Książki, które przeczytasz z zapartym tchem
Rynek książki to prawdziwy róg obfitości. Ilość pozycji, które każdego roku trafiają do księgarń, może przyprawić o zawrót głowy. Bez względu na to, jaki gatunek literacki cenimy najbardziej, możemy liczyć na atrakcyjne nowości. Książki znanych i początkujących autorów, które zbierają pozytywne opinie Czytelników. Oczywiście warto zwrócić uwagę również na pozycje wydane w poprzednich latach. Z całą pewnością nie zdążyliśmy przecież sięgnąć po wszystkie.
Doskonale wiemy, że nigdy nie zdołamy przeczytać wszystkich książek, które zasługują na uwagę. Czasu na nadrabianie czytelniczych braków zawsze jest za mało. Z tego powodu nie warto jednak rezygnować z czytania. Właściwe gospodarując wolnym czasem, zdołamy zaspokoić swoje czytelnicze potrzeby. Co więcej, odnajdziemy książki, które mile nas zaskoczą. Najpewniej całkiem niechcący ominęliśmy bowiem świetne lektury. Czas więc poznać książki, które przeczytasz z zapartym tchem. Te lektury wciągają bez reszty i na długo nie pozwalają o sobie zapomnieć.
Oczywiście ponownie nie zdołamy wyróżnić każdego tytułu, który na to zasługuje. Na dobry początek należy jednak skoncentrować się na kilku. W tej grupie znajdziemy książki, które poruszają emocje.
Książka,
którą czyta się z zapartym tchem to „">Uzależniony.
Droga do trzeźwości. Na podstawie życia Adama Gałęskiego”.
Na
wyjątkowość tej pozycji wpływa poruszona w niej tematyka.
Na pierwszym planie znalazł się bowiem problem uzależnień od
narkotyków. To niepokojące, ale po używki tego rodzaju sięga
coraz więcej młodych osób. Doskonałym przykładem jest historia
wspomnianego w tytule Adama. Ten młody mężczyzna swego czasu
zaczął eksperymentować z narkotykami. Nie spodziewał się jednak,
że nałóg tak szybko wciągnie go w pułapkę. Od zwykłych
skrętów, przez silniejsze narkotyki, aż po dopalacze. Taką drogę
odbył bohater.
Ta książka jest przestrogą przed życiem na haju.
Zrozumiemy, że los osoby uzależnionej jest pełen cierpienia. Przy
czym przykrości dotykają również rodzinę i bliskich
uzależnionego. Adam zawalczy o powrót do trzeźwości. Czeka go
wiele wyzwań, ale ma szansę pozytywnie odmienić swój byt.
Najważniejsze, aby w trakcie terapii był szczery sam ze sobą. To
właśnie klucz do wolności osoby uzależnionej. Należy podkreślić,
że w książce tej opisano działanie ośrodków dla osób
uzależnionych działających w Polsce.
Książka do nabycia na stronie:
http://www.psychoskok.pl/produkt/uzalezniony-droga-do-trzezwosci/
Każdy z nas ma sekrety, którymi niechętnie dzieli się z innymi. Właśnie dlatego poruszy nas książka, która dowodzi, jak wielką siłę mają tajemnice. „Taniec z motylami” przekona nas, że pewnego dnia jeden sekret może mienić wszystko. Główna bohaterka, Zuzanna od lat zmaga się z przeszłością. Powracanie pamięcią do minionych chwil nie zawsze jest bezpieczne. Zuzanna przekona się o tym bardzo szybko. Niezamierzenie zacznie poznawać najskrytsze tajemnice swojej matki. W efekcie nagle okaże się, że wszystko może ulec nieprzewidywalnej zmianie. Rodzinna tajemnica może odmienić życie Zuzanny i wielu przypadkowych osób.
http://www.psychoskok.pl/produkt/taniec-z-motylami
Pozostając przy tematyce rodzinnych sekretów, warto sięgnąć po „Mroczny spadek”. O przejęciu po zmarłym krewnym majątku marzy wielu. Niestety takowa niespodzianka od losu potrafi niemile zaskoczyć. Dwudziestodwuletnia Majka zdoła się o tym przekonać. W odziedziczonym mieszkaniu bohaterka odnajdzie tajemniczy skarb. Przejąć znalezisko nie będzie łatwo, bo lista spadkobierców jest długa. Ponadto zaczynają pojawiać się mniejsze i większe problemy, piętrzą się długi i niespłacone kredyty. Co więcej, na jaw wyjdzie podwójna tożsamość pierwszego właściciela lokalu, czyli dziadka. Majki. Był on radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na terenie Polski. Walcząc o ten spadek, musimy być gotowi na wielkie emocje i dramatyczne zwroty akcji.
http://www.psychoskok.pl/produkt/mroczny-spadek
Kolejna książka, która dostarczy
nam niezapomnianych wrażeń to „Pułapka”. Wraz z bohaterami wyruszymy na poszukiwania „szczeliny
jeleniogórskiej”. W tym poniemieckim schowku z czasów II wojny światowej podobno
ukryto skarb. Znalezisko wabi wielu. Nie możemy się dziwić, skoro w grę wchodzą
brylanty, dzieła sztuki, złoto i drogocenne przedmioty. Jak łatwo się domyślić
przed nami niebezpieczna wyprawa. Bracia Czarnowscy zdobędą informacje, że „szczelina”
znajduje się w Górach Izerskich. Nie oni jedyni skoro niejaki Justus Schwarz,
obywatel
RFN wraz ze wspólnikiem dołączy do poszukiwań. Poszukiwaczy jest coraz więcej i może dobrze, że tak się dzieje. Nikt z
nich, nie wie przecież, na co się pisze. Ekstremalne warunki pogodowe to jedno,
ale są jeszcze nietypowi mieszkańcy Gór Izerskich.
http://www.psychoskok.pl/produkt/pulapka
Literacka fikcja potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Dla wielu osób bezcenna okazuje się jednak literatura faktu. „Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1” to książka, której nie sposób pominąć. Przyjdzie nam bowiem poznać arkana prawdziwych zbrodni. Spraw, które swego czasu wstrząsnęły opinią publiczną. Wiek XIX dosłownie obfitował w zbrodnie. Dochodziło do pospolitych przestępstw, korporacyjnych afer i brutalnych mordów. Wstrząśnie nami sprawa nastolatka, który poderznął gardło kilkumiesięcznej siostrze. Poruszy naszą wyobraźnię tragicznie zakończony koleżeński spór. Każdej ze spraw warto się przyjrzeć. Zrozumiemy, że zło nie śpi nigdy.
http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-1
Prawdziwe historie poruszają najbardziej. Czytając, zdajemy sobie sprawę, że poznajemy losy ludzi, których być może mijamy na ulicy. „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności” to przejmujący reportaż. Wewnątrz znajdziemy rozmowy, które autorka przeprowadziła z bezdomnymi. Osobami, które zechciały opowiedzieć o swej przytłaczającej codzienności. Bezdomność to sytuacja, w której nikt nie chciałby się znaleźć. Okazuje się jednak, że czasem wystarczy jeden niewłaściwy krok. Błąd, który pociągnie za sobą kolejne i sprowadzi nas na samo dno. Po przeczytaniu tej książki inaczej spojrzymy na bezdomnych. Zrozumiemy, że tak jak my ci ludzie potrafią płakać, śmiać się, mają marzenia i plany.
.
http://www.psychoskok.pl/produkt/niczyj-prawdziwe-oblicza-bezdomnosci