Co czytać? – książkowe, letnie zapowiedzi

Obrazek artykułu
Gorące letnie wieczory najprzyjemniej umila czytanie. Pora więc zastanowić się, co czytać? Książkowe, letnie zapowiedzi to ciekawa propozycja.

 Lato to jedna z tych pór roku, na którą wyczekujemy z niecierpliwością. Marzą nam się wakacje, a wraz z nimi czas błogiego wypoczynku. Choć na chwilę będziemy mogli zapomnieć o codziennych obowiązkach. Momenty spędzone na świeżym powietrzu pozwolą nam „doładować się” energetycznie. Korzystajmy więc ze słonecznych promieni. Latem zawsze warto mieć przy sobie książkę. Długie gorące wieczory na pewno umili nam czytanie. Dobre lektury uprzyjemnią nam również wypoczynek na plaży, w górach, czy lesie. Czytać możemy przecież praktycznie wszędzie.


Co czytać? To pytanie, które warto sobie zadać. Książkowe, letnie zapowiedzi to ciekawa propozycja, która zaspokoi zróżnicowane czytelnicze gusta. Wystarczy poświęcić kilka chwil, by bliżej poznać poszczególne lektury i spośród nich wybrać, tą która zaciekawi nas najbardziej. Tym razem skoncentrowano się na sierpniowych nowościach.


Co czytać? – książkowe letnie zapowiedzi


Sprawcy i ofiary. Pokłosie „Fatalnego turnusu Jan Melerski”,

PREMIERA: 14.08.2019

Kategorie: kryminalne, obyczajowe powieść

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/sprawcy-i-ofiary-poklosie-fatalnego-turnusu


Książka jest kontynuacją powieści „Fatalny turnus”. Pozycja cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników, którzy docenili dostarczającą nieoczekiwanych zwrotów akcji fabułę. Nadeszła pora na poznanie dalszych losów głównej bohaterki Katarzyny. Na łamach powieści „Fatalny turnus”, podczas wypoczynku w uroczym nadmorskim kurorcie, została ona napadnięta. Atak sprawców, którzy nigdy nie zostali złapani, sprawił, że Katarzyna zapadła w śpiączkę i sporo czasu musiała spędzić w szpitalu. Odzyskawszy zdrowie, stwierdziła jednak, że chce się odciąć od sprawy i spokojnie wrócić do domu. Teraz pochopna decyzja podjęta przez Katarzynę zacznie odciskać piętno na jej życiu.


Książka w ofercie przedsprzedaży:http://tylkorelaks.pl/831-sprawcy-i-ofiary-poklosie-fatalnego-turnusu-9788381195287.html


Katarzyna jest przecież prokuratorem, który zawsze dokłada wszelkich starań, by schwytać i ukarać złoczyńców. Gdy sama stała się ofiarą, ten element najwyraźniej jej umknął. Katarzyna obsesyjnie zacznie zastanawiać się, czy aby na pewno swoim zachowaniem nie sprowokowała sprawców, którzy ją napadli. Tego rodzaju analizy będą dominować w jej codzienności. Jej mąż nie rozumiejąc, po co to robi, w końcu odejdzie. Bardziej niepokojące okażą się jednak odwiedziny młodego mężczyzny, w którym Katarzyna rozpozna swojego oprawcę. Od tego momentu cała sprawa przyjmie  nieoczekiwany obrót.


Zatrzymać czas, Stanisław Smoleński

PREMIERA: 15.08.2019

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/zatrzymac-czas

Kategoria biografia i autobiografie


Jest to niezwykła, poruszająca opowieść o człowieku zmuszonym do walki z przeciwnościami losu. W książce postawione zostaje fundamentalne pytanie. Jak żyć, żeby pod koniec życia móc spojrzeć sobie w oczy? Błędy z przeszłości potrafią przecież wyryć na duszy ślad, sprawiając, że pozytywna samoocena staje się niemożliwa. Tylko, czy da się uniknąć niewłaściwych decyzji? Z pewnością wielokrotnie spróbujemy odpowiedzieć na te pytania w trakcie lektury.


Książka powstała z myślą o zachowaniu wspomnień dla potomnych. Czytelnicy będą zapoznawać się z chwilami pięknymi i radosnymi, ale również tymi trudnymi oraz przepełnionymi bólem. Każda z przeżytych sytuacji warta jest uwagi.  W połączeniu wykuwają one bowiem ludzki los. Autor opisuje wartości rodzinne, czasy pracy, konieczności utrzymywania rodziny, marzenia o zdobywaniu kariery i sukcesów, a także skomplikowane tło historyczne. Czas wojny i okupacji, a następnie wyzwolenia, miały ogromny wpływ na wszystkich. Główną zaletą książki pozostaje obiektywne spojrzenie na rzeczywistość oraz ogromna dawka ciepła i optymizmu.


Zaraź mnie dobrem, Jan Ratajczak

PREMIERA: 14.08.2019

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/zaraz-mnie-dobrem

Kategoria poezja


Skłaniający do głębszych refleksji tomik poetycki, w którym każdy czytelnik odnajdzie utwór dla siebie. Książka zawiera aż 30 wierszy. Egzystencjalna tematyka jest gwarancją, że z przyjemnością analizować będziemy wymowę poszczególnych utworów. Zetkniemy się z najpiękniejszymi uczuciami, których wszyscy tak bardzo łakniemy. Miłość, dobro to przecież emocje, bez których żyć się nie da.


Warto wspomnieć, że tytuł tomiku „Zaraź mnie dobrem” jest jednocześnie tytułem jednego z wierszy. Celem pozycji pozostaje bowiem skłanianie czytelników do głębszego zastanowienia się nad przekazem płynącym z poszczególnych utworów. Skryte zostały w nich najpiękniejsze wartości i właśnie nimi mamy się „zarazić”.


Zaprezentowane książki to sierpniowe zapowiedzi. Z nimi na pewno nie zagrozi nam chandra, czy nuda. Oczywiście dobre książki czyta się szybko, więc nie minie moment, jak znów zaczniemy poszukiwać ciekawych lektur. Dlatego bądźmy na bieżąco z nowościami i sprawdźmy, co czytać?

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl