Książki inspiracją do podróży

Obrazek artykułu
Podróże to wspaniała pasja, rozwijają, poszerzają światopogląd, przygotowują do życia. Poznając inne kultury, tworzymy sobie drabinę społeczną.

Znajdując różnice pomiędzy tradycjami i przyzwyczajeniami europejskimi a wschodnimi lub zachodnimi, wspinamy się po niej, zdobywając kolejne osiągnięcia. To dzięki podróżom stajemy się wytrawnymi towarzyszami do rozmów. Wniosek jest więc jeden, warto zwiedzać świat!


Polak w krainie d’Artagnana



Tę prawdę odkrył również główny bohater książki pod tytułem „Polak w krainie d’Artagnana”, autorstwa Lesława Tura. Wojciech Szczygieł to młody, niedoświadczony dziennikarz, którego spotkała niepowtarzalna okazja wyjazdu na roczny staż zawodowy do Francji. Czytając, stajemy się odbiorcami relacji z wyjazdu, którą prowadzi chłopak, obierając formę sprawozdawczych artykułów prasowych. Inspirująca kultura polityczna, ekonomiczna i religijna. Fascynujące tradycje i przyzwyczajenia oraz różnice, które dzięki Wojciechowi odnajdujemy, to tylko niewielka część tej powieści. Nie możemy zapominać, że Francja to kraj uczucia, miłości i namiętności, a nasz bohater bardzo szybko ulega urokowi pięknych kobiet. Taka podróż do Francji nie może nas ominąć. 



http://www.psychoskok.pl/produkt/polak-krainie-dartagnana



Wakacje z Au Pair



Podróże to także fantastyczna opcja dla młodzieży, która po maturze chce poprawić swoje znajomości językowe i zarobić dodatkowe pieniądze, niezbędne w przyszłym studenckim życiu. Taką możliwość wykorzystała Ania. Główna bohaterka powieści pod tytułem „Wakacje z Au Pair”, autorstwa Lidii Błądek. Jest to lekka, przyjemna powieść o dziewczynie, która wyrusza do Londynu. Jednak podczas wszystkich przyjemności jak towarzystwo bogatej hrabiny i kiełkujące uczucie do Simona z Wenezueli, zaczynają pojawiać się problemy. Dziewczyna zostaje pozbawiona wolności w związku z oskarżeniem o przemyt narkotyków. Dla ambitnej Ani jest to potężny cios. Zanim dobrnie do szczęśliwego zakończenia, czeka ją wiele skrajnych uczuć. „Wakacje z Au Pair” to inspiracja dla każdego młodego człowieka, który uwielbia podróżować, rozwijać się. 



http://www.psychoskok.pl/produkt/wakacje-au-pair




Na pilską nutę... Spacerkiem po muzycznej Pile


Podróże nie muszą być ogromne, dalekosiężne, pochłaniające cały budżet. Wyprawa może odbyć się na terenie kraju i nie jest to równoznaczne ze spadkiem jej znaczenia dla naszego rozwoju i przeżytych wrażeń. Po przeczytaniu „Na pilską nutę... Spacerkiem po muzycznej Pile”, autorstwa Arno Giese, doświadczamy zderzenia z absolutnym kompendium wiedzy o kulturze muzycznej, jaka rozwijała się na przestrzeni lat w Pile. Poczujemy nieodpartą potrzebę odwiedzenia tego niesamowitego miasta. Powstało ono dzięki pracy mnóstwa wytrwałych osób, zaangażowaniu w odbudowę kultury i tradycji po 173 latach niewoli. Dzięki tej pozycji mamy szansę zetknięcia się z muzykami, którzy stali się pionierami ruchu muzycznego. Zarówno tego górnolotnego, jak i tego lżejszego, popularnego. Na potrzeby książki autor spotykał się z osobami, które swoim talentem, koncertami, grą i śpiewem wyganiali wszechobecną, powojenną szarzyznę, a zapraszali do Piły słońce i radość. W taki sposób zaprasza nas do tego wspaniałego miasta, muzyka i fascynująca historia. 


http://www.psychoskok.pl/produkt/pilska-nute-spacerkiem-muzycznej-pile



Wileńszczyzna w miniony czas



Wojna i historia kształtują zarówno granice państw, jak i ludzi w nich żyjących. Wileńszczyzna to dziś malownicze tereny położone na granicy Litwy i Białorusi. Jednak podczas burzliwego okresu drugiej wojny światowej, zaborów i repatriacji, to wszystko nie było tak proste i oczywiste. „Wileńszczyzna w miniony czas”, autorstwa Zdzisława Brałkowskiego doskonale nam ten fakt obrazuje. Poznajemy historię dwóch rodzin zamieszkujących właśnie na tych terenach. Mieszkali tam od pokoleń, śmiali się, cieszyli, przeżywali dramaty, zakochiwali się, kiedy ich życie zostało podporządkowane woli urzędnika. 


http://www.psychoskok.pl/produkt/wilenszczyzna-miniony-czas


Cel podróży nie jest najistotniejszy, ale wartości, jakie z niej wyciągniemy. Wybierając wakacje zagraniczne, poznamy inną kulturę. Otrzymamy możliwość zestawienia tradycji obcych z naszymi, lokalnymi. Natomiast decydują się na wakacje w kraju, zyskujemy niepowtarzalną okazję poszerzenia naszej wiedzy o ojczyźnie i jej historii. To nasza wiedza tworzy nas wartościowymi ludźmi, dlatego warto ją poszerzać.



Co czytać w wakacje – idealne książki na lato

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytac-wakacje-idealne-ksiazki-lato




Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl