Książki na lato - zaczytane wakacje

Obrazek artykułu
Wyczekiwane lato w końcu nadeszło. Pora zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Co czytać latem? Jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje? Co czytać na urlopie? Sprawdźmy teraz
Kalendarzowe lato rozpocznie się 22 czerwca. Ta najbardziej wyczekiwana pora roku kojarzona jest z czasem odpoczynku. Nie można się dziwić, skoro na możliwość beztroskiego wylegiwania się na plaży, spacerowania po górskich szlakach, czy zażywania kąpieli słonecznych, każdego roku z niecierpliwością wyczekuje wiele osób. Jedni wykorzystują letnią aurę na korzystanie z uroków aktywności fizycznej. Inni odwiedzają nowe miejsca, by zwiedzać i odkrywać. Kolejni natomiast oddają się intelektualnej rozrywce i sięgają po książki. Wolny czas warto spędzić z książką. Ta prozdrowotna forma relaksu zapewnia kojący wypoczynek.


Oczywiście obcowanie z literaturą niesie ze sobą przyjemne korzyści jedynie, gdy czytamy dla przyjemności. Tym samym powinniśmy rozważać kilka kwestii. Co czytać latem? Jaką książkę zabrać ze sobą na wakacje? Co przeczytać na urlopie? Jeżeli stosownie wcześnie dokonamy rozeznania, z pewnością wybrana lektura uatrakcyjni nam wypoczynek.


Poznajmy więc książki na lato. Są to wybrane, polecane pozycje, które dostarczą nam masę wrażeń. Pośród nich znalazły się propozycje z różnych gatunków literackich. Jak wiadomo bowiem, czytelnicze gusta są zróżnicowane.


 


Letnie dni są doskonałą okazją do nadrobienia czytelniczych braków. To również wspaniały moment, by sięgnąć po zupełnie nowy gatunek. Taki, który do tej pory z różnych względów pomijaliśmy. Bardzo możliwe, że pozytywnie nas zaskoczy i na nowo pozwoli odkryć przyjemność płynącą z czytania. Nie obawiamy się więc dokonać wyboru.


Książki na wakacje – TUTAJ


Jak wiadomo ciepłe, słoneczne letnie dni przede wszystkim staramy się wykorzystać na aktywny wypoczynek. Przychodzą jednak momenty, gdy zmęczeni upałem poszukujemy wytchnienia. Wówczas wieczorny chłód stwarza doskonałe warunki do relaksacji. Warto z tego korzystać. Książki czytane wieczorami pozwolą nam się rozmarzyć. Półmrok sprzyja reminiscencją oraz fantazjowaniu. Pozwólmy więc dojść do głosu wyobrażeniom, które rozbudzą nasze zmysły.


Wyjątkowe książki na długie letnie wieczory – TUTAJ


Chcąc mieć pewność, że wybierzemy pozycje, która będzie w stanie dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń, możemy zdecydować się na powieści przygodowe. To gatunek polecany na wakacje. Dzięki niemu wybierzemy się na nieznane tereny, gdzie poznamy wyjątkowych bohaterów. Śledząc ich losy, przeżyjemy wiele niecodziennych chwil i niezapomnianych przygód. Warto pamiętać, że wiele pozycji z tej kategorii inspirowanych jest prawdziwymi wydarzeniami. Minione dzieje podkreślone literacką fikcją, fascynują na nowo.


Najlepsze książki na urlop – SPRAWDŹ


Nie bez znaczenia rozsławione są już letnie miłostki. Wakacyjne rozluźnienie zdaje się sprzyjać zapoczątkowywaniu znajomości. W nowym miejscu łatwiej nawiązywać kontakty interpersonalne. Na chwilę możemy bowiem zapomnieć o pełnionych na co dzień obowiązkach, by przypomnieć sobie, co potrafi sprawiać nam przyjemność. Ponadto, w trakcie zwiedzania i poznawania atrakcji turystycznych, jednocześnie zapoznajemy nowych ludzi. Dzięki temu nadarza się okazja na nawiązanie satysfakcjonującej znajomości. Jeśli do tej pory doskwierała nam samotność, spróbujmy otworzyć się na miłość. Romans i erotyka przygotuje nas na porywy serca. Zaczytując się w pełnych namiętności historiach miłosnych, zapragniemy przeżyć poryw serca. W tego rodzaju lekturach możemy także szukać inspiracji, która ośmieli nas i może podpowie, jak wykonać pierwszy krok...


Najpiękniejsze książki o miłości – TUTAJ


Wiele osób ma nadzieję, że w trakcie wakacyjnego wypoczynku zdoła przeżyć niezapomniane chwile. Ekstremalne doznania latem kuszą najbardziej. Proza codzienności, nawet w trakcie urlopu, potrafi jednak zniweczyć plany. Na szczęście można temu przeciwdziałać. Nie pozwólmy więc, by nuda wkradła się w nasz wypoczynek. Kryminał na urlop zagwarantuje nam jedyne w swoim rodzaju atrakcje. Fabuła zorganizowana wokół zbrodni będzie potęgować emocjonalne napięcie. Tropiąc zbrodniarzy, starając się poznać motywy ich działania, czy wcielając się w sytuację ofiar, doświadczymy wszystkiego, o czym skrycie marzymy.


Lato z kryminałem – TUTAJ


Ponieważ letni wypoczynek kojarzymy z możliwością odwiedzenia nowych miejsc Zwróćmy uwagę na pozycje, które przybliżą nam niezwykłe atrakcje turystyczne. Wiele terenów, chociażby ze względów finansowych, jest dla nas niedostępnych. Nie oznacza to jednak, że nie możemy ich odwiedzić. Dzięki książkomw dowolnymmomencieodbędziemyniebywałąpodróż. Pamiętajmy przy tym, że największe tajemnice skrywają się nieopodal.


Wakacje z książką na Dolnym Śląsku – SPRAWDŹ


Oczywiście nie wolno zapomnieć o najmłodszych. Słoneczna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, ale wiele godzin spędzonych na harcach poza domem, potrafi męczyć. Nadmiar nawet pozytywnych bodźców może rozstroić układ nerwowy. Wówczas dzieci zaczynają dokazywać, a nawet miewają problemy ze snem. Przygotowanie do nocnego wypoczynku należy powiązać z wyciszeniem. Jak to zrobić?. Warto przeczytać dziecku książkę. Czytanie na głos to najpiękniejszy czas, jaki możemy zaoferować najmłodszym. Wspólne poznawanie historii i jej bohaterów zacieśni emocjonalną więź pomiędzy malcem, a opiekunem. Ponadto, obcowanie z literaturą pobudzi dziecięcą wyobraźnię, rozpędzi ewentualne obawy związane z wyjazdem oraz zaradzi nudzie, gdy nieprzewidywalna pogoda uprzykrzy wypoczynek. Zapewnijmy więc dzieciom zaczytane wakacje.Jeśli wakacje to pewnie szukasz noclegów? - nocleg24h.pl/ poznaj ciekawe obiekty noclegowe.
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl