Bierz plecak i lecimy

| Dodano: 14 grudzień 2017 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Pasjonująca powieść obyczajowa. Główni bohaterowie to młodzi ludzie, którzy po ukończeniu szkół średnich stają przed dylematem – „co dalej?”. Jak większość osób w tym wieku pragną samodzielności, snują plany na przyszłość i marzą o bardzo dalekich oraz bliskich podróżach. Akcja książki toczy się w malowniczym Tomaszowie Mazowieckim i jego okolicach. To tutaj poznamy Jolkę i Malwinę oraz Karola, Wiktora i Przemka. Dość wyraźnie zarysuje się również postać babci Wiktora, koleżanka Jolki-Baśka i znajomy Baśki – Józek. Podążając za bohaterami, spotkamy także ludzi z innego kontynentu. Książka o miłości i niepewności, szczęściu, strachu, i poczuciu bezpieczeństwa.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/bierz-plecak-lecimy/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Bierz plecak i lecimy"

Opinia

Awatar użytkownika

„Powieść dla młodzieży tocząca się w Tomaszowie Mazowieckim, mieście otoczonym pięknymi krajobrazami.  Bohaterowie stoją u progu dorosłości, szukają swojego miejsca na ziemi, podejmują decyzje, by móc czuć się samodzielnymi; w tle marzenia do spełnienia, miłość, polska przyroda i egzotyka” - tak na wstępie pisze o powieści sama autorka. Piątka nastolatków po egzaminie maturalnym przeżywa najdłuższe wakacje swojego życia. Ten wspaniały, beztroski czas podszyty jest jednak troską o dalszy los - jaki wybrać kierunek studiów? Czy w ogóle na nie iść, czy lepiej od razu zacząć pracować? A jeśli tak, to jaki wybrać zawód?


„Bierz plecak i lecimy” to pierwsza część przygód paczki przyjaciół. Czytelnik jest świadkiem ich wkraczania w dorosłość, ale także chęci przeżycia niezapomnianych wakacyjnych przygód. Krajobrazy Tomaszowa Mazowieckiego, sylwetki bohaterów skonstruowane w taki sposób, że w każdej z nich można odnaleźć cząstkę siebie oraz ciekawostki dotyczące plemion zamieszkujących Etiopię, wplecione w główny wątek powieści sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać.

9 luty 2018 12:38

Opinia

Awatar użytkownika

Myślę, że się skuszę. Wygląda na ciekawą.

31 styczeń 2018 08:29

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl