Anatomia zła. Rzecz o mentalności śmierci

| Dodano: 12 czerwiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

Na pytania czym jest zło i dlaczego człowiek go doświadcza próbowali odpowiedzieć już starożytni filozofowie. Po ponad dwóch tysiącach lat pytania te wciąż są aktualne. Odpowiedzi na nie zdaje się udzielać Dawid Hybsz w swojej najnowszej książce pt. "Anatomia zła. Rzecz o mentalności śmierci". Autor zwraca w niej uwagę na mechanizmy autodestrukcji, zwane tu mentalnością śmierci. Pisarz co prawda nie daje gotowych recept na skuteczną walkę z tymi mechanizmami, ale analizuje je pod kątem występowania w różnych obszarach ludzkiej aktywności. W ten sposób daje nam możliwość spojrzenia w głąb siebie przez pryzmat tego co złe, a przeto pozwala samemu znaleźć sposób na to, jak sobie radzić z mechanizmami prowadzącymi do destrukcji.

Źródło: http://www.ebooki123.pl ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Anatomia zła. Rzecz o mentalności śmierci"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Anatomia zła. Rzecz o mentalności śmierci"

Anatomia zła

Książka wymagająca, książka zmuszająca do skupienia, kierująca nasze myśli głęboko w nasze wnętrza. Dobro i zło. Co jest w nas silniejsze, doskonalenie siebie i podnoszenie naszej jakości życia, czy autodestrukcja. Autor na podstawie własnej analizy, oraz podpierając swoje wywody naukowymi odkryciami innych badaczy tematu stara się nas wprowadzić w taki swoisty ( nazwę to całkowicie po swojemu) autotrans. Poprzez wskazywanie nam źródeł pochodzenia lęku, bólu, niechęci, docieramy do sedna naszego zniechęcenia...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku