Nietypowa biografia Tadeusza Mazowieckiego

Obrazek artykułu
Na temat Tadeusza Mazowieckiego powstało wiele publikacji , ale jedynie ta, pozwala dostrzec zmiany jakie przez lata dojrzewały w umyśle Premiera.

Biografia to bardzo charakterystyczny gatunek literacki, który w zależności od woli twórcy może przyjąć formę naukową, literacką lub popularnonaukową. Wybór autora ma ogromne znaczenie dla końcowego kształtu dzieła oraz czytelników. To bowiem sięgający po biografie decydują, czy chcą poznać konkretne fakty z życia danej osoby, czy jedynie stworzyć sobie wyobrażenie na jej temat.


W przypadku biografii osób, które za życia pełniły ważne funkcje państwowe pomijanie niektórych faktów i zdarzeń historycznych zdaje się niemożliwe. Zadaniem autora pozostaje podkreślenie sytuacji najważniejszych, stanowiących tło życiorysu danej osoby.


„Droga Tadeusza Mazowieckiego” to jedyna biografia, która pozwala dojrzeć zmiany jakie przez lata dojrzewały w umyśle Premiera.Tadeusz Mazowiecki to wybitna osobistość polskiej sceny politycznej. Premier, którego określa się mianem ojca założyciela III RP. Niestety pomimo licznych publikacji, które ukazały się na przestrzeni kolejnych lat, nadal niewiele osób potrafi wyjaśnić na czym polegała wyjątkowość Tadeusza Mazowieckiego.


W książce „Droga Tadeusza Mazowieckiego” Tomasz Mielcarek zebrał najciekawsze fakty na temat życia Premiera i uporządkował je chronologicznie, by czytelnicy z łatwością mogli odnaleźć odpowiedź na nurtujące pytania. Dzięki lekturze pozycji dowiemy się między innymi: dlaczego decyzje podejmowane przez Premiera do dziś mają zwolenników i krytyków? Dostrzeżemy również jak z pozycji młodego dziennikarza, działacza społecznego Tadeusz Mazowiecki stopniowo piął się na stanowisko  posła na Sejm PRL, by ostatecznie stać się ojcem założycielem III RP. Ta nietypowa biografia to ukłon w stronę sylwetki Tadeusza Mazowieckiego, którego można określić architektem współczesnej Polski.


Więcej na temat książki: http://www.psychoskok.pl/produkt/droga-tadeusza-mazowieckiego/

 

 

 

Zapisz

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl