przeszłość powraca. Na jaw wyjdzie podwójna tożsamość jej dziadka, pierwszego właściciela lokalu. Był on radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na terenie Polski. Tak wielkich emocji na pewno się nie spodziewamy. Po ten spadek warto jednak sięgnąć.



 http://www.psychoskok.pl/produkt/mroczny-spadek

 

Z książką „Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego” wyruszymy na spacer do parku. Będzie to pasjonująca, refleksyjna wycieczka. Główny bohater, przemierzając parkowe alejki, zaczyna swe rozważania. Do budowy moralnego szkieletu wniosków i przemyśleń, skłaniają napotykane przedmioty, osoby i sytuacje. Bohater dostrzega bowiem całkiem prozaiczne zajścia, ale i zastanawiające obrazy. Jak bowiem wyjaśnić, widok olbrzymich, owadów przypominających włochate muchy? Ten niecodzienny spacer zaowocuje swego rodzaju oświeceniem bohatera. Pragnie on dzielić się swymi wnioskami z Czytelnikami. Należy podkreślić, że źródłem tytułowych „Iluminacji” były osobiste, często dramatyczne przeżycia autora.



http://www.psychoskok.pl/produkt/iluminacja-wieku-mlodoscia-zroszonego


Kolejna wyjątkowa propozycja to „Orchidea”. Warto wiedzieć, że tytułowe kwiaty, nie bez przyczyny zawsze otaczają główną bohaterkę. Jest to piękna, młoda kobieta, która marzy o odmianie swego losu. Mami ją luksus, bogactwo i przepych. Przewrotny los zamierza ją zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Ze wszystkimi pożądanymi dobrami zetknie się podczas urodzin koleżanki. Wystawna uroczystość odbędzie się w luksusowym hotelu „Palace Fiori”. Teraz bohaterka będzie mogła delektować się luksusem. Niestety droższe nie zawsze znaczy lepsze. Piękny hotel skrywa upiorną tajemnicę. Odkryjmy ją wraz z prowadzącą podwójne życie bohaterką.



http://www.psychoskok.pl/produkt/orchidea


Do południa zajęcia na politechnice, po południu trening w siłowni, a wieczorami, czasem wręcz całymi nocami – praca w jednej z najlepszej warszawskich restauracji. Oto plan zajęć Andrzeja, który jest głównym bohaterem wspomnieniowej opowieści Leszka Mierzejewskiego „Od niechcenia”.

Andrzej nie pije, bo trenuje wytrwale, a poza tym musi przecież zaspokajać kobiety, które nie potrafią się oprzeć jego muskularnej sylwetce i  zniewalającemu urokowi. Andrzej powoli buduje swój sukces tak w sporcie, jak i w życiu prywatnym. Żeni się, wchodząc w rodzinę z wielkimi pieniędzmi, ale wkrótce traci żonę w wypadku, po którym sam musi ciężko ćwiczyć, żeby wrócić do zdrowia. Kiedy staje wreszcie na nogi, pomnaża swoją fortunę, dzieląc się nią hojnie z tymi, którzy na to zasłużyli.

Wreszcie znajduje tę jedyną, która staje się matką jego dzieci. I która na dwudziestą rocznicę ślubu ma tylko jedno życzenie: żeby zabrał ją ze sobą na polowania. Ale kiedy pod amboną pojawia się wielki dzik, Iwona wpada w panikę...




 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl