Polecane książki dla dzieci

Obrazek artykułu
Literatura dziecięca to zróżnicowana, bogata przestrzeń, w której warto zauważyć polecane książki dla dzieci. Bajki Adama Cichego z pewnością nas nie rozczarują.

Literaturze dla dzieci stawia się bardzo wysokie wymagania, ponieważ pierwsze lektury z którymi zetknie się dziecko, kształtują czytelnicze nawyki. Tym samym nie można się dziwić, że autorom, którzy piszą dla dzieci stawia się bardzo wysokie wymagania.


Treść książki dla dzieci musi być łatwa i przyjemna w odbiorze. Fabuła powinna zaciekawiać, przekazywać wartościowe treści, bawić, inspirować, a nawet uczyć. Oczywiście nie można zapomnieć o roli ilustracji, które szczególnie dla młodszych dzieci są znaczącą częścią podkreślającą treść książki.


Poznaj polecane książki dla dzieciBajki Adama Cichego z pewnością nas nie rozczarują, ponieważ autor koncentruje się na potrzebach dzieci. Rola "przewodnika" i opiekuna jaką autor pełni na co dzień w Szkole Specjalnej „Zakątek”, to najlepszą gwarancją, że w nasze ręce trafiają wartościowe pozycje. „Ptaki - cudaki i inne zwierzaki” to książeczka Adama Cichego, która swą zawartością obejmuje trzy bajki. Głównymi bohaterami stają się tytułowe ptaki, które zamieszkują lub cyklicznie odwiedzają nasz kraj.


Okazuje się, że ptaki to bardzo ciekawe zwierzęta, które warto poznać bliżej. Obserwując ptasich przyjaciół zauważymy, że poszczególne ptaki różnią się od siebie wyglądem, upodobaniami i charakterem.


Książeczka pełna jest ciekawostek, że świata przyrody. Zapoznając się z treścią poszczególnych opowieści przekonamy się, który ptak zasługuje na tytuł najzdolniejszego śpiewaka, a który na miano nieznośnego gaduły. Do „zdobycia” jest także tytuł: wytrawnego lotnika, miłośnika wędkarstwa, rezolutnego ucznia czy nieznośnego figlarza.


Poznać z pewnością warto wszystkich, tym bardziej, że każda z opowieści kończy się morałem."Robaczki z naszej paczki" to  kolejna, godna polecenia książeczka autorstwa Adama Cichego. Tym razem dzieci będą mogły poznać zwierzęta, które szczególnie wiosenną porą napotykamy na swej drodze. Zabawne, rymowane historyjki z całą pewnością przekonają wszystkich, że nawet maleńkie „żyjątka” prowadzą bardzo interesujące życie. 

Książeczka jest doskonałą propozycją dla młodszych dzieci. Humorystyczne historyjki bawią i uczą, ponieważ odnajdziemy w nich odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Dzieci na pewno będą chciały dowiedzieć się, dlaczego ślimak jest tak powolny, a mucha wszędobylska? Zaletą pozycji są również starannie przygotowane ilustracje.


Zgromadzone wewnątrz 10 zabawnych, rymowanych historyjek przybliży nam wyjątkowość komara, pszczoły, motyla, pająka, biedronki czy ślimaka.Wszystkie polecane ksiazki dla dzieci znajdziemy na stronie:

http://tylkorelaks.pl/21-dzieci-i-mlodziez


 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl