„A to historia!” – finał największej na Dolnym Śląsku imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży

Obrazek artykułu
Największa dolnośląska impreza czytelnicza dla dzieci i młodzieży, której finał odbędzie się 10 czerwca w Wołowie.

Pisarze i ilustratorzy (trzynaścioro) rozjadą się 7 czerwca 2017 r. do kilkudziesięciu małych i dużych miejscowości naszego województwa, żeby spotkać się ze swoimi młodymi czytelnikami. Dwa wydawnictwa – „Literatura” i „Akapit-Press” – zapewniły znakomitą pisarską ekipę – wybitnych i lubianych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Wystarczy wymienić nazwiska: Agnieszka Tyszka, Beata Ostrowicka, Paweł Wakuła, Zuzanna Orlińska, Renata Piątkowska, Kazimierz Szymeczko, Grażyna Bąkiewicz, Katarzyna Wasilkowska, Krystyna Śmigielska, Sergiusz Pinkwart, Andrzej Żak, Dorota Combrzyńska-Nogala oraz ilustratorka Joanna Zagner-Kołat. Organizacyjnie całość imprezy koordynuje Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

 

Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży odbywać się będzie pod hasłem „A to historia!”. Spotkania odbędą się w ponad 70 miejscowościach. Pisarze opowiedzą swoim młodym czytelnikom nie tylko o historiach, które trafiają do ich książek, ale także o swoich własnych przygodach z historią rozumianą jako dzieje, przeszłość – narodu, kraju, miasta, wsi, rodziny...

 

A 10 czerwca 2017 r. wszyscy autorzy zjadą do Wołowa, gdzie odbędzie się wielki finał XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Czytelnikami „Z książką na walizkach”. To będzie właściwie wielki książkowy festyn, który zacznie się przemarszem parady czytelniczej ulicami miasta. A później odbędzie się impreza plenerowa, podczas której będzie można osobiście porozmawiać z pisarzami, kupić ich książki i uzyskać od nich autografy, a może nawet specjalne dedykacje. Początek o godz. 10.00.

 

Wszystkie dzieci i całą dolnośląską młodzież serdecznie zapraszamy na święto książki do Wołowa. Jeśli możecie – przyjeżdżajcie! Już zamówiliśmy doskonałą pogodę!

 

Projekt „A to historia! XIV Dolnośląskie spotkania pisarzy z czytelnikami Z książką na walizkach” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządów: województwa dolnośląskiego, gminy Wołów i powiatu wołowskiego.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl