Książki na lato

Obrazek artykułu
21 czerwca rozpoczęło się kalendarzowe lato. Wakacje to czas na wymarzony wypoczynek, więc warto pamiętać o dobrej lekturze. Książki na lato zagwarantują nam przyjemny, czytelniczy relaks nawet wtedy, gdy zawiedzie pogoda.

Każdego roku na letni wypoczynek wyczekują tysiące osób. Gorąca, słoneczna pogoda to doskonała okazja, by spędzać czas na świeżym powietrzu. W tym okresie wodna rekreacja bije rekordy popularności, podobnie jak dalsze i bliższe wycieczki. Warto korzystać z tego rodzaju rozrywek, bo gdy nadejdzie jesień, a następnie zima, będzie co wspominać. Niestety, jak wiemy, całą dobę nie sposób być aktywnym. Gdy poczujemy się zmęczeni letnimi atrakcjami lub zawiedzie nas pogoda, czytanie nas odpręży. W końcu jest to jedna z najprzyjemniejszych, a do tego prozdrowotnych form spędzania czasu wolnego.


Książki na lato to polecane lektury, które na pewno nas nie rozczarują. Bez względu na to, gdzie będziemy wypoczywać, z nimi atrakcji nie będzie nam brakować. Przeżyjemy masę ekscytujących chwil, odwiedzimy nowe miejsca i poznamy sympatycznych bohaterów, którzy zapewnią nam niecodzienne doświadczenia. Z dobrą książką po prostu nie sposób się nudzić i narzekać na chandrę. Właśnie dlatego na letni wypoczynek należy zabrać ze sobą choć jedno lekturę.


Poznajmy polecane książki na lato. To gorące propozycje wybrane specjalnie na tę porę roku. Oczywiście wszystkich pozycji, które warto przeczytać, nie sposób zaprezentować, choć te należało jednak wymienić. Jeśli zapadną nam w pamięci, z całą pewnością kiedyś zdołamy po nie sięgnąć.Ponieważ czytelnicze gusta są bardzo zróżnicowane, zaprezentowano książki z różnych działów. Gdy jedni wolą delikatne lektury, inni chętnie sięgają przecież po pozycje gwarantujące silne doznania. Oczywiście nie zapomniano o osobach lubiących przygody, czy szukających chwil refleksji. Innymi słowy, każdy może być pewien, że znajdzie książkę dla siebie.


Książki na lato to na pewno gorące romanse i erotyki. Jak wiadomo, wakacyjna aura sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Podczas urlopowych wojaży zdarzyć może się praktycznie wszystko. Może warto się rozejrzeć, bo gdzieś tam czeka na nas miłość?


Książki lato to także kryminały. Zapewnią nam one niecodzienną rozrywkę. W prawdziwym życiu na pewno wolimy unikać niebezpiecznych sytuacji i nieobliczalnych ludzi. W bezpiecznym świecie wyobraźni można sobie jednak pozwolić na odrobinę ryzyka. Nie każdy jednak lubi tego rodzaju doznania. To dlatego nie można zapomnieć o bardziej „bezpiecznych” pozycjach. Powieści obyczajowe to kolejne książki na lato. Pośród nich znajdziemy historie, które z łatwością odniesiemy do prawdziwego życia. Właśnie ta cecha gatunku sprawia, że tak wiele osób go docenia.


Powieści przygodowe także warto zabrać na wakacje. Dzięki nim zaznamy przygód, jakie w rzeczywistości na pewno nas nie spotkają. Podobne doznania zapewni nam również fantastyka. Ten bazujący na wyobraźni autorów gatunek nie ma ograniczeń. Możemy więc spodziewać się dosłownie wszystkiego i być pewni, że zakończenie nas zaskoczy.


Książki na lato to także literatura wspomnieniowa. W trakcie relaksujących momentów jesteśmy skłonni przypominać sobie, co przyjemnego spotkało nas do tej pory i planować, co jeszcze chcielibyśmy przeżyć. Do głębszych refleksji skłania nas także czytanie wierszy. Poezja czytana latem wprowadza duszę w wyjątkowy stan. Skłania do głębszych refleksji i pobudza do dokonywania pogłębionych analiz.


Wskazane książki to niewielka ilość lektur, które warto przeczytać. Skoro jednak niektórzy wolą samodzielnie wybierać sobie pozycje do czytania, należy pokierować ich do wyjątkowego miejsca. Polecane książki na lato i każdą inną porę roku znajdziemy na stronie tylkorelaks.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl