Błękitne wstążki dróg

| Dodano: 1 luty 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Fabuła książki przedstawi nam wizję niedalekiej przyszłości Europy. Przeniesiemy się do lat pięćdziesiątych dwudziestego pierwszego wieku.

Przemoc zdaje się nie istnieć, bo wszyscy posiadają „parasole ochronne”, które skutecznie odpierają wszelkiej maści ataki i przemoc. Obserwowana jest również wzmożoną dbałość o ekologie, bo zgodnie z wytycznymi szczytów klimatycznych wszystkie maszyny i środki transportu zasilane są ekologicznym prądem. Nie można także zapomnieć o zmianach w stylu odżywiania.

Książka dostępna w przedsprzedaży na stronie:
http://tylkorelaks.pl/790-blekitne-wstazki-drog-9788381192781.html

Ten świat zdaje się w pełni bezpieczny i komfortowy. Niestety realnym zagrożeniem pozostaje możliwość przeprogramowania mózgu, uzależnienia się od narkotyków, czy gier. Ostatnimi czasu coraz częściej dochodzi też do porwań dzieci.

Joanna, której przyszło żyć w tych realiach, coraz bardziej boi się o swoją córkę. Jest jednak na tyle silna i zdeterminowana, że będzie walczyć o swoje i jej bezpieczeństwo.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/blekitne-wstazki-drog ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Błękitne wstążki dróg"

Opinia

Fantastyka super

Awatar użytkownika

Bardzo ciekawa książka z gatunku fantastyki naukowej. Autorka przenosi nas do niedalekiej przyszłości gdzie dowiadujemy się jak cudowna przyszłość czeka Europę. Ten gnijący stary kontynent z obumierającą populacją ma być komunistycznym rajem, zafiksowanym na ekologii. Tym nie mniej warto sobie pomarzyć i odlecieć sobie czytając książkę. W końcu przyszłość jest nieznana, zatem wszystko może sie stać i otworzyć przed nami tą przyszłość fascynującą wspaniałymi osiągnięciami technicznymi.

19 styczeń 2021 12:20

Opinia

Awatar użytkownika

„Błękitne wstążki dróg” mają w sobie coś przyciągającego, ale nie nowatorskiego. Jest tu dużo emocji, ale tempo akcji niszczy zapał. Autorka przekazała dużo prawd, faktów, jednocześnie zmusza do myślenia nad obecnym stanem, ponieważ nie jest on aż tak odmienny od tego, co się dzieje teraz. Brakowało mi jakiś zaskakujących momentów, które wstrząsnęłyby moim postrzeganiem, jednak się z nimi nie spotkałam. Zakończenie jest dobre, ale nie powalające. Ogólnie powieść jest ciekawa, ale nie ma w niej fajerwerków – nazwałabym ją poprawną. Do tego odbiegająca od pozostałych część pierwsza. Nie mam pojęcia co ma wnosić, może zaprezentować wcześniejsze życie Joanny, jednak jest zbędna dla całości. Niby jest interesująco, ale bez większego polotu, a szkoda, ponieważ poruszone wątki można by było dynamiczniej przedstawić.

cała recenzja na stronie – http://dlalejdis.pl/artykuly/blekitne_wstazki_drog_recenzja

11 styczeń 2021 13:53

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl