Co czytać na wiosnę? – zapowiedzi na kwiecień

Obrazek artykułu
Znudzeni zimą z niecierpliwością wyczekujemy na ciepłe, słoneczne dni. Samopoczucie może poprawić nam dobra książka. Sprawdźmy więc, co czytać na wiosnę.

Jak co roku im bliżej kalendarzowej wiosny, tym baczniej wypatrujemy jej oznak. Niestety chłód i posępne chmurzyska nie ustąpią tylko dlatego, że kartka w kalendarzu wskaże 21 marca. Tęsknota za ciepłymi, słonecznymi dniami staje się coraz silniejsza, więc zaczynamy myśleć, jak umilić sobie czas oczekiwania. Sprawdzony sposób jest jeden. Samopoczucie może poprawić nam dobra książka.


Co czytać na wiosnę? To pytanie, które warto sobie zadać. Polecane są nowe, „świeże” tytuły, które na pewno pozytywnie nas zaskoczą. Każdego miesiąca na rynek wydawniczy trafiają dziesiątki lektur i z pewnością nie damy rady przeczytać wszystkich. Niektóre zasługują jednak na szczególną uwagę.


Książkowe zapowiedzi na kwiecień to iście wiosenna propozycja. Warto przyjrzeć się im bliżej, by z czasem przeczytać choć jedną. Pośród nich z pewnością jest taka, która wpisze się w nasze gusta.


 Co czytać na wiosnę? – zapowiedzi na kwiecień


Czwarty pokój, Monika B. Janowska

PREMIERA – 22 kwiecień 2019 r.

Kategorie: Kryminalne, Obyczajowe, Powieści, Romans i erotyka

http://www.psychoskok.pl/produkt/czwarty-pokoj


„Czwarty pokój” to niezwykle zaskakująca powieść obyczajowa z nutką romansu i kryminału. Nieoczekiwane zwroty akcji, zawiłe zdarzenia i niejednoznaczni bohaterowie sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Pośród motywów, które znajdziemy w książce, znalazła się miłość, przyjaźń, śmierć.


Poznamy Dobrawę Tulewicz, która nie należy do osób, którym cokolwiek ułatwia los. Zdaje się nawet, że upodobał sobie ją pech, który często wszystko komplikuje. Na szczęście kobieta nigdy nie traci dobrego humoru. Jej delikatne ciało skrywa też ogromną siłę woli. To dlatego Dobrwa odważy się opuścić swoja zapadła wieś i przeprowadzić wraz z mężem i trzema synami do czteropokojowego mieszkania w jednej z legnickich kamienic.


Układanie rodzinnego życia w nowym mieszkaniu nie będzie łatwe. Okaże się bowiem, że w czwartym pokoju mieszka duch, który wywróci życie głównej bohaterki do góry nogami. Tę historię trzeba przeczytać, bo naprawdę czekają nas niesamowite wrażenia.


Na lubiących życiowe historie i fantastykę także czeka niespodzianka. Powieść, która wnosi powiew świeżości w przestrzeń łączącą powieść obyczajową z fantastycznymi wątkami.


Tańcz ze mną tango, Artur Tołłoczko

PREMIERA – 19 kwiecień 2019 r.

Kategorie: Fantastyka, Fantasy i Science Fiction, Powieści

http://www.psychoskok.pl/produkt/tancz-ze-mna-tango


Fabuła powieści pozwoli nam poznać pisarza, którego odwiedzi dziwny człowiek. Chce on, by autor uważnie wysłuchał jego historii. Poznając ją, z każdą chwilą będziemy coraz bardziej zaskoczeni. Przed nami rozpościerać zaczną się czasy panowania królów. Ujrzymy sycylijski wulkan, piaski plaży Capri, uliczki Nowego Orleanu,  a nawet dostrzeżemy  Dziki Zachód. Z każdą chwilą dziać będzie się coraz więcej.


Obyczajowa tematyka oraz elementy fantastyki sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Momentami linia pomiędzy rzeczywistością, a przestrzenią „wyobrażoną” będzie bardzo cienka. Obrazowe, pełne detali opisy nie raz nas oczarują.


Z pewnością docenimy, że wszystkie miejsca, ludzie i zdarzenia zostały wiernie odtworzone za pomocą słów. Dzięki temu z łatwością zwizualizujemy sobie czytaną historię i staniemy się jej ważną częścią.


Oczywiście nie można zapomnieć o fanach poezji, którzy podobnie jak miłośnicy beletrystyki wyczekują nowości. Na pewno nie rozczarują się zerkając na poniższy tomik.


Manufaktura snów, Adam Kadmon

Premiera – 27 marzec 2019 r.

Kategoria: poezja

http://www.psychoskok.pl/produkt/manufaktura-snow


Poprzez poszczególne, zebrane w tomiku wiersze, poeta prezentuje swoją wizję świata. Czytelnicy, którzy sięgną po pozycję, będą mogli ją poznać. Należy przygotować się na silne, nie zawsze przyjemne doznania. Jako post-turpista i neo-turpista autor stroni bowiem od przesłodzonych, nierzeczywistych wizji, by skłaniać się w stronę naturalizmu. Rzeczywistości, która jak wiemy, pełna jest brzydoty i cierpienia. Nasz świat to przecież nie wymarzony Eden, ale podupadająca moralnie „kraina”, w której większość zasad już dawno straciła znaczenie.


Egzystencjalna tematyka to gwarancja, że każdy odnajdzie w tomiku wiersz skłaniający do głębszych refleksji. Z całą pewnością rozbudzą się w nas silne emocje, które nie pozwolą na obojętność wobec poruszonych zagadnień. Jak to bowiem w przypadku poezji bywa, nawet najmniejszy rozmiarowo wiersz może zapaść w naszej pamięci.


Warto podkreślić, że każdy z utworów kryje w sobie głębszy sens. Przekaz ten odczytają wszyscy, którzy w skupieniu zadumają się nad znaczeniem zapisanych słów i kolejnych wersów.


Oczywiście nowości i zapowiedzi pojawiają się bezustannie. Zanim się obejrzymy, z pewnością ukażą się kolejne. Chcąc być na bieżąco możemy śledzić książkowe propozycje. Pytania: co czytać, co teraz czytać i jakie są polecane książki, nie będą nas kłopotać, jeżeli co jakiś czas spojrzymy na ZAPOWIEDZI.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl