Czwarty pokój

| Dodano: 21 marzec 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Zaskakująca powieść obyczajowa z nutką romansu i kryminału. Nieoczekiwane zwroty akcji, zawiłe zdarzenia i niejednoznaczni bohaterowie sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Pośród motywów, które znajdziemy w książce, znalazła się miłość, przyjaźń, śmierć.

Poznamy Dobrawę Tulewicz, która nie należy do osób, którym cokolwiek ułatwia los. Zdaje się nawet, że upodobał sobie ją pech, który często wszystko komplikuje. Na szczęście kobieta nigdy nie traci dobrego humoru. Jej delikatne ciało skrywa też ogromną siłę woli. To dlatego Dobrawa odważy się opuścić swoja zapadła wieś i przeprowadzić wraz z mężem i trzema synami do czteropokojowego mieszkania w jednej z legnickich kamienic.

Układanie rodzinnego życia w nowym mieszkaniu nie będzie łatwe. Okaże się bowiem, że w czwartym pokoju mieszka duch, który wywróci życie głównej bohaterki do góry nogami. Tę historię trzeba przeczytać, bo naprawdę czekają nas niesamowite wrażenia.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/czwarty-pokoj ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Czwarty pokój"

Opinia

Awatar użytkownika

Jestem pod wielkim wrażeniem tej lektury i uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Bardzo przystępna, inteligentna opowieść z nutką ironii, którą czyta się z autentycznym rozbawieniem. Dialogi między bohaterami tak często bywały komiczne, że z żalem rozstałam się z nimi, gdy zamykałam ostatnią stronę. A do tego wszystkiego książka wcale nie jest banalna, bo pokazuje, że w związki międzyludzkie to naprawdę trudna sprawa i wcale nie musi się w nich pojawiać przemoc, zdrada, czy inne namacalne czynniki, by uznać je za nieudane. Czasami ludzie krzywdzą się w całkiem inny, dyskretny sposób, odbierając sobie poczucie bezpieczeństwa, pewności siebie i ciągle dyskredytują drugą osobę w jej oczach. Jestem pełna podziwu dla autorki i już szukam innych jej powieści, bo koniecznie chcę je poznać, licząc na równie dobrą zabawę.


https://sztukater.pl/ksiazki/item/28387-czwarty-pokoj.html


26 sierpień 2019 11:37

Opinia

Nieprawdziwy lektor

Awatar użytkownika

Jest także z czego się pośmiać w powieści. Sama obecność ducha i jego zmagania się z Dobrawą i rzeczywistością bawią czytelnika. Przyjaźń dwóch blondynek czasami pozbawionych mózgów to również źródło humoru. Bawią dialogi z czteroletnim Miłoszem, pech prześladujący średniego syna, zaskakują spostrzeżenia najstarszego. Spotkania z seniorami w bibliotece dostarczają rozrywki, jak również z cyganką życzliwie podejrzaną. Tytuły rozdziałów też wywołują uśmiech na twarzy, a pierwszy wita słowami „Wejście gołym pośladkiem”. Problemy „egzystencjalne” ducha, kłopoty rodzinne Dobrawy, miłość kobiety do dwóch mężczyzn, powojenna Legnica i ubecy. Poznajcie powieść Czwarty pokój, jak to żądny wiedzy o swej śmierci duch wywraca życie bohaterki do góry nogami, a pomaga mu w tym jej osobisty małżonek. https://atramentowomi.blogspot.com/2019/07/nieprawdziwy-lokator.html

16 lipiec 2019 13:16

Nowa opinia

Recenzje dla: "Czwarty pokój"

Świetny język, styl i fabuła - recenzja Czwartego pokoju

W przeciwieństwie do niego, narzeczona to już inny sort człowieka. Ona ani z uśmiechu ani z pozytywnego naznaczenia nie słynęła, a Dobrawę „paliła laserami” (swym wszystko mówiącym wzrokiem) – jak zazdrosna baba o swego Romea. Ale wracamy do Dobrawy, która swojego imienia nie cierpiała. „(...)Jak można tak nazwać dziecko, które się kocha. A jednak. Ale mogło być gorzej. Taka Wyszeniega, Izbygniwa, Jarmiła, Więcesława, Mścisława, Dziaumiła, czy Strzeżysława to dopiero coś” - takie myśli zapychały...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl