Powieść oparta na krwawych faktach historycznych

Obrazek artykułu
„Strzała przeznaczenia” to wciągająca powieść oparta na krwawych faktach historycznych. Fabuła ukazuje dramatyczną bitwę o tron.

Możliwość sprawowania władzy nad innymi ludźmi od zawsze mamiła jednostki, dlatego to właśnie motyw władzy tak wyraźnie zapisał się w historii świata i literaturze. Walki o możliwość wywierania wpływu, a tym samym kreowania rzeczywistości toczyły się cyklicznie. Objęcie najwyższego stanowiska gwarantowało bowiem jednostce i wybranym przez nią osobom dostatnie, doczesne życie i możliwość zapisania się w historii świata.  


Historia ludzkości zapisana jest dramatycznymi wydarzeniami, które wielokrotnie stają się inspiracją dla pisarzy, malarzy, reżyserów, czy poetów. Podążając tym tropem, Piotr Skupnik postanowił oddać w ręce czytelników pasjonującą powieść opartą na faktach historycznych.


 "Strzała przeznaczenia" to powieść oparta na krwawych faktach historycznychFabuła powieści „Strzała Przeznaczenia” oparta została na wydarzeniach, które rozegrały się w średniowiecznej Anglii, w roku 1066. W ówczesnym czasie zmarł król Edward Wyznawca, który niestety nie pozostawił po sobie potomka. Rozegra się dramatyczna bitwa o tron. Trzech kandydatów będzie dokładać wszelkich starań i nie cofnie się przed niczym, by sięgnąć po władzę.


Wciągająca fabuła powieści pozwoli nam poznać wiele krwawych faktów historycznych. Na tle bitew i zawirowań politycznych bardzo wyraźnie zarysowuje się postać głównego bohatera - Gareta Patingtona. Dorasta on pod czujnym okiem ojca Johna i księdza Tobiasza doskonaląc się jako jeździec, szermierz i rycerz.


Wybranką serca Gareta jest Margaret, niestety ślub z tą kobietą oznacza sprzeciw wobec obowiązujących zwyczajów. Przed bohaterem trudny, pełen niepokoju czas. Margaret zostanie porwana przez Wikingów, a on sam będzie świadkiem śmierci swego ojca.  Czy Garet zdoła odzyskać ukochaną i odeprzeć zarzuty o zdradę? Na te i wiele innych pytań odpowiedz znajdziemy w książce.

 


Więcej powieści historycznych znajdziemy na stronie:

http://tylkorelaks.pl/20-historyczneOd 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl