Wstrząsające fakty na łamach książek

Obrazek artykułu
Odrzucenie fikcji na rzecz dokumentowania rzeczywistości pozwala opisywać wstrząsające fakty na łamach książek. Już teraz poznaj niektóre z nich.

Wielu czytelników oczekuje od literatury odrzucenia fikcji na rzecz opisywania rzeczywistości. Wymagania te sprawiły, że na początku XX wieku wyłoniła się literatura faktu, która obejmuje wszystkie formy literackie, przedstawiające autentyczne postacie i wydarzenia.


Reportaże, relacje, wywiady, dokumenty, biografie, czy dzienniki, to formy, których fabułę „napisało życie”. Autorzy celowo wybierają najbardziej nieprawdopodobne, zadziwiające i poruszające historie, ponieważ wiedzą, że fani literatury faktu pragną przeżywać głębokie emocje.


Już teraz poznaj wstrząsające fakty opisane na łamach książek


Zdaje się, że wszystkich powinna zaciekawić pozycja zatytułowana „Wywiad ze śmiercią”, ponieważ rozważania na temat życia pozagrobowego od zawsze cieszą się popularnością. Wszyscy pragniemy dowiedzieć się, co czeka nas po fizycznej śmierci, a poznanie niektórych faktów może zniwelować nasz lęk i pomóc przygotować się na nieuniknione. Z całą pewnością nikt nie zdoła uniknąć ostateczności, ale czy oznacza ona koniec istnienia? Na rzecz niniejszej pozycji Michał Wancerz, przeprowadził obszerną rozmowę z człowiekiem, który doświadczył śmierci klinicznej. Lektura dowodzi, że cielesny kres może oznaczać początek nowej drogi…




„Bez wyboru” to tytuł kolejnej pozycji, na którą powinni zwrócić uwagę fani literatury faktu. Autorka, Lena Nowicz opisuje wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości w latach 1973 – 1986. W ówczesnym czasie wiele ciężarnych kobiet podjęło dramatyczną w skutkach decyzję o aborcji. Treść książki wstrząsa, dlatego powinni po nią sięgać jedynie dorośli czytelnicy. Szokujące i przerażające fragmenty mogą szokować, ale warto poznać prawdę.


„Od tej pory „skrobanka” było strasznym słowem oznaczającym niewyobrażalny ból, rozpaczliwy krzyk i lejącą się krew, brutalną przemoc i okrutny gwałt zadany związanej kobiecie. Ten makabryczny obraz utkwił głęboko w pamięci dziecka. Uparcie powracał".




Wszyscy, którzy interesują się tematyką „katastrofy smoleńskiej” docenią natomiast analityczną pozycję “Zatarty ślad. 10 kwietnia 2010”. Od wielu lat w mediach pojawiają się nowe doniesienia na temat pamiętnej katastrofy, nikt nie zdołał jednak dotrzeć do prawdy. Roman Misiewicz zebrał najważniejsze fakty i  przygotował swego rodzaju studium lotu oraz katastrofy. Dzięki tej pozycji minuta po minucie prześledzimy bieg ówczesnych zdarzeń, by ostatecznie dokonać samodzielnej oceny sytuacji. “Zatarty ślad. 10 kwietnia 2010” to rzetelne informacje podparte obszerną bazą bibliograficzną.




Fani literatury faktu z całą pewnością powinni sięgnąć także po autobiograficzną książkę– „Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie”. Autorka, Milena Kamińska szczerze opowiada o swej przeszłości naznaczonej piętnem molestowania seksualnego. Okazuje się, że dla wielu osób dzieciństwo to jeden z najtragiczniejszych okresów życia. Czas pełen obaw, w którym nie ma miejsca na poczucie bezpieczeństwa i swobodny rozwój. Milena Kamińska zdradza jak ciężko jest borykać się z traumatyczną przeszłością. Wsparcie terapeutyczne jest konieczne, podobnież jak systematyczna praca na rzecz odzyskania poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości. Autorka dowodzi jednak, że można odzyskać wiarę w lepsze jutro i rozpocząć nowe, szczęśliwe życie.






Więcej pozycji z działu literatura faktu znajdziemy na stronie:
http://tylkorelaks.pl/19-literatura-faktu



Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl