Co czytać w wakacje - idealne książki na lato
Ciepłe, letnie dni zachęcają do aktywnego wypoczynku. Czytanie to z całą pewnością jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego, dlatego nie zapomnijmy zabrać ze sobą książki.
Oczywiście nie zdołamy przeczytać wszystkich interesujących pozycji, dlatego w porę zapoznajmy się z bestsellerami i polecanymi nowościami, aby wybrać lektury, które uatrakcyjnią nasze wakacje.
Idealne książki na lato
W
trakcie bliższych i dalszych podróży niezapomniane
atrakcje zagwarantuje nam „Czarny kot w walizce”. Ta niewielkich rozmiarów pozycja
autorstwa Lucyny Małolepszej zawiera, aż trzydzieści cztery krótkie opowiadania
napisane lekkim, dowcipnym językiem. Jest
to niezwykła propozycja, która idealnie pasuje na wakacje ponieważ akcja poszczególnych
historii toczy się w Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji,
Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii i we Włoszech.
Książką do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1218827-czarny-kot-w-walizce
Ponieważ wszyscy lubimy wypoczywać na łonie natury, z pewnością zaciekawi nas książka autorstwa Michała Krupy zatytułowana „Miłość do trawy”. Pozycja zabierze nas do świata spowitego legendami dawnymi wierzeniami oraz pogańskimi zwyczajami. Akcja, choć groteskowa, osadzona została we współczesnych realiach. Poznamy niezwykłych bohaterów, którzy zwykli nazywać się „odmieńcami”. Dlaczego? Dowiemy się w trakcie tej pasjonującej lektury.
Książka do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1714481-milosc-do-trawy
Jeśli marzymy o emocjonujących podróżach powinniśmy sięgnąć po książkę „Poszukiwacz marzeń: Z kamerą na wojnie w Brazylii”. Karolina Kozioł zaprasza nas do odwiedzenia jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie - brazylijskich faveli. Dzielnice biedy to miejsca naznaczone ludzkimi dramatami, ale dzięki tej książce zrozumiemy, że mieszkańcy slumsów także miewają marzenia. „Poszukiwacz marzeń…” to połączenie reportażu z brazylijskich slumsów z motywacją i zachętą do tego by żyć.
Książka do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1665660-poszukiwacz-marzen-z-kamera-na-wojnie-w-brazylii
W te wakacje warto również odwiedzić „Jerozolimę. Miasto Boga”. Ewelina Rubinstein napisała jedyny w swoim rodzaju przewodnik z elementami reportażu i dokumentu, dzięki któremu zrozumiemy, że Jerozolima to wyjątkowe miejsce, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. W trakcie czytania nie zabraknie atrakcji, ponieważ w książce odnajdziemy odpowiedzi na takie pytania, jak: dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie?
Książka do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1520009-jerozolima-miasto-boga
Oczywiście wyjątkowe chwile możemy spędzić również na Dolnym Śląsku. Uznana wrocławska pisarka – Jolanta Maria Kaleta zaprasza wszystkich do kompleksu RIEASE. Powieść „RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy” pozwoli nam wyruszyć do Głuszycy. W roku 1946 do tej niewielkiej miejscowości w Górach Sowich przybywa tajemniczy mężczyzna, który interesuje się realizowanym przez Niemców podczas II wojny światowej projektem budowlanym o kryptonimie Riese. Wykute w skałach sztolnie intrygują także dowództwo NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu. O tym, czego wszystkie te osoby szukają, przekonamy się wiosna 1992 roku. Właśnie wtedy sędzia Laura Szeliga, wejdzie w posiadanie bardzo cennych dokumentów...
Książka do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1132763-riese-tam-gdzie-smierc-ma-sowie-oczy
Poszukiwaczy mocnych wrażeń zainteresuje z pewnością sensacyjna powieść naszykowana zaskakującymi zwrotami akcji – „Rachunek obcego sumienia” Mirosława Prandota. Atutem pozycji pozostaje fabuła tocząca się w dwóch przestrzeniach czasowych, dzięki której zdarzenia współczesne będziemy mogli zestawić z zamierzchłą historią. Poznając losy Aleksander, który poszukuje matki, która sprzedała go jako dwuletnie dziecko bogatemu i bezdzietnemu kupcowi, zrozumiemy, że nie mamy prawa pochopnie rozliczać winy innych? Wiele tajemnic wyjdzie na jaw, przez co niejednokrotnie poczujemy się zaskoczeni, jak choćby w momencie, gdy dowiemy się, że okrutny kapitan SS -Miller tak naprawdę był bohaterem. „Rachunek obcego sumienia” to powieść skłaniająca do głębokich refleksji, po która powinniśmy sięgnąć.
Książka do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1075743-rachunek-obcego-sumienia
Bez względu na czytelnicze upodobania zaciekawi nas z pewnością ponadczasowa proza Andrieja Płatonowa. „Wykop” to pozycja z pogranicza prozy egzystencjalnej i absurdu doskonale odzwierciedla dawną, sowiecką rzeczywistość. Zastosowany przez autora sarkazm i ironia to zabiegi pozwalające obejść cenzurę, dzięki którym Płatonow wskazał okrucieństwo sowieckiego socjalizmu. Powieść możemy potraktować jako „lekcję historii” z przed około 80 lat lub czytelniczą perełkę, która nie mieści się w żadnych znanych nam ramach.
Książka do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-1395326-wykop
Czytelnicy, którzy z niecierpliwością wyczekiwali na ostatnią część trylogii Ciszy, z pewnością nie zapomną sięgnąć po „Osobliwość ciszy” Alicji Masłowskiej-Burnos. Oczywiście, by docenić walory pasjonującej trylogii i przeżyć na nowo historię opowiadającą o niezwykłej choć trudnej miłości Mai Karewicz i Adama Starskiego, koniecznie trzeba sięgnąć po wszystkie części trylogii Ciszy. Emocji, wzruszeń, chwil radosnych oraz bolesnych nie zabraknie.
Książki do nabycia na stronie: http://bonito.pl/autor/alicja+maslowska+burnos/0