Apetyczne książki

Obrazek artykułu
Tytuły niektórych książek brzmią intrygująco, pośród nich znajdziemy „apetyczne” książki: „Łosoś norwesko-chiński” i „Łosoś a la Africa”. Te pozycje świetnie smakują o każdej porze.

Tytuł, czyli nazwa dzieła literackiego może jednoznacznie określać jego zawartość ułatwiając zakwalifikowanie do konkretnego gatunku. Wielokrotnie zdarza się jednak, że tytuł staje się wymowną wskazówką lub swego rodzaju intrygującą „zagadką”, która zachęca, by sięgnąć po lekturę i przekonać się, co skrywa jej treść.


Michał Krupa jest autorem, który oddał w ręce czytelników kilka wyśmienitych pozycji. Umiejętność zaskakiwania w najmniej spodziewanym momencie,  przekraczanie wszelkiego rodzaju granic, łączenie przeciwieństw, operowanie przerysowaną brutalnością, czarnym humorem, a także poruszanie tematów tabu sprawia, że czytelnicy pozytywnie oceniają charakterystyczny styl autora, i z zaciekawieniem sięgają po książki opatrzone intrygująco brzmiącymi tytułami.


Poznaj „apetyczne” książki:  „Łosoś norwesko-chiński” i „Łosoś a la Africa”Tytuł, w którym pojawia się słowo łosoś mógłby wskazywać, że mamy do czynienia z pozycją kulinarną. Książki Michała Krupy pozytywnie nas zaskoczą, ponieważ okazuje się, że pod apetycznie brzmiącym tytułem skrywa się  komedia absurdu.


„Łosoś norwesko-chiński” to nieprzeciętna komedia, która mile zaskoczy nas dosłownie wszystkim. Bohater Maciej ma problem, bo trudno mu napisać książkę o swym życiu, ale nie wie, że za moment uruchomiona zostanie maszyna, która poplącze ze sobą najbardziej nieprzewidywalne sytuacje. Poznamy także Agatę, która pragnie uciec z dokumentami o wadze międzynarodowej, Norwegów, pragnących odzyskać owe dokumenty, podobnież jak Chińczycy,  Kapitana Lisieckiego, który chce wieść spokojny żywot oraz Jakubiaka który pragnie jego aprobaty. Na naszej drodze stanie także Major Karol, grupa do zadań specjalnych oraz Rodriguez. W tej książce każdy czegoś chce i na swój sposób dąży do realizacji celu, dzięki czemu w efekcie otrzymujemy nieprzewidywalną komedię absurdu. 

 „Łosoś a la Africa”- to kontynuacja powieści “Łosoś norwesko-chiński”, w której spotkamy znanych nam bohaterów: Macieja, Agatę, kapitana Zbigniewa Lisieckiego, majora Karola Nowaka i jego grupę do wojskowych operacji specjalnych oraz kilka nowych, bardzo charakterystycznych postaci. Akcja związana jest z operacjami wojskowymi, dlatego natrafimy na watki militarne i sensacyjne zdarzenia.  Michał Krupa ponownie operuje humorystyczną narracją, absurdem oraz wulgaryzmami, dzięki czemu otrzymujemy nieprzeciętną komedię charakteryzującą się szalonym tempem zwrotów akcji. Osoby, które przeczytają cześć pierwszą z przyjemnością sięgną po drugą, a kto zacznie od drugiej z pewnością wróci do pierwszej.

 Michał Krupa jest autorem wielu książek, a każda z nich została opatrzona intrygującym tytułem. W tym miejscu warto zaprezentować najnowsza książkę autora –„Miłość do trawy”. Tym razem do rąk czytelników trafia fascynująca powieść, której akcja toczy się w świecie pełnym legend, dawnych wierzeń i pogańskich praktyk.  W tym wyjątkowym miejscu żyją bohaterowie, określający samych siebie mianem „innych” od pozostałych ludzi. Choć zdaje się, że właściwszym byłoby określać ich wyjątkowymi wybrańcami. 

Wszystkie książki Michała Krupy dostępne  na stronie: 
http://www.psychoskok.pl/autorzy/michal-krupa/


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl