Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem

| Dodano: 25 styczeń 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Niezwykłe, dwie historie o dwóch kobietach mogących przynieść komuś ocalenie oraz kamieniu, który ma niezwykłą moc. Ta pełna niesamowitości, fantastyczna opowieść porusza bardzo przyziemną tematykę rodzinnych tragedii i trudzie dokonywania wyborów pomiędzy uczuciami a obowiązkami.

Nauczycielka historii Simona ma wielką siłę, z której nie zdaje sobie sprawy. Zrozumie to, gdy pozna uwięzionego w pętli czasu Alfeusza. Tylko ona może zdjąć z niego klątwę, ale ryzyko jest niewyobrażalne.

Po śmierci Simony jej córka Ala znajdzie pudło z pamiętnikami, które opisują historię jej matki i Alfeusza. Z czasem zostanie także właścicielką kamienia obdarzonego wielką mocą. Głaz ten pochodzi ze starożytnej skrzyni sprzed tysięcy lat. Cała historia bardzo nas zaskoczy.

Właściwe działania mogą powstrzymać zarazę rozprzestrzeniającej się w krainie położonej daleko od Ziemi. Niewłaściwe posuniecie, będzie się jednak wiązać z konsekwencjami, odczuwalnymi również w ludzkim świecie.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/skrzynia-z-uspionym-przeznaczeniem ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem"

Opinia

Awatar użytkownika

Książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Co jest plusem i minusem. Historia nie jest długa, ma 100 stron. A jak zaczniecie czytać to nawet nie zorientujecie się kiedy nastąpi koniec- na który się nie zgadzam. Wyobraźcie sobie, że dostajecie kawałek ciasta. Przez chwilę przemyka Wam się myśl, ale dobrze, że mały kawałek. A jak spróbujecie to okazuje się to najlepsze ciasto na świecie. A więc jecie i jecie.. A  w pewnym momencie ktoś wam zabiera talerz. I w tym momencie czujemy niedosyt, rozczarowanie, zaskoczenie. Zakończenie wyjaśnia niektóre sprawy, ale ten koniec nastąpił zbyt szybko! Tam można by tyle dopowiedzieć, dołożyć zdarzeń.. 

Podsumowując: Jeśli tą opinię czytają osoby, które nie lubią fantastyki, albo nie wiedzą od czego zacząć - polecam serdecznie. Jest o historia, która pokazuje walkę o lepsze jutro wraz z wielkimi wartościami. A dodatki fantastyczne świetnie uzupełniają powieść. Nie daj się więcej prosić. Chwyć Simonę albo Alę za rękę i poznaj ich świat, a nie będziesz żałować. 

21 luty 2019 07:47

Opinia

Awatar użytkownika

Książka nie była długa więc i recenzja będzie krótkaJ

Napisana w bardzo dobrym stylu fantastyczna historia, o bajkowo-mitologicznym zabarwieniu. Niezwykła historia matki, która wpłynęła również na życie jednej z córek. Przyznam szczerze, że to jedna z tych pozycji, które rozpoczęłam z myślą: „tak na dobry sen, kilka stron na dobranoc". Jak się dobrze domyślacie, nie skończyło się na kilku stronach. Jak tylko przeczytałam te kilka stron, to pomimo, że już co nieco byłam w stanie przewidzieć, nie odłożyłam jej dopóki nie skończyłam.

Podsumowując: świetnie napisana historia fantasy. Moim zdaniem niezły materiał na film.

https://www.instagram.com/p/BtgMRa_Fia-/

11 luty 2019 08:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy