Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem

| Dodano: 25 styczeń 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Niezwykłe, dwie historie o dwóch kobietach mogących przynieść komuś ocalenie oraz kamieniu, który ma niezwykłą moc. Ta pełna niesamowitości, fantastyczna opowieść porusza bardzo przyziemną tematykę rodzinnych tragedii i trudzie dokonywania wyborów pomiędzy uczuciami a obowiązkami.

Nauczycielka historii Simona ma wielką siłę, z której nie zdaje sobie sprawy. Zrozumie to, gdy pozna uwięzionego w pętli czasu Alfeusza. Tylko ona może zdjąć z niego klątwę, ale ryzyko jest niewyobrażalne.

Po śmierci Simony jej córka Ala znajdzie pudło z pamiętnikami, które opisują historię jej matki i Alfeusza. Z czasem zostanie także właścicielką kamienia obdarzonego wielką mocą. Głaz ten pochodzi ze starożytnej skrzyni sprzed tysięcy lat. Cała historia bardzo nas zaskoczy.

Właściwe działania mogą powstrzymać zarazę rozprzestrzeniającej się w krainie położonej daleko od Ziemi. Niewłaściwe posuniecie, będzie się jednak wiązać z konsekwencjami, odczuwalnymi również w ludzkim świecie.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/skrzynia-z-uspionym-przeznaczeniem ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem"

Opinia

Awatar użytkownika

„Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem” Weroniki Ceynowej od @wydawnictwopsychoskok to bardzo fajna, licząca zaledwie sto stron lekturka  fajnie się czyta, podobała mi się. Cieszę się, że jest taka krótka, ponieważ wszytko było w niej ogólnie opisane, nie było dwustronnych dialogów, tylko wszystko konkretnie i na temat
〰️
Simona wraz z Tomkiem tworzą idealne małżeństwo. Kobieta zachodzi w ciążę i gdy kończy się ona porodem w szóstym miesiącu i śmiercią dziecka, popada w depresję. Od tej pory w ich małżeństwo zajmuje miejsce monotonia, znużenie. Przez to, że Tomasz coraz częściej wyjeżdża w delegacje, Simona postanawia wrócić do swego zawodu – nauczycielki historii. Pewnego dnia, w kawiarni spotyka Alfeusza – niesamowicie przystojnego mężczyznę, który tak samo jak ona jest zafascynowany wszystkim związanym ze Starożytną Grecją.
Ich znajomość w bardzo szybkim tempie zmierza do uczucia, którego Simona nie powinna zaznać, ponieważ jest mężatką. Alfeusz mimo wszystko zakochał się w kobiecie, i wyznaje jej prawdę o sobie.

Druga połowa książki, to życie codzienne Anny, córki Simony.

Piękna historia, fantastyka związana ze Starożytną Grecją. Matka i córka. Magiczny kamień. Prawdziwa miłość i całkowite poświęcenie się drugiej osobie.

https://www.instagram.com/p/BvWG3QVhFdp/

25 marzec 2019 08:00

Opinia

Awatar użytkownika

Witajcie Czujecie już wiosnę w powietrzu? U mnie od kilku dni od 5 rano ptaki dają koncert, więc to chyba już 

Dziś kilka słów o tej cieniutkiej książeczce, której opis mnie zaintrygował. Czytając ją miałam wrażenie, że napisała ją bardzo młoda osoba. Nie znalazłam jednak żadnych informacji o autorce, więc trudno powiedzieć, czy się nie mylę 

Poznajemy dwa pokolenia kobiet, które dzięki ogromnemu uczuciu, mogą mieć wpływ na losy innych osób, a nawet na życie mieszkańców odległej planety. Choć nie są tego świadome, ich przyszłość zapisana została w tajemniczej kamiennej skrzyni znalezionej w morzu.

W opowieści można wyczuć podział na trzy części. Pierwsza jest typowo obyczajową historią pary przeżywającej poważny kryzys małżeński. Czym jednak spowodowane jest dziwne zachowanie Tomka i wzajemny brak zrozumienia?
Druga, nierozerwalnie powiązana z pierwszą, zahacza o prastarą legendę o braciach obarczonych klątwą. Czy to właśnie główna bohaterka, Simona, będzie tą, która pomoże im się od niej uwolnić?
Trzecia część, najbardziej fantastyczna, w której pojawiają się nawet kosmici, również nawiązuje do poprzednich i łączy je jeden wspólny motyw – miłość.

Mimo pewnych niedociągnięć, które można wybaczyć debiutującej autorce, łatwo się wczuć w baśniowy charakter opowieści. Ma w sobie pewien urok i ciekawiło mnie, w którą stronę historia się rozwinie i jak się zakończy.
Wspomnę jeszcze, że imiona większości bohaterów wywoływały mój mimowolny uśmiech i zastanawiam się, czy był to krok zamierzony

https://www.instagram.com/p/BvRrWC0BhYw/

22 marzec 2019 11:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl