Darmowe wakacje z książką

Obrazek artykułu
Tegoroczne wakacje możemy spędzić w dowolnym miejscu, czasie i przestrzeni . Darmowe wakacje z książką to gwarancja, że nie będziemy narzekać na nudę i brak atrakcji.

Długo wyczekiwane, pełne beztroskich chwil wakacje w tym roku mogą okazać się niezapomniane. Dzięki książkom możemy odwiedzić dowolne miejsce na świecie przeżywać niebywałe przygody, odczuwać emocje, których brak nam w codziennym życiu, czy poznawać niezwykłe osobistości, które ugoszczą nas w literackim świecie.


Darmowe wakacje z książką


By w dowolnym momencie rozpocząć upragniony wypoczynek wystarczy sięgnąć po właściwą pozycję.  Bogaty, wielogatunkowy wachlarz książek dostępnych w formie papierowej oraz elektronicznej , to gwarancja, że odnajdziemy propozycje, która zaspokoi nasze czytelnicze potrzeby.


Na początek warto poznać kilka propozycji, ponieważ bardzo możliwe, że pośród nich znajduje się książka, której szukamy.


Najlepsze książki na urlop – co czytać?

http://www.prasa24h.pl/19090/najlepsze-ksiazki-na-urlop-co-czytac.html


Ponieważ dla wielu osób wakacje to czas, który warto wykorzystać na podróże, w pierwszej kolejności należy polecić książkę „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii”. Wypoczynek w tym wyjątkowym miejscu dostarczy nam masę silnych wrażeń, ponieważ autorka – Karolina Kozioł zaprasza nas do odwiedziecie jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie – brazylijskich faveli. Pozycja łączy reportaż z brazylijskich slumsów z motywacją i zachętą do tego, by żyć. W trakcie lektury zrozumiemy jak ciężkie i niebezpieczne jest życie w dzielnicach nędzy, dostrzeżemy również, że mieszkańcy slumsów podobnie jak my mają marzenia…




Wyjątkową propozycją okazuje się również możliwość odwiedzenia jednego z najbardziej niesamowitych miast. „Jerozolima. Miasto Boga", to miejsce, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Autorka, Ewelina Rubinstein umożliwia nam zwiedzanie Jerozolimy, dzięki czemu dostrzeżemy jej architektoniczne piękno, unikalny klimat i naznaczoną różnicami atmosferę. Należy bowiem podkreślić, że „Jerozolima. Miasto Boga” to poradnik niezwykły, który w unikalną całość łączy elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Całość dopełniona doskonałymi zdjęciami łamie stereotypy i pozwala odnaleźć odpowiedz na wiele pytań, jak np.: Dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli zdecydujemy się odwiedzić Jerozolimę?




Książka „Nowy Castro, stara Kuba”, autorstwa  Joanny Masiubańskiej, Jarosława Masiubańskiego i Omara Lopeza Montenegro, zabierze nas na tytułową Kubę. Ten reportaż analitycznie prezentujący wydarzenia na Kubie od momentu przejęcia władzy przez Raula Castro w 2008 roku, aż do 2015 roku, porusza ważne zagadnienia z zakresu prawa międzynarodowego.  Nadrzędnym celem rozważań poruszanych w książce są prawa człowieka oraz stosunki dyplomatyczne Kuby głównie ze Stanami Zjednoczonymi, Unią Europejską oraz Ameryką Łacińską. Dzięki książce zdamy sobie sprawę, że przejęcie władzy na Kubie przez Raula Castro to moment historyczny.




Z pewnością niezapomniana okaże się również podróż do Afryki, dzięki której poznamy „Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”. Jadwiga Wojtczak-Jarosz zaprasza czytelników na spotkanie z inną kulturą. Wyruszymy do Nigerii, by pod koniec lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku, poznać realia wojny domowej jaka w ówczesnym czasie toczyła się na terenie zwanym Biafrańską Nigerią. Zderzenie z odmienną kulturą wywrze na nas ogromne wrażenie, podobnież jak wywarło na pracownikach uniwersytetów i naukowcach, którzy wyjeżdżali do Afryki między innymi, by poszukiwać przygody, finansowej stabilizacji, czy politycznego spełnienia. Warto zaznaczyć, że lekturę pozycji dopełni jej druga część. „Kobiety Afryki, obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały cz. II”, to książka tylko dla dorosłych, którzy chcieliby zrozumieć piętno kulturowego, w którym przyszło żyć tamtejszym kobietom.




Oczywiście literacka fikcja także jest w stanie zaoferować nam masę niezapomnianych wrażeń. Na początek możemy wyruszyć na „Wakacje z Au Pair”. Z pewnością będziemy wyśmienicie się bawić , ponieważ Lidia Błądek napisała pełną zaskakujących zwrotów akcji przygodową opowieść. Ania, główna bohaterka zaraz po zdaniu matury zdecydowała się wziąć udział w programie Au Pair i wyjechać do Londynu. Sezonowa praca za granicą to niebywała okazja, by „doszlifować” znajomość języka, zarobić pieniądze, i jednocześnie świetnie się bawić. Zapewnianie miłego towarzystwa bogatej hrabinie oraz kiełkujące uczucie, którym obdarzy Simona z Wenezueli to przyjemne oblicze przygód Ani. Niestety wydarzy się prawdziwy dramat. Ania trafi do więzienia w Caracas pod zarzutem przemytu narkotyków. O tym czy historia zakończy się szczęśliwie dowiemy się jedynie sięgając po książkę.




Jeśli Londyn nie przypadnie nam do gustu możemy wyjechać do Francji. Lesław Tur napisał zawartą w formie relacji powieść przygodową, która pozwoli nam sprawdzić jak radzi sobie „Polak w krainie d'Artagnana”.  Wojciech Szczygieł, główny bohater, relacjonuje nam doświadczenia, które zdobył, gdy jako młody, niedoświadczony dziennikarz wyjechał na roczny staż zawodowy do Francji. Praca w redakcji francuskiego czasopisma to szansa, którą należy docenić. Wojciech wie o tym najlepiej, dlatego wnikliwie poznaje kulturę, tradycję, i codzienne życie Francuzów, a następnie zgromadzone informacje „zamienia” w artykuły prasowe. Książkę możemy nazwać beletrystyczną kroniką różnic kulturowych, społecznych i ekonomicznych pomiędzy Polską, a Francją.




Oczywiście podążanie ziemskimi szlakami może nie zdołać zaspokoić naszych oczekiwań, dlatego powinniśmy wyruszyć w „Podróż na Operlona”. Ta niecodzienna propozycja książkowa to przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami - nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu, powieść autorstwa Anety Skarżyński. Świat postaci powszechnie znanych z historii sztuki, tym razem będziemy mogli poznawać w fantastycznej scenerii galaktyki Operiona. Pozycja napisana jest w prosty i humorystyczny sposób, dlatego spełni oczekiwania czytelników w każdym wieku, którzy potrafią docenić humor, sensację, przygodę i malarstwo z gatunku realizmu baśniowego, a także anty-entuzjaści opery, którym autorka dedykuje pozycje.




Więcej książek, które zapewnią nam niezapomniane wakacje znajdziemy na stronie:
 http://tylkorelaks.pl


 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl