Książki na święta, czyli co czytać przy choince?

Obrazek artykułu
Książka zawsze doskonale sprawdza się w roli prezentu. Pamiętajmy, by czytać przy choince. Właściwie dobrana lektura wzbogacić świąteczny czas.

Święta to najpiękniejszy czas w roku. Z utęsknieniem wyczekujemy na moment, gdy wraz z rodziną zasiądziemy do suto zastawionego stołu. Oczywiście, by nastał ten czas, musimy poczynić wiele przegotowań. Gorączka świątecznych zakupów najpewniej nakaże nam biegać po sklepach. Tradycja nie pozwoli zapomnieć o przystrojeniu domu i przygotowaniu smakołyków. Potrzeba sprawienia najbliższym przyjemności zachęci do przygotowania podarków dla najbliższych.


Niestety, musimy przyznać, że wielokrotnie magia świąt pryska. Zmęczeni nadmiarem obowiązków z trudem czynimy przygotowania na tę wyjątkową okazję. Tym sposobem wyjątkowy czas traci swój urok, stajać się przykrym obowiązkiem. Na szczęście istnieje sposób, by zaczarować święta. Wystarczy sięgnąć po książkę. Właściwie dobrana lektura sprawdzi się w roli prezentu dla każdego.  Co więcej, czytając przy choince, zapomnimy o wszystkich troskach.


"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy...". Arturo Pérez-Reverte – "Królowa Południa".


Świetne książki na zimowe wieczory
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/swietne-ksiazki-zimowe-wieczory


Blask kolorowych świateł tworzy niezwykłą atmosferę. Chłód za oknem nagle przestaje nam przeszkadzać. Domowe ciepło zachęca do relaksu. Otuleni ciepłym kocem czujemy się spokojni i bezpieczni. Na moment zapominamy o kolejnym dniu, by delektować się chwilą. Zadbajmy by magia świąt trwała jak najdłużej. Celebrujmy każdy moment i mądrze spożytkujmy ten czas. Czytając wyjątkowe książki, odnajdziemy upragniony spokój.  Odczujemy także emocje, których brak nam na co dzień.


Oczywiście wybór znakomitej lektury może okazać się kłopotliwy. Na rynku wydawniczym znajdziemy tysiące pozycji. Jak więc wybrać tę jedyną. Z całą pewnością nie rozczarują nas książki polecane przez Czytelników. Fanów najróżniejszych gatunków literackich, którzy chętnie dzielą się swymi opiniami. To oni podpowiadają, co warto czytać. Wskazują książki, po które warto sięgnąć.


Na tej podstawie tworzone są rankingi najpoczytniejszych lektur. Listy i zestawienia mające ułatwiać nam wybór. Znajdziemy na nich między innymi bestsellery książkowe.  Najchętniej kupowane książki, które musimy przeczytać. Przeglądając podobne wskazania, zyskujemy pewność, że nie ominą nas najciekawsze propozycje. Nie marnując czasu, warto więc sięgnąć, choć po jedną i zacząć czytać. Bestsellery w sam raz na święta
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/bestsellery-w-sam-raz-na-swieta
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl