Książki na wakacje - najciekawsze propozycje

Obrazek artykułu
Lato to pora długo wyczekiwanego wypoczynku. Wszyscy marzymy o przyjemnym, energetycznym relaksie. Książki na wakacje - najciekawsze propozycje, zagwarantują nam niecodzienne wrażenia i pozytywne, czytelnicze atrakcje.

 Zimą narzekamy na brak słonecznego światła i przejmujący chłód. Jesienią na zimne wiatry oraz zbyt częste opady. Wiosna przynosi przyjemną odmianę, ale nie na nią czekamy najbardziej. Dla większości z nas ulubiona pora roku to lato. Chodź potrafi być upalne, kojarzy nam się przede wszystkim z długo wyczekiwanym wypoczynkiem. Nie możemy doczekać się realizacji urlopowych planów. Marzymy o wyjazdach nad morze, jeziora, czy w góry. Chcielibyśmy być wszędzie tam, gdzie w ciągu roku nie mamy czasu i możliwości się pojawić. Zadbajmy więc, by letni wypoczynek zaspokoił nasze oczekiwania.


Książki na wakacje – najciekawsze propozycje zagwarantują nam niecodzienne wrażenia i pozytywne, czytelnicze atrakcje. W końcu czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego więc korzystajmy z jej prozdrowotnych dla ciała i ducha właściwości. Po pełnym aktywności fizycznej wysiłku lektura zapewni nam przyjemne odprężenie. Wspaniała okazja do czytania to także ciepłe, długie wieczory oraz momenty, gdy zaskoczy nas dynamiczna pogoda. Pewne jest jedno. Dzięki książkom chandra i nuda w wakacje nam nie grozi.


Poznajmy więc książki na wakacje. Są to wybrane, najciekawsze propozycje, które doskonale pasują na tę porę roku. Czas, który z nimi spędzimy, będzie przyjemnym, energetyzującym relaksem. Oczywiście, jak na kontakt z dobrą literaturą przystało, nie zabraknie również momentów zadumy i głębszych refleksji.


Książki na wakacje - najciekawsze propozycje


Jak wszyscy wiemy, lato potrafi być tak bardzo upalne, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu grozi słonecznymi poparzeniami. Wówczas staramy zaszyć się w chłodnym, zaciemnionym miejscu i przeczekać spiekotę. Gdy żar leje się z nieba, szukamy także sposobu na ochłodę. Pomoże nam w tym lektura, która na pewno skojarzy nam się z zimnem. Pomimo tego płomiennych wrażeń nie zabraknie.


„Moja dzika Syberia” to reportaż, który zabierze nas w podróż transsyberyjską koleją. Pokonamy ponad 9000 km na trasie z Moskwy do Władywostoku. Każda stacja na tej trasie to nowe miejsce i mieszkający tam ludzie. Zyskamy okazję, by odwiedzić nieznane nam tereny. Poznamy historie ludzi, którzy żyją zupełnie inaczej niż my. Będziemy zdziwieni, jak niesamowite są rosyjskie regiony i panujące na nich zwyczaje. Podróż transsyberyjską koleją to jedyne w swoim rodzaju, niezapomniane doświadczenie. Warto ją odbyć, by poznać uroki tamtejszych miejsc i refleksyjne opowieści podróżujących tym środkiem transportu. Należy podkreślić, że w pozycji znajdziemy też informacje techniczne dotyczące zalet i problemów związanych z tą daleką podróżą.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/moja-dzika-syberia


Oczywiście wszyscy wiemy, że latem rekordy popularności biją wszelkiego rodzaju sporty wodne. Możliwość ochłodzenia rozgrzanego ciała w przyjemnie chłodnej wodzie dla wielu osób jest jedną z najprzyjemniejszych atrakcji. Poznajmy więc książkę, która zabierze nas na spotkanie z ekscytującym i niebezpiecznym wodnym sportem. To propozycja nie tylko dla fanów morskich kąpieli.


Polecana książka na wakacje to „Pilanie podwodnego świata”. Pozycja poświęcona jest historii rozwoju nurkowania swobodnego w Pile. Przybliży ją czytelnikom doświadczony instruktor nurek, Arno Giese, który wyszkolił większość pilskich płetwonurków. Jest to fascynująca, wodna dyscyplina, ale sprawdzić mogą się w niej jedynie najodważniejsi i najbardziej sprawni. Nurkowanie bez osprzętu wymaga bowiem odpowiednich warunków fizycznych i psychicznych. Książka celowo została podzielona na trzy części. Każda z nich omawia zupełnie inny obszar. Pierwsza część, nazwana po prostu „Wstępem”, zawiera informacje na temat początków zainteresowania zgłębianiem wodnych toni. Cofniemy się do V wieku przed naszą erą, by wędrując do czasów współczesnych, obserwować rosnące zainteresowanie ludzi poznawaniem głębin. Następnie dowiemy się, jak wyglądał rozwój nurkowania swobodnego w Pile, a w części trzeciej odnajdziemy wspomnienia autora, czyli doświadczonego nurka, który wiele lat pełnił służbę w Ośrodku Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/pilanie-podwodnego-swiata


Wielu z nas spędza wakacje z dala od domu. By dotrzeć do miejsca wypoczynku, wielokrotnie trzeba pokonać szmat drogi. Książka na wakacje powinna więc móc umilić czas podróży. Żadna droga nie wyda nam się nudne, gdy czas będzie umilać nam czytanie.


Polecana książka na wakacje to „Czarny kot w walizce”. Wewnątrz znajdziemy ponad 30 opowiadań inspirowanych historiami, które wydarzyły się naprawdę. Każde z nich pozwoli przeżyć nam zupełnie inną przygodę. Poznamy różnych bohaterów; doświadczymy zdarzeń zabawnych, ale również tych całkiem poważnych. Wszystkie opowieści łączy ze sobą jeden element. Jest to pech, który potrafi wiele namieszać. Dziać będzie się  naprawdę wiele. Atrakcji na pewno nie zabraknie nikomu. Bezustannie będziemy bowiem zmieniać miejsce pobytu. Wyruszymy do ciekawych miejscowości w Polsce, ale również we Włoszech, Rosji, w Chorwacji, Chinach, Hiszpanii, czy Egipcie. Lekki, humorystyczny język sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/czarny-kot-walizce


Bardzo wiele osób marzy, żeby spędzić wakacje poza granicami kraju. Niestety to dość droga opcja, więc nie każdy może sobie na nią pozwolić. Książkowa propozycje na wakacje powinna umożliwić nam przyjemną, kształcącą podróż. Ciekawa propozycja to urlop we Francji.


Książka na wakacje to "Polak w krainie d’Artagnana”. Przekonamy się, jak wiele jest różnic kulturowych, ekonomicznych i społecznych, pomiędzy Polską, a Francją. Główny bohater to dziennikarz Wojciech Szczygieł. Przed nim konieczność odbycia rocznego zawodowego stażu w miejscowości Strasborug we Francji. Praca w tamtejszej gazecie to niebywała okazja, by doskonalić swoje umiejętności. Najpierw Wojciech będzie musiał jednak dostosować się do tamtejszych realiów. Bardzo szybko przekona się, że nie będzie tak łatwo. Ta beletrystyczna kronika kulturowych różnic uświadomi nam, co warto wiedzieć przed wyjazdem do Francji. Notatki sporządzane przez Wojciecha, wyjaśnią nam między innymi: dlaczego francuska biurokracja wymaga ogromnej ilości zdjęć i czemu nie warto zamawiać w restauracji ślimaków. Będzie zabawnie i kształcąco. Nieznajomość zwyczajów i komunikacyjne problemy potrafią bowiem przysporzyć wielu kłopotów.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/polak-krainie-dartagnana


Jeżeli wakacje będziemy spędzać z dziećmi, nie możemy zapomnieć o ich potrzebach. Książka na wakacje dla dzieci powinna łagodzić tęsknotę za domem, umilać czas podróży i wyciszać, gdy przyjdzie pora na odpoczynek. Wiemy przecież, że wypoczynek z dziećmi to prawdziwe wyzwanie. Jeśli dobra lektura może odmienić ten czas, warto skorzystać z jej właściwości.


Polecana książka na wakacje dla dzieci to „Zabawki na wakacjach”. Najmłodsi przekonają się, że pozostawiane w domach zabawki wcale się nie nudzą. Główny bohater książeczki to Michaś. Wraz z rodzicami ma on odbyć przyjemny wypoczynek z dala od domu. Niestety chłopczyk miał pewne rozterki. Nie mógł zdecydować się, którą zabawkę powinien ze sobą zabrać. Chciał wziąć wszystkie, ale nie było to możliwe. Wybór padł więc na Bałwanka. Pozostawione w domu zabawki postanowią wyruszyć za Michasiem. Czeka je wiele przygód i niespodziewanych atrakcji. Będzie zabawnie, choć momentami niebezpiecznie. Dla małych zabawek świat ludzi jest przecież ogromny.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/zabawki-na-wakacjach


Wymienione lektury to polecane, najciekawsze książkowe propozycje na wakacje. Z nimi możemy liczyć na przyjemny, energetyzujący czytelniczy wypoczynek. Jeżeli potrzeba nam większej ilości wskazań, spójrzmy na:


Wyjątkowe książki na długie letnie wieczory


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl