Książka, która bawi i uczy

Obrazek artykułu
Od dawna wiadomo, że małe dzieci najłatwiej i najchętniej uczą się poprzez zabawę. Kolorowa książeczka wielokrotnie okazuje się źródłem wiedzy. Warto więc kupować i czytać dzieciom książki bez względu na okazję.

Dzieciństwo to szczególny okres, który powinien obfitować w pozytywne bodźce i wrażenia. Wszystko, czego malec będzie doświadczał na tym etapie, wpłynie na jego rozwój. Przed maluchem wiele wyzwań i odkryć. Nawet najprostszych czynności trzeba się przecież nauczyć. Otaczający świat pełen jest niezwykłości, więc nie można się dziwić, że skupienie się dłużej na jednej często okazuje się bardzo trudne.

 

Książka i głośne czytanie od początku powinno towarzyszyć dziecku. Czas wspólnie spędzony nad lekturą zacieśnia emocjonalną więź i pozytywnie wpływa na rozwój mowy. Wsłuchiwanie się w czytanki, uczy też koncentracji i dobrego humoru, a wartości edukacyjne można by wymieniać bez końca. Warto więc kupować i czytać dzieciom książki, które bawią i uczą, bez względu na okazję.


Bajki dla dzieci do czytania

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/bajki-dla-dzieci-do-czytania


Pośród książek dla najmłodszych czytelników znajdziemy masę atrakcyjnych pozycji. Niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę, a inne okazują się całkiem przeciętne. Świetna książka dla dziecka powinna mieć łatwą do zrozumienia przez dziecko treść oraz piękną szatę graficzną. Dzięki temu maluch zostanie zachęcony, by zainteresować się ilustracjami i przypisanym im znaczeniom, czy historią.

 

„Psotne nutki” to książka dla przedszkolaków i wszystkich milusińskich, którzy mają ochotę świetnie się bawić. Wystarczą dobre chęci, zapas życiowej energii, dobrego humoru i ciekawości, by z tą książeczką świetnie się bawić.

 

Wewnątrz znajdziemy, aż dwanaście wierszowanych opowieści. Ich bohaterami są zwierzęta, owady, ludzie, a nawet i przedmioty. Tak różne postaci i prezentowane zagadnienia łączy śpiew, taniec i muzyka. Innymi słowy, aktywności, które lubi każdy malec.

 

Ta książka bawi, uczy i wprowadza w niesamowity świat muzyki. Dzieci będą mogły  poznać nazwy instrumentów, tańców, głosów wokalnych i wielu innych elementów i terminów związanych z muzyką. Lekki, humorystyczny język sprawia, że zapoznawaniem się z lekturą i jej przekazem jest banalnie proste i co najważniejsze przyjemne.

 

Książka dostępna na stronie:http://www.psychoskok.pl/produkt/psotne-nutki

„Drogie dzieci, przedszkolaki,

napisałam zbiorek taki,

co dwanaście ma wierszyków  

i rysunków, och!, bez liku.

Chcąc umilić Wam poranki

popełniłam rymowanki.

Żeby łatwo wpadły w ucho –

starszym, średnim i maluchom.

Jeszcze dla Was coś zrobiłam.

Psotne nutki zaprosiłam.

Skrzypek z nutek stworzył walca,    

psotne nutki wziął do tańca.” 

-  Psotne nutki,  Joanna Sztroman.

Nikt z pewnością nie zaprzeczy, że każde dziecko powinno mieć kontakt z wartościowymi książkami. Głośne czytanie wspaniale wpływa na rozwój malucha, uczy mądrego spędzania czasu wolnego i przygotowuje do samodzielnego czytania. Nie odmawiajmy więc malcom tej przyjemności.


Książki, które bawią, uczą i wychowują, znajdziemy na stronie:

http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/bajki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl