Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem otworzy się już w lutym

Obrazek artykułu
Niektóre kufry skrywają tajemnice. Otwierać powinni je tylko gotowi się z nimi zmierzyć. „Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem” otworzy się niebawem. Ilu śmiałków odważy się do niej zajrzeć?

Sięgając po książkę, liczymy, że czekają nas określone silne wrażenia. Beletrystyka w przeciwności do pozycji akademickich i naukowych ma przecież oferować rozrywkę. Jedni oczekują kontaktu z zabawnymi, poprawiającymi humor treściami, inni chcieliby, choć troszkę się wzruszyć, zasmucić i pofilozofować, a kolejni nieco przestraszyć. Wszyscy oczekują jednak, że czytanie będzie fascynującą przygodą. Momentem, który pozwoli oderwać się od prozy codzienności.


Fakt, że czytanie jest prozdrowotną formą relaksu, zachęca, by sięgać po lektury. Wielość gatunków, które znajdziemy na rynku, pozwala natomiast dokonać wyboru konkretnej pozycji, która będzie w stanie zaspokoić nasze czytelnicze potrzeby. Zawsze warto sięgać po książki gwarantujące niesamowite, trzymające w napięciu wrażenia. Szczypta niespotykanej na co dzień niezwykłości przyda się przecież każdemu.


Dwie kobiety, dwie historie, jeden kamień


„Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem” to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść. Historia, którą przyjdzie nam poznać łączy mityczny, ludzki świat z wymiarem pozaziemskim. Te dwie przestrzenie mogą na siebie wpływać, choć niewielu zdaje sobie z tego sprawę. Z pewnością tak jest bezpiecznej, choć zdarza się, że ktoś powinien móc interweniować. Konsekwencje mogą być nieprzewidywalne, dlatego potrzebna jest bardzo świadoma osoba.


Sięgając po książkę, poznamy dwie historie, dwie niezwykłe kobiet oraz niewyobrażalną moc jednego, pochodzącego ze starożytnej skrzyni kamienia. To opowieść, z jaką nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia.


Simona, nauczycielka historii przeżywa traumę po stracie dziecka, a jej mąż, zamiast ją wspierać coraz bardziej się od niej oddala. Dręczy ją poczucie, że wokół zaczyna dziać się coś bardzo niedobrego. Stopniowo zacznie pojmować, o co chodzi, gdy pozna Alfeusza. Mężczyzna utknął w pętli czasu, bo rzucono na niego klątwę. Pomóc może mu właśnie ona, choć do tej pory nie zdawała sobie sprawy z posiadanej mocy. Wsparcie innego człowieka to czyn godny pochwały, ale nieuważne posunięcie Simony może pozwolić złu przejąć kontrolę nad światem.


Gdy Simona umrze, jej córka Ala znajdzie w szafie pudełko wypełnione pamiętnikami. To dzięki nim dziewczyna pozna historię swej matki i Alfeusza. Najbardziej nietypowym zdarzeniem, jakie ją czeka, będzie jednak wejście w posiadanie nietypowego kamienia. Głaz posiada bowiem moc, która może powstrzymać rozszerzanie się zarazy wyniszczającej leżącą daleko od Ziemi krainę. Odpowiednie, przemyślane wykorzystanie jego mocy może zaprowadzić dawny ład, ale co jeśli się nie uda?


Choć powieść pełna jest fantastycznych wątków, porusza obyczajową tematykę rodzinnych tragedii oraz skomplikowanych wyborów pomiędzy uczuciami a codziennymi zobowiązaniami. W fabułę wplecione zostały również wierzenia dotyczące klątw i czarownic.


Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem, Weronika Ceynowa

Premiera 10 luty 2019

Kategoria: Fantastyka, Fantasy

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/skrzynia-z-uspionym-przeznaczeniem

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl