Droga Tadeusza Mazowieckiego

| Dodano: 18 listopad 2015 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Tadeusz Mazowiecki. Jeden z głównych architektów współczesnej Polski. Jego postanowienia, idee które im przyświecały, widoczne są do dnia dzisiejszego. Kim był ojciec założyciel III RP? Dlaczego decyzje, które podjął są tak ważne. Dlaczego mają tylu samo zwolenników, co krytyków. Droga Tadeusza Mazowieckiego to pochylenie się nad działalnością Premiera, przyjrzenie się jego żmudnej pracy nad zmianą otaczającego go świata. To analiza zmian zachodzących w poglądach, młodego dziennikarza, działacza społecznego i w końcu posła na Sejm PRL. Katolika próbującego łączyć tradycję i wiarę z nurtem marksizmu. Książka ta przybliży czytelnikowi ewolucyjną zmianę, która dojrzewała w umyśle Tadeusza Mazowieckiego. Zainteresowanie socjalizmem przekształciło się w próbę zmian systemu, w próbę humanizacji najtwardszych postaw i działań. Z czasem nadzieja na socjalizm z ludzką twarzą, zastąpiona zostaje przez wejście w opozycje, której szczytowe momenty sięgają podjęcia głodówki i jedno z najdłuższych w czasie stanu wojennego internowań. W książce tej czytelnik znajdzie odpowiedź na to co leży u podstaw najważniejszych decyzji podjętych podczas przewodniczenia radzie ministrów. Wybory personalne, stosunki z Niemcami i Związkiem Radzieckim, współpraca, a później spór z Lechem Wałęsą. Nie można zapomnieć też o działalności politycznej Premiera już w III RP, a także wielkiej roli jaką odegrał podczas wojny w Jugosławii. Tadeusz Mazowiecki osadzony zostaje, między swoimi współpracownikami i przeciwnikami, w epoce i w kolejnych chronologicznie ułożonych wydarzeniach, którym się przyglądał, w których uczestniczył i które go kształtowały. Za co ceniony jest były premier? Za które posunięcia był szczególnie krytykowany? Skąd wzięła się „gruba kreska” z którą zawsze będzie kojarzony? Odpowiedzi dotyczące działalności Tadeusza Mazowieckiego, a także fakty dotyczące jego życia osobistego znaleźć można na kartach niniejszej książki.

Książka do kupienia na http://tylkorelaks.pl/468-droga-tadeusza-mazowieckiego-9788379004706.html

Źródło: http://www.ebooki123.pl/droga-tadeusza-mazowieckiego_p485 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Droga Tadeusza Mazowieckiego"

Opinia

Tadeusz Mazowiecki: człowiek poczciwy i jego żywot

Awatar użytkownika

O Tadeuszu Mazowieckim, wyjątkowym polityku w dziejach najnowszych Rzeczypospolitej, kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, powiedział tak: „Jako polityk zawsze pytał, czy jego decyzje będą dobre dla Polski”.


Kalanie pamięci Kilka dni temu pamięć tego wspaniałego człowieka, wybitnego polityka, została zbrukana przez wielu tak zwanych prawdziwych Polaków. W holu warszawskiej Biblioteki Publicznej w dzielnicy Śródmieście przy ul. Świętojańskiej 5, vis-à-vis katedry św. Jana, w której kard. Nycz często odprawia msze św., zniszczono zdjęcia Tadeusza Mazowieckiego autorstwa Zdzisława Walczuka. Zniszczyli te fotogramy, tnąc ostrymi narzędziami, ludzie, którzy gloryfikują bezprawne, nocne działania rządzącej większości parlamentarnej, a którzy nienawidzą każdego, kto chciał nie dobra jednej partii, ale dobra Rzeczypospolitej....

więcej na srtonie
http://pl.blastingnews.com/felietony/2015/11/tadeusz-mazowiecki-czlowiek-poczciwy-i-jego-zywot-00672021.html

2 wrzesień 2016 08:48

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl