Pod innym niebem

| Dodano: 1 luty 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Obyczajowa powieść o heroicznej, pełnej trudnych życiowych dylematów i wyborów, walce.

Spróbuj wyobrazić sobie najtrudniejszą z możliwych sytuacji. Taką, z której zdaje się nie być wyjścia. Wiadomość o nieplanowanym dziecku, którego narodziny mogą pokrzyżować plany zawodowe i studenckie, mężczyznę, który wypiera się ojcostwa, brak miłości i wieczne problemy finansowe. Gdy wszystkie te perturbacje spadną na jedną osobę, mamy do czynienia ze swego rodzaju jednostkowym końcem świata.

Dorota ma jednak szanse poradzić sobie z tym wszystkim, bo nieoczekiwanie dowie się, że w połowie jest Niemką i spadkobierczynią ogromnego majątku po prababce.
Euforia nie będzie jednak trwać długo, bo okaże się, że przyjęcie spadku będzie oznaczać przeprowadzkę na drugi koniec kuli ziemskiej. Czy zdecyduje się na ten krok?

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/pod-innym-niebem ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Pod innym niebem"

Opinia

recenzja przedpremierowa

Awatar użytkownika

Nie sposób się zmęczyć czy nudzić „Pod innym niebem”. Autorka pisze bowiem prostym językiem, nierzadko potocznym, a uwagę czytelnika przykuwa obrazowo ukształtowanymi scenami, przez co książki się nie czyta, a ogląda jak film. Wyobraźnia rysuje sceny rodem jak z dużego ekranu, a przed oczami jawi się namacalny wprost obraz, który przenosi nas w sam środek akcji. Ponadto fabuła obfituje w niemało atrakcyjnych wydarzeń. Podróżujemy, odkrywamy nowe miejsca, przebywamy a to w stylowych wnętrzach kolonialnych rezydencji, a to innym razem w eleganckich salonach (przecież uprzedzałam, że zaczyna się wersja lux). A do tego jeszcze Ewa Lenarczyk funduje nam sporo potknięć lub wpadek z udziałem bohaterów, które prowadzą do zabawnych sytuacji spowodowanych najczęściej odmiennością kulturową czy obawami wynikającymi ze zwykłych kompleksów. Żyjemy w takich czasach, że nie może też zabraknąć gry pozorów. I jak w tym wszystkim ma się odnaleźć szara gąska z odległej Polski? Jak zarządzać międzynarodową korporacją, skoro wokół same pułapki? Czy w tym wieku (dla niektórych to prawie dinozaur) warto zaczynać wszystko nie dość, że od nowa, to jeszcze w zupełnie innym miejscu, z obcymi ludźmi i na odmiennych zasadach?


Pod innym niebem” to historia o wewnętrznych dylematach i próbach uładzenia się z przeszłością. Dojrzała bohaterka popełniająca błędy jest bardzo realistyczna, a obserwując jej potyczki z samą sobą i własnym poczuciem niższości, sekundujemy jej w zmaganiach o odnalezienie się w nowych realiach. Bo kto by nie chciał, by ta historia nie znalazła szczęśliwego finału? A gdy tę słodko-gorzką atmosferę autorka podsypie szczodrze emocjami, które miejscami aż kipią, to wyłania się obraz zapowiadający cały szereg przyjemnych chwil podczas lektury.


Pełna recenzja na https://czytamduszkiem.blogspot.com/2019/02/recenzja-przedpremierowa-pod-innym.html

20 luty 2019 11:28

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy