Słodkie święta – najlepsze przepisy

Obrazek artykułu
W tym roku święta mogą być naprawdę słodkie. Tradycyjne ciasta możemy przegotować w niebanalnym wydaniu lub zaskoczyć najbliższych zupełnie nowymi łakociami.

Każdego roku zbliżające się święta nakazują rozpocząć przygotowania. Stosownie wcześniej zaplanować zakupy, wydatki, czy porządki. Codziennych obowiązków nie ubywa. Im bliżej świąt zdaje się nawet, że spraw do załatwienia jest coraz więcej. Oczywiście większość z nas obiecuje sobie, że zdoła rozplanować czas tak, by spokojnie zdążyć ze wszystkim. Niestety jak wiemy, zawsze coś idzie nie tak.


Powtarzalna tradycja nie powinna zaskakiwać. Wiemy przecież co i jak należy przygotować. Skąd więc zamieszanie, które zawsze towarzyszy świętom? Ogromne znaczenie z pewnością odgrywają emocje. Pragniemy przecież, by święta były czasem wyjątkowym. Starania, aby dopiąć każdy szczegół na ostatni guzik, potrafią niestety frustrować. Po tysiąckroć sprawdzając, czy o czymś nie zapomnieliśmy, budzimy w sobie niepokój. Nieprzyjemny stan rozdrażnienia, który negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz sposób, w jaki będziemy odnosić się do otoczenia. Należy więc zadać sobie pytanie. Jak spokojnie przygotować święta?


W tej kwestii każdy ma swoje sprawdzone sposoby. Większość z nas pamięta, by wcześniej kupić prezenty i rozplanować, za jakie zadania będą odpowiadać domownicy. Największym kłopotem okazuje się jednak gotowanie i pieczenie. Ten obszar sprawia najwięcej problemów paniom. Nie możemy się dziwić, skoro na ich barkach bardzo często spoczywa odpowiedzialność za smak świąt. Karpie, śledzie, czerwony barszcz, czy kapusta z grochem to ułamek świątecznej uczty. Najważniejsze zdają się przecież ciasta. To ich aromat wypełni cały dom, nadając każdej chwili uroczystą atmosferę.


Przez kilka dni słodkie łakocie będą towarzyszyć każdej rozmowie. Warto więc zadbać, by ich wygląd, smak, i zapach zapadł w pamięci na długo.


Słodkie święta – proste przepisy na świąteczne wypieki
http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/slodkie-swieta-proste-przepisy-swiateczne-wypieki


Ciasta, które moglibyśmy przygotować, można wymieniać bez końca.  Jak wiemy, są jednak wypieki, bez których taka uroczystość odbyć się nie może. Sernik od niepamiętnych czasów królował na polskim stole. Dawniej znany również jako serowiec lub regionalnie serownik zachwycał smakiem. Głównym składnik, czyli zmielony ser czyni ciasto gładkim i puszystym. W zależności od przepisu gospodynie domowe dodawały do sera różne ilości cukru, jajek, maki, czy masła. Zdążało się również, że mąkę zastępowano kaszą, czy gotowanymi ziemniakami. Z czasem prócz serników pieczonych przygotowywano serniki gotowane, czy te na zimno. Zmieniały się dodatki, polewy i kształty. W pamięci każdego z nas jest jednak sernik wyjątkowy. Ten przygotowywany przez babcię, ciocię lub mamę.


„To właśnie jej – mojej Babci zawdzięczam pieczenie serników. I choć Ona zawsze piekła jeden i ten sam, tradycyjny, bez wprowadzania nowych składników, to właśnie jego smak, tego jedynego sprawił, że sernik podbił moje serce już chyba na całe życie”.  Renata Czelny-Kawa – Serniki słodkie i wytrawne.http://www.psychoskok.pl/produkt/serniki-slodkie-wytrawne


To tradycyjne ciasto możemy przygotować na dziesiątki niebanalnych sposobów.  Dzięki przepisom zawartym w książce „Serniki słodkie i wytrawne” odkryjemy tradycyjny smakołyk na nowo. Autorka zafascynowana babcinymi wypiekami przez lata doskonaliła umiejętność przygotowywania wspomnianego smakołyku. Dzięki temu poznamy przepisy na sernik w wielu wariantach.  Warto dodać, że nie jest to zwykła książka kulinarna. Całość dopełniają bowiem bardzo osobiste wspomnienia autorki.


W te święta możemy zaskoczyć najbliższych także zupełnie nowymi łakociami. Obok tradycyjnych wypieków mogą stanąć innowacyjne ciasta. Słodkości, które urzekną swym wyglądem i smakiem. Jak wiemy dla wielu osób kuchenne zmagania to prawdziwy koszmar. Nie bójmy się jednak eksperymentować. Sprawdzone, proste przepisy na ciasto rozwiążą nasze problemy. Nagle okaże się, że jesteśmy w stanie przygotować coś naprawdę pysznego.


Zrozummy, że tytułowe pyszne ciacho, to nie problem. W książce znajdziemy bowiem cenne wskazówki i przepisy o różnym stopniu trudności. Tym samym swych sił będą mogli spróbować początkujący „cukiernicy” oraz ci doświadczeni. Ilość propozycji gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy zakupić odpowiednie produkty i zacząć działać. Jak widać, w tym roku święta mogą być naprawdę słodkie.http://www.psychoskok.pl/produkt/pyszne-ciacho-problem

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl