Nieoceniona siła przyjaźni

Obrazek artykułu
Gdy zawiedzie nas rodzina, a los sprawi, że znajdziemy się w sytuacji bez wyjścia, jedynym ratunkiem może okazać się nieoceniona siła przyjaźni.

Przyjaźń jest relacją opartą na szczerości i zaufaniu. Niemalże braterską więzią, która pozwala wierzyć, że w obliczu problemów możemy liczy na wsparcie osób, które określamy mianem przyjaciół. Wspólnie spędzone chwile i pokonane trudności, mogą sprawić, że uwierzymy w prawdziwość słów Alberta Camusa, które mówią, że  „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.”


Gdy zawiedzie nas rodzina, a  los sprawi, że znajdziemy się w sytuacji bez wyjścia, jedynym ratunkiem może okazać się wsparcie przyjaciela.  Przykry kryzys z pewnością skomplikuje nasze losy, ale jednocześnie może okazać się najważniejszym sprawdzianem dla przyjaźni.


Poznaj nieocenioną siłę przyjaźni ukazaną w książce „Na krawędzi światów”.Kinga Trześniowska oddała w ręce czytelników poruszającą książkę, która dowodzi, że w wielu sytuacjach bez pomocy prawdziwych przyjaciół bylibyśmy bezradni. Główną bohaterką pozycji „Na krawędzi światów” jest młoda, ładna, dobrze sytuowana kobieta o imieniu Matylda. Materialne dobra sprawiają, że Matylda wiedzie spokojne życie, choć w rzeczywistości do pełni szczęścia brakuje jej rodzicielskiej miłości.


Na co dzień Matylda może liczyć jedynie na wsparcie przyjaciółki, Anastazji. Więź jaka łączy kobiety zdaje się niezniszczalna, ale los zamierza wystawić ją na próbę. Nieoczekiwanie Anastazja zostanie oskarżona o zamordowanie dyrektora swojej szkoły.


Matylda zechce zrobić wszystko, by wesprzeć Anastazję, ale czy powinna wierzyć w niewinność przyjaciółki? Proces okaże się wyzwaniem dla braterskiej więzi, która łączy kobiety. Sprawiedliwość zdaje się ślepa, a prawo niewzruszone wobec poszlak i wątpliwych dowodów. Sprawa nie jest prosta, ale wsparcie nadprzyrodzonych sił, które dojdą do głosu, okaże się nieocenione.W tym miejscu należy bowiem wspomnieć, że powieść można zaliczyć do "lekkiej" fantastyki.


Czy Matylda zdoła pomóc przyjaciółce? Kto zabił i czy tak naprawdę ma to znaczenie? Jak bardzo śmierć wpłynie na zachowanie i sposób myślenia obu kobiet? Na te i wiele innych pytań odpowiedz odnajdziemy w książce.


Więcej fantastyki znajdziemy na stronie: 

http://tylkorelaks.pl/13-fantastyka
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl