Opowieści lokomocyjne

| Dodano: 18 czerwiec 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Zbiór opowiadań ma wspólny mianownik, którym jest przedstawienie losów ludzkich w perspektywie przemieszczania się fizycznego, bądź wyimaginowanego. W kilku z nich ujęte są realia historyczne, w które autor wkomponował fikcyjną fabułę.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/opowiesci-lokomocyjne/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Opowieści lokomocyjne"

Opinia

Awatar użytkownika

Mam kilka zaległych książek do opisania (zupełnie nie rozumiem, dlaczego ciągle brakuje mi czasu!). Być może chwilowo nie będzie postów z kuchni, bo dziś w pracy przydarzył mi się mały wypadek i mój palec powinien kilka dni odpocząć, więc cóż, to chyba dobry czas na pisanie :)

Zacznę od polskiego autora, Wiesława Sędzickiego, i zbioru opowiadań "Opowieści lokomocyjne" - okładkę widzisz poniżej. 
Intrygujący temat, prawda? Wszystkie siedem opowiadań wiąże właśnie temat podróży, przeróżnych, zupełnie banalnych i oczywistych, ale także pełnych tajemnic i fantazji.

Bardzo dobrze mi się tę książkę czytało. W ogóle ostatnio lubię opowiadania. Pewnie dlatego, że daję radę w całości choć jedno przeczytać, zanim zasnę, do poduszki :)

Opowieści są bardzo ciekawe i maksymalnie zróżnicowane (lubię), część z sensacyjnym dreszczykiem (lubię), część z elementami fantastyki i nawet horroru (również lubię). Czyta się gładko, książka wciąga, zostaje w głowie i trochę zmusza do myślenia.
Przeczytałam na stronie wydawnictwa, że Autor przygotowuje kolejną część zbioru - z przyjemnością po nią sięgnę.

Polecam lekturę ;)

Moje ulubione opowiadanie to "Tramwaj zwany niepożądaniem"

https://sio-smutki.blogspot.com/2019/06/ksiazki-opowiesci-lokomocyjne-wiesaw_15.html

17 czerwiec 2019 07:46

Opinia

Niezwykła i wyjątkowa książka o wyobraźni i podróżach w czasie

Awatar użytkownika

Książka ma charakter otwarty, co oznacza, że autor może dopisywać nowe opowieści do cyklu, tworząc ciąg pod wspólnym mianownikiem podroży długich i krótkich, przenosząc czytelników z miejsca na miejsce, ze świata żywych do innej rzeczywistości. Lektura jest niezwykle wymagająca i niesie ze sobą pewne przesłanie odnoście życia ujętego w sposób linearny. Warto poświecić książce chwilę uwagi i skupienia, a przeniesie nas do innego świata, w którym żyje się łatwiej, w zgodzie z otaczającą rzeczywistością. Świetnie się czyta i na długo pozostaje w pamięci, dlatego że fabuła i postacie to wynik gruntownego przemyślenia tego, o czym i w jakiej konwencji chce się opowiedzieć. Takiego zdecydowania i fantazji brakuje wielu polskim pisarzom. Gorąco polecam.

http://dlalejdis.pl/artykuly/opowiesci_lokomocyjne_recenzja

21 sierpień 2018 09:08

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl