Książki dla dzieci o zwierzętach

Obrazek artykułu
Najmłodsi zawsze zafascynowani są światem przyrody. Szczególnie interesują, a nawet rozckliwiają je zwierzaki. Który malec nie chciałby mieć takiego przyjaciela? Książki dla dzieci o zwierzętach są w stanie spełnić to marzenie.

Nie bez przyczyny w większości bajeczek skierowanych do najmłodszych czytelników bohaterami są milusińskie zwierzaki. Jak wiadomo, prawie każde dziecko marzy o włochatym, czworonożny przyjacielu. Niezmiennie największą popularnością cieszą się psy, a zaraz po nich koty. Kiedy dziecko nie jest w stanie namówić rodzica na takiego pupila, będzie skłonne prosić o świnkę morską, chomika lub ewentualnie ptaszka, czy rybki. Posiadanie zwierzęcia to jednak ogromna odpowiedzialność, na którą dzieci nie do końca są gotowe. Rodzice, wiedząc to, chcą uniknąć sytuacji, gdy pomimo nadmiaru obowiązków będą dodatkowo musieli zajmować się przygarniętym stworkiem. Właśnie dlatego dzieci prosząc o zwierzaka, najczęściej słyszą: NIE. Choć częściowo można jednak ziścić pragnienia najmłodszych.


Książki dla dzieci o zwierzętach spełniają marzenia najmłodszych, uczą odpowiedzialności i szacunku do świata przyrody. Dzięki nim najlepszymi, dziecięcymi przyjaciółmi stają się przesympatyczne, włochate, kudłate, czy pierzaste stworzenia. Literacka fikcja nie stawia ograniczeń. Dziać będzie się naprawdę wiele. Nie zabraknie przygód, pouczających historii oraz rozbudzających wyobraźnię opowieści o przyjaźni pomiędzy dziećmi, a zwierzętami.


Poznajmy więc mądre książki dla dzieci o zwierzętach. Warto, aby poznał je każdy malec. Wspólna lektura z rodzicem pozwoli rozpocząć dyskusje i zastanowić się, czy aby na pewno posiadanie zwierzęcia to jedynie przyjemność?


 „Wakacyjne przygody Agaty” to książka, którą powinny móc poznać wszystkie dzieci. Opowiada ona o spełnianiu dziecięcego pragnienia, by posiadać zwierzaka. Główna bohaterka to kilkuletnia Agatka. Dziewczynka od dłuższego czasu marzyła o kotku. Ponieważ jednak zachcianka nie chciała się ziścić, bohaterka postanowiła dopomóc szczęściu. Jak wiadomo, nie tak łatwo obłaskawić zwierzę, dlatego Agata doświadczyła kilku rozczarowań, chwil smutku oraz moment buntu. Wszystkie te zdarzenia były dla niej cenną nauką. Posiadanie kotka nauczyło Agatę odpowiedzialności. Musiała ona zrozumieć, że posiadanie pupila to przede wszystkim troska i obowiązkowość.

Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/wakacyjne-przygody-agaty/„Przygody Noelki” to piękna bajka o przyjaźni, jaka połączyła dziewczynkę z przedstawicielami świata przyrody. Główna bohaterka tej opowieści to Noelka. Ostatnio trochę martwiła ją konieczność przeprowadzki do nowego domu. Obawiała się bowiem, że nie będzie mogła znaleźć kolegów, z którymi miło spędzi wolny czas. Na szczęście jej obawy szybko się rozwijały. Przydomowy ogródek zachwycił ją tak bardzo, że zaczęła tam spędzać każdą wolną chwilę. Okazało się, że w przeciwności do swoich rówieśników, Noelka potrafi usłyszeć nietypowe dźwięki i komunikować się z przyrodą. Będzie w stanie wysłuchać sympatycznego wietrzyku oraz potrzeb zwierząt.


Noelka jest sympatyczna i przyjazna. Lubi dbać o otaczającą ją przyrodę oraz zwierzęcych przyjaciół. Bardzo uważnie obserwować ich potrzeby, by zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, móc im pomóc. To dlatego ostatecznie Noelka zasłużył na tytuł królowej ogrodu.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/przygody-noelki


„Zwierzaki i super dzieciaki” to pełna wierszowanych historyjek książeczka. Z każdej z rymowanych opowiastek płynie nauka. Dzieci będą poznawać świat przyrody i zamieszkujące go zwierzęta. Szybko zrozumieją, że warto uważnie obserwować nawet najbliższą okolicę. Niekiedy najmniejsze zwierzę może zaimponować swoimi umiejętnościami.


Jak na bajkę przystało, nie zabraknie przygód i przesympatycznych bohaterów. To z nimi młodzi czytelnicy będą mogli miło spędzać czas. Warto zauważyć, że rymowanki to forma zachęcająca do zapamiętywania krótkich fraz oraz podejmowania prób samodzielnego czytania. Ponadto w każdym utworze kryją się pytania, które rozbudzą dziecięcą ciekawość i potrzebę, by zgłębić wiadomości.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/zwierzaki-i-super-dzieciaki


„Ptaki cudaki i inne zwierzaki” to książeczka, która mieści w sobie, aż 3 bajki. Główni bohaterowie to ptaki zamieszkujące nasz kraj oraz te, które cyklicznie go odwiedzają. Młodzi czytelnicy przekonają się, że skrzydlaci mieszkańcy przyrody bardzo się od siebie różnią. Każdy ptak ma nietypowe cechy, talenty oraz umiejętności. Wraz z tymi skrzydlatymi przyjaciółmi przeżyć można wiele niezapomnianych chwil.


Dzieci będą mogły obserwować ptaki w najróżniejszych sytuacjach i dzięki temu bliżej je poznać. Z całą pewnością zaintryguje nas opowieść o wróbelku, który zapragnął odwiedzić Afrykę. Ponadto mali czytelnicy będą mogli przekonać się, który ptak zasługuje na tytuł najwybitniejszego śpiewaka, najsprawniejszego lotnika, wytrwałego wędkarza, czy najzabawniejszego figlarza. Każdego z tych ptaków naprawdę warto poznać.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/ptaki-cudaki-inne-zwierzaki


Polecana książka dla dzieci to także „Zaczarowany świat”. W tej pięknie ilustrowanej pozycji mali czytelnicy spotkają wyjątkowych przyjaciół. Zwierzęta, a także przedmioty codziennego użytku zostały obdarzone ludzkimi cechami.


Wierszowany zapis ułatwia rozumienie tekstu, który celowo ma charakter humorystyczny. Zabawa przyjemnie będzie łączyć się z nauką. Nowe informacje z całą pewnością rozbudzą też dziecięcą ciekawość i potrzebę zdobywania kolejnych informacji o świecie.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/zaczarowany-swiat


Wymienione książki dla dzieci o zwierzętach to jedne z wielu pozycji, które mali czytelnicy powinni poznać. Z dobrą, dziecięcą literaturą, nikomu nie zagrozi nuda, czy chandra. Zawsze wtedy, gdy młody człowiek zechce przeżyć przygodę i poznać sympatycznych bohaterów, warto wybrać razem z nim kolejną książeczkę.


Bajki dla dzieci do czytania

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl