Ptaki-cudaki i inne zwierzaki

| Dodano: 27 luty 2017 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Zbiór trzech bajek dla dzieci w każdym wieku. Ich bohaterami są ptaki, które występują w naszym kraju. Różnią się nie tylko wyglądem i zwyczajami, ale też charakterem. Mają różne wady i zalety, borykają się z problemami i sytuacjami, które spotykają nas na co dzień. I tak na przykład czytelnik pozna marzenia i tęsknoty wróbelka, którego największym pragnieniem była podróż do Afryki oraz dowie się co wynikło z jego planów. Wśród ptaków mamy wielu utalentowanych śpiewaków, ale któremu należy się palma pierwszeństwa? Który z ptasich bohaterów jest nieznośnym gadułą, a który największym milczkiem? Kto jest najlepszym lotnikiem, a kto zapalonym wędkarzem? Który z ptaków jest pilnym uczniem, a któremu w głowie tylko figle i psoty? Książka bawi i uczy, a każda z opowiastek zakończona jest morałem.

Również jako ebook: http://www.ebooki123.pl/ptaki-cudaki-i-inne-zwierzaki_p673

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/ptaki-cudaki-inne-zwierzaki/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Ptaki-cudaki i inne zwierzaki"

Opinia

"Ptaki - cudaki" - polecam

Awatar użytkownika

Reasumując - mamy wiosnę. Jest to więc dobry czas na obserwację i wsłuchanie się w przyrodę. Czas na wyciszenie się. Kto wie, może i my usłyszymy coś ciekawego od naszych "braci mniejszych"...

więcej na stronie
http://agi30m.blogspot.com/2017/05/ptaki-cudaki.html

24 maj 2017 11:20

Opinia

Wyjrzyjmy zza firanki

Awatar użytkownika

Z racji, że zbliża się wiosna, za oknem faktycznie można usłyszeć ptasie trele, a świat nabiera żywych i niepodrobionych kolorów, stwierdziłam, że "Ptaki-cudaki i inne zwierzaki" są idealną pozycją dla tych młodszych i starszych.

Wyjrzyjmy zza firanki, zerknijmy w niebo, poczytajmy. Z odpowiednim nastawieniem przywitajmy wiosnę.

Spis treści
Książeczka podzielona jest na trzy części. Dwie z nich to wierszyki o takich indywidualnościach świata zwierząt jak niepozorny wróbelek i sroka - kleptomanka. 

Okalają one główny segment, w którym autor nie skupia się na pojedynczych władcach przestworzy, ale najbardziej znanych ptasich przedstawicielach, którzy występują na terenie Polski.

O ile okalające wiersze - Wróbelek i Sroka - cechuje morał i pewna sytuacja liryczna, którą możemy wyodrębnić, o tyle Ptasie historie opowiadają o najpopularniejszych i tych mniej znanych ptakach, jednocześnie łącząc ich sylwetki z krótkimi hasłami. Charakterystycznymi dla nich przysłowiami i zachowaniami. 

Nie jestem specjalistką, ale nie pomylę się chyba, jeżeli powiem, że "Ptaki-cudaki i inne zwierzaki" mają wartość edukacyjną. 
Dziatwa zapozna się z latającymi komandosami, pozna wartość wierszowanych utworów i być może zacznie bardziej zważać na piękny i bogaty świat zwierząt, który otacza nas w codziennym życiu.

W erze internetu, kiedy nasza rzeczywistość sprowadza się do slangu, telefonów komórkowych i zepsucia, warto pokazać dziecku świat za ekranem tabletu. 

Jak zwykle
Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o oprawie książeczki. Wierszykom towarzyszą barwne, pozytywne malunki, które, jestem tego pewna, każdego brzdąca, a czasem i dorosłego (na przykład mnie), zainspirują do zrobienia czegoś kreatywnego. 

Okazuje się, że na pędzel i zaskorupiałe farbki nigdy nie jest za późno.

"Ptaki-cudaki i inne zwierzaki" to książeczka warta uwagi ze względu na łatwość odbioru, bogactwo przekazu i edukacyjne wstawki. Nie mam wątpliwości, że sprawi przyjemność nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

21 marzec 2017 18:01

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl