Co warto przeczytać? Czerwcowe zapowiedzi

Obrazek artykułu
Po książki zawsze powinniśmy sięgać. W końcu czytanie to prawdziwie prozdrowotny relaks. A co warto przeczytać? Czerwcowe zapowiedzi sprawdzą się idealnie.

Większości z nas nie trzeba już przekonywać, jak przyjemnym i wartościowym relaksem jest czytanie książek. Zapalonych czytelników do obcowania z literaturą nie była w stanie zniechęcić nawet pandemia. Choć więc koronawirus sprawił, że na jakiś czas zamknięto księgarnie oraz biblioteki, a niektóre imprezy czytelniczych nie mogły się odbyć, książki czytane były nadal. Można nawet rzec, że przymus pozostawania w domu pozytywnie wpłynął na zainteresowanie literaturą, która umilała nadmiar wodnego czasu niezliczonej ilości osób.


Korzyści płynące z czytania książek wymieniać można długo. Podobnie, bez końca można mnożyć tytuły. Wybór lektur jest na tyle zróżnicowany, że łatwo jest się w nim zagubić. Pojawia się więc ważne pytanie. Co warto przeczytać? Wszystkich wartościowych pozycji z pewnością nie zdołamy poznać. Niektórych nie można jednak pominąć. W tej grupie znajdują się czerwcowe zapowiedzi. Już teraz warto je poznać.


Co warto przeczytać? – SPRAWDŹ


Ponieważ oba te tytuły trafią do księgarni latem, możemy być pewni, że zaoferują nam rozgrzewające serce emocje. Nie zabraknie wzruszeń, ale również refleksyjnych momentów.


Origami dwojga istnień i psa, Krzysztof Piotr Łabenda

PREMIERA – 12.06.2020

Kategoria: powieść obyczajowa

Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/origami-dwojga-istnien-i-psa/


Poruszająca opowieść o miłości dojrzałej. Zbrodnia, traumy i koszmary naznaczą życie głównych bohaterów. Przekonamy się, że przypadkowe zdarzenia mogą kształtować ludzki los, niemalże jak artysta tworzący origami. Nadmiar większych i mniejszych problemów oraz bolesne doświadczenia potrafią odebrać radość życia. Nie warto jednak tracić nadziei, o czym przekonają się bohaterowie tej powieści.


Bożena Polańska, emerytowana policjantka, już dawno temu przestała wierzyć, że znajdzie godnego zaufania partnera. Jej nieufność jest wynikiem traumatycznych przeżyć. Dwukrotna próba gwałtu oraz zabicie człowieka podczas interwencji, nie pozwala jej uwolnić się od koszmarów. To dlatego przyjaciółka Magda pomaga jej pokonywać lęki.


Maciej Rawicz, były bankowiec, porzucił pracę, by nie brać udziału w przestępczych działaniach zarządu. Fakt, że odchodząc, zabrał ze sobą kopie dokumentów mogących skompromitować posłuszny partii Zarząd Banku, miał zapewnić mu bezpieczeństwo. Niestety. Chcący odzyskać dokumenty, nie zawahają się targnąć na jego życie.


Książka w ofercie przedsprzedaży: https://tylkorelaks.pl/889-origami-dwojga-istnien-i-psa.html


Nim tych dwoje połącz uczucie, zdarzy się wiele. Finalnie narodzi się jednak szczęśliwa, zakończona rodzicielstwem miłość. Co ciekawe, odpowiedzialna za to będzie maleńka suczka o imieniu Mufa.


Patronat nad książką – Kulturalne rozmowy, Weź przeczytaj, Ready to reading, Mrs. Book Book, portal dlaLejdis, Mirosława Dudko – Oaza recenzji


Zmyślenia, Eliza Segiet

PREMIERA – 15.06.2020

Kategoria: opowiadania

Książka do nabycia na stronie: 

http://www.psychoskok.pl/produkt/zmyslenia


Zbiór opowiadań cenionej w Polsce i na świecie autorki, Elizy Segiet. W centrum zainteresowania stanął bezustannie walczący z samym sobą współczesny człowiek. Bohaterowie, których przyjdzie nam poznać, w pełni nie potrafią być szczęśliwi. Nieumiejętność zrozumienia własnych potrzeb uniemożliwia samoakceptację.


Uświadomią nam to perypetie bohaterów, które poznamy. Będzie to między innymi nieszczęśliwa mężatka, wkraczające w dorosłość dziecko, potomek znanego pisarza, czy uwięziony w obcym ciele ojciec. Te wszystkie osoby na swój sposób są nieszczęśliwe.


Książka w ofercie przedsprzedaży: https://tylkorelaks.pl/890-zmyslenia.html


Krótka forma literacka pozwoliła wskazać wszystko, co najważniejsze. Żadna z poruszonych kwestii nie będzie dla nas obca, czy niezrozumiała. Poszczególne opowiadania przez wąską perspektywę doprowadzą nas do cennych, przepełnionych wielkimi emocjami puent.


Ta książka skłania do cennych refleksji. W swobodnym stylu ukazane zostały bowiem najistotniejsze problemy dzisiejszego świata.


Zaprezentowane pozycje będą w stanie dostarczyć nam wielu niezapomnianych wrażeń. Perypetie poznanych bohaterów z łatwością odniesiemy do rzeczywistości, Dlatego z pewnością skłaniają nas do wielu cennych refleksji. Jeżeli natomiast zapragniemy większej ilości doświadczeń, powinniśmy zerknąć na KSIĄŻKOWE NOWOŚCI


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl