Fascynująca książka o destrukcyjnej sile spełnianych marzeń

Obrazek artykułu
Spełnienie marzeń może nieść ze sobą nieprzewidywalne, tragiczne skutki. Przekona nas o tym fascynująca książka o destrukcyjnej sile spełnianych marzeń – „Marzenie Jurka Nowaka”

Każdy pragnie spełnić swe marzenia. Na całe szczęcie nie każdemu będzie dane zrealizować dalekosiężne plany. Niewinne pragnienia bardzo szybko mogą okazać się niebezpieczne, a realizacja marzeń doprowadzić do tragedii.


Wiele ludzkich marzeń nigdy nie powinno się ziścić. W prawdziwym życiu niektóre mrzonki nie mają bowiem racji bytu. Warto bardzo dokładnie wybierać pragnienia do realizacji, ponieważ zamiast oczekiwanego efektu, spełnienie marzeń może nieść ze sobą nieprzewidywalne, tragiczne skutki.


"Marzenie Jurka Nowaka" to fascynująca książka o destrukcyjnej sile spełnianych marzeń.  Amadeusz Putzlacher oddał w ręce czytelników wciągającą opowieść, która uświadomi nam, że niektóre marzenia nigdy nie powinny doczekać się realizacji. Jurek, główny bohater wierzył, że Anglia to doskonałe miejsce dla młodego, ambitnego fizyka. Niestety chwilowy sukces bardzo szybko zamienił się w porażkę.


Zakończony romans zasmuci Jurka tylko na moment w przeciwności do utraty intratnej posady na uniwersytecie. Obejmowane stanowisko miało bowiem pozwolić na realizacje bardzo ambitnych planów, ponieważ  Jurek ponad wszystko pragnie podróżować w czasie.


Pomimo znaczących utrudnień Jurek nie zamierza zrezygnować ze swej misji. Opuszczenie Wielkiej Brytanii zdaje się minimalizować szanse na sukces, ale ostatecznie okaże się, że powrót do rodzinnej miejscowości to najlepsza decyzja jaką mógł podjąć. Niewielka mieścina zdaje się nietrafionym miejscem na prowadzenie badań, ale ku zaskoczeniu wszystkich właśnie tu wszystko się rozegra.


Książka przekona nas, że bez względu na powody niektóre marzenia nigdy nie powinny się spełnić.  Jurek pragnie cofnąć się w przeszłość, by uratować życie matki, ale nie jest wstanie przewidzieć tragicznych konsekwencji swych działań...

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl