Bajki o przyjaźni

Obrazek artykułu
Przyjaźń to jedna z największych wartości. Dzieci, które dopiero uczą się życia, w grupie muszą wiedzieć, jak nawiązywać serdeczne, oparte na wzajemnej życzliwości relacje z innymi. Bajki o przyjaźni okazują tu się bardzo pomocne.

Dorośli doskonale wiedza, jak skomplikowane potrafią być relacje międzyludzkie. Całe życie obracamy się pośród innych ludzi, dlatego tak istotne są umiejętności posiadane w tym zakresie. Dzieci dorastając, stopniowo uczą się życia w grupie. Wszystko, czego doświadczą na tym etapie, zaowocuje w ich dorosłym życiu. Jeżeli posiądą zdolności interpersonalne, będzie im łatwiej odnaleźć się w każdym środowisku. W innym wypadku mogą mieć problemy z nawiązywaniem satysfakcjonujących kontaktów z innymi, co najpewniej odbije się na ich codzienności i samoocenie.


Każda okazja, by bawić się z innymi, jest dla dziecka ważną lekcją. Sytuacje, w których trzeba będzie współdziałać, nieść lub prosić o pomoc są bezcenne.  Nie wszystkie okoliczności da się jednak zaplanować. Nawiązywanie serdecznych, opartych na wzajemnej życzliwości relacji z innymi, powinien móc nauczyć się każdy malec. Dzięki temu w jego życiu najpewniej nie zabraknie przyjaźni.


Każdy z nas na etapie dzieciństwa, młodości i dorosłości potrzebuje przecież bratniej duszy. Kogoś, kto będzie potrafił nas wysłuchać, zrozumieć i zechce przeżyć z nami niejedną przygodę. Wspaniałych kolegów każde dziecko znajdzie w książkach. Bajki o przyjaźni okazują tu się bardzo pomocne.


Dlaczego warto czytać dzieciom?

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-warto-czytac-dzieciom


Bajki z morałem oraz takie, które niosą w sobie ważny przekaz, są dedykowane najmłodszym. Poprzez takową lekturę mogą oni wiele się dowiedzieć i nauczyć. Treść dostosowana do możliwości dziecka sprawia, że kontakt z lekturę jest łatwy i przyjemny. Szata graficzna najczęściej dodatkowo uatrakcyjnia przekaz. W tym miejscu można by wymieniać dziesiątki tytułów. Warto skupić się jednak na współczesnych, polecanych książeczkach.


Bajki o przyjaźni, które powinno poznać każde dziecko to „Mitek” i „Mitek część II”. Opowiadają one o niezwykłej, koleżeńskiej relacji pomiędzy Kacperkiem a ślimakiem Mitkiem. Trudno wyobrazić sobie podobną relację, bo w prawdziwym życiu chłopcy raczej nie bawią się ze ślimakami. W bajkach wszystko jest jednak możliwe, dzięki czemu ta opowieść istnieje.


„Mitek” to pierwsza część przygód Kacperka i ślimaka. Poznając tego chłopca, przekonamy się, że potrafi on fantazjować i dobrze się bawić. Gdy pozna ślimaczka Mitka, nie będzie zważał na dzielące ich różnice. Dzięki temu wspólnie przeżyją niejedną przygodę, w międzyczasie zacieśniając łącząca ich więź. Pewnego dnia wybiorą się nad jezioro, a zachwycony pięknem przyrody Mitek wyzna Kacperkowi, że właśnie takiej okolicy chciałby zamieszkać. Ich znajomość zostanie wystawiona na próbę, ale przecież prawdziwej przyjaźni nic nie powinno zagrozić.


"Mitek część II” to kontynuacja przygód Kacperka i jego przyjaciela ślimaka Mitka. Okazuje się, że przed nimi jeszcze  wiele zdarzeń. Na szczęście razem zawsze świetnie sobie radzą. Dzieci będą poznawać świat przyrody, uczyć się obserwować i zważać na niebezpieczeństwo. Nawet najpiękniejsze okolice nie powinny usypiać czujności. Wówczas każda przygoda będzie bezpieczna. Warto zdradzić, że Kacperek trafi do Państwa  Zielonych Mieczy.


       

Książka do nabycia:http://www.psychoskok.pl/produkt/mitek         Książka do nabycia:http://www.psychoskok.pl/produkt/mitek-czesc-ii


Przyjaźń Kacperka ze ślimakiem to wyjątkowa historia. Z całą pewnością nigdy wcześniej nie mieliśmy z podobną do czynienia. Z pewnością opowieść zaciekawi nas, zaskoczy, pozwoli dobrze się bawić i wiele nauczyć. To najlepsza bajki o przyjaźni. Przekonamy się, jak wiele może pokonać przyjaźń.


Oczywiście na rynku wydawniczym znajdziemy masę znakomitych pozycji dla najmłodszych


Warto poznać najlepsze książki dla dzieci. Wszystkie one uczą, bawią, rozwijają wyobraźnię i wrażliwość. Znajdziemy je na stronie:

http://tylkorelaks.pl/21-dzieci-i-mlodziez


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl