Czytaj mi tato, czytaj mi mamo….

Obrazek artykułu
Książka zamiast zabawki to doskonały pomysł na prezent nie tylko na Dzień Dziecka.

Na chwilę obecną nikogo nie trzeba już przekonywać, że czytanie pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny dzieci. Właściwe dobrana lektura pobudza wyobraźnie, uczy tworzenia pięknych wypowiedzi, kształtuje czytelnicze gusta.


Czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Wiosną i latem, gdy słońce zachęca do zabaw na świeżym powietrzu często zapominamy, że możemy zaoferować dzieciom samodzielne lub wspólne czytanie. Chwile, w których wraz z dzieckiem zasiadamy do lektury są bezcenne. Wspólnie spędzony czas, poznani bohaterowie, odwiedzone krainy i przeżyte emocje wzmacniają niewidzialną więź, która łączy najbliższych.


Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo...


Nadchodzi lato, które zachęca, by wypoczywać na łonie natury, ale nie zapominajmy, że książkę można czytać zawsze i wszędzie. Możliwe, że nie zdołamy wyjechać poza miejsce zamieszkania, ale dzięki książkom możemy zapewnić dzieciom niezapomniane przygody w dowolnym zakątku świata, czy wyobraźni. Ilość pozycji skierowanych do młodszych czytelników jest przeogromna, dlatego warto poznać te, które na pewno nas nie rozczarują.  


Na początek warto polecić książeczkę „Przygody Wiki” – Tadeusza Grubeckiego. Tytułowa Wiki będzie wypoczywać na działce u swych  dziadków oraz czerpać radość z okolicznej przyrody. Wierszowane opowiadania spodobają się młodym czytelnikom, którym ukaże się przepiękny krajobraz przyrody. Wiktoria w kolejnych rozdziałach zabierze nas również do swojej szkoły i opowie o swojej największej umiejętności i pasji. Książeczka zainteresuje dzieci swoim prostym językiem, a forma rymowanych wierszyków wzbogaci ich ciekawość oraz pozwoli na rozwinięcie swych wyobraźni.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że wcześniej Wiktoria, narratorka opowieści i wnuczka autora zaprosiła dzieci do ogrodu zoologicznego. Książeczka "Zoo" to propozycja dla dzieci w wieku 3- 8 lat. Pozycja pozwala młodemu czytelnikowi utożsamić się z bohaterką, poznawać zwierzęta zamieszkujące ogród zoologiczny, rozbudzać ciekawość i potrzebę odwiedzenia ogrodu zoologicznego Wierszowaną treść doskonale dopełniają odzwierciedlające rzeczywistość rysunki. „Żółwik Emil i zaczarowane okulary” Ewelina Stolarska-Cheńko to książeczka, którą polubią wszystkie dzieci. Tytułowy żółwik Emil jest niezwykle sympatyczny. Chodzi do przedszkola, spędza czas z rodzicami w domu, bawi się z kolegami, a wieczorami kładzie spać i rozmyśla, czy możliwym byłoby dotarcie na koniec tęczy. Pewnego ranka Emilek znajdzie niezwykłe okulary, dzięki którym przeżyje mnóstwo przygód i spróbuje dotrzeć na koniec tęczy. 
„Szalone wakacje na wsi” Pawła Choroszczaka to doskonała książeczka na lato. Główny bohater Leonek niebawem rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, ale zanim to nastąpi przeżyje niezapomniane, pełne przygód wakacje. Wakacje spędzane u dziadków na wsi okażą się jedyne w swoim rodzaju. Leonek sprawdzi się w roli kierowcy rajdowego. Wraz z dziadkiem spróbuje utrzeć nosa ciekawskiej sąsiadce, odnajdzie skarb na strychu, pozna nietypową wersję warcabów, i spróbuje ściągnąć latawiec z drzewa. Bajka „Koza Pana Seguin” autorstwa jednego z czołowych francuskich pisarzy - Alphonsa Daudet, to kolejna wyjątkowa propozycja. Warunki jakie stworzył kózce o imieniu Blanchette Pan Sequin, były wystarczające, ale piękno przegrody skłoniło ją, by pozbyć się sznura uwiązanego do szyi i zasmakować wolności. Niestety cena, którą należy zapłacić za realizacje marzeń niekiedy bywa bardzo wysoka… Bajka spodoba się także dorosłym, ponieważ Tytułowa Koza”, jest alegorią człowieka, który ponad wszystko pragnie wolności.Propozycje można wymieniać bez końca, dlatego zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą wydawniczą książeczek dla dzieci. 


Oferta drukowanych książek Wydawnictwa Psychoskok dla dzieci:


Lisek Pilot i Mały Książę kolejnych 10 lat

Zabawki na wakacjach

Szalone wakacje na wsi

Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka

Senne wskazówki

Tęczowa Julenka

Historyki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część 1

Wierszyki babci Henryki. Majsterklepka

Koza Pana Sequin

Żółwik Emil i zaczarowane okulary 


Oferta ebooków książek Wydawnictwa Psychoskok dla dzieci:


 Bajeczki do poduszeczki Babci Krysi

Dla wnuków

Wierszyki, bajeczki i zagadeczki

Opowiastki świąteczne

Tumisie. Część 1 O misiach wędrujących tu i tam

Bajki z nutą grozy

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl